Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 00:51
 
Rektör Karabulut; Cumhuriyetimiz on binlerce şehit ve gazi verilerek yaşatılıyor
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak Haber… Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Bay Karabulut “Cumhuriyetimiz yine bugün on binlerce şehit ve gazi verilerek yaşatılıyor.”dedi.
Gündem Haberi
Rektör Karabulut; Cumhuriyetimiz on binlerce şehit ve gazi verilerek yaşatılıyor

Rektör Karabulut Cumhuriyetimiz on binlerce;

Şehit ve gazi verilerek yaşatılıyor...

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Malatya’daki şehit aileleri ve gazilerin dernek ve vakıflarını ziyaret ederek, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, şapka, sakal ve açık hava
Rektör Prof. Dr. Karabulut, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Muharrem Kıbrız ile Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Gözükara ile yönetimlerini ziyaret etti.


Aynı zamanda Türkiye Şehit ve Gazi Aileleri Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Rektör Prof. Dr. Karabulut, Cumhuriyet Bayramlarını tebrik ederek, şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti, üniversite olarak çözümüne katkı sunabilecekleri sorun ve sıkıntıları olup olmadığını sordu.


Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Karabulut, “Bugün Cumhuriyetimizin 96, kuruluş yıldönümünü gurur ve onurla kutluyoruz. Biliyoruz ki Cumhuriyetimiz yüz binlerce şehit verilerek, yüz binlerce gazimizin kanı akarak kuruldu.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, iç mekan

Cumhuriyetimiz yine bugün on binlerce şehit ve gazi verilerek yaşatılıyor, tehditler bertaraf ediliyor. O nedenle Cumhuriyet Bayramında 96. kuruluş yıldönümünün gururu ve onurunu şehit ailelerimiz ve gazilerimizle birlikte olarak yaşamak istedik.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Ercan Karabulut dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Cumhuriyetimiz, şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde ayakta.  Üniversite olarak her zaman şehit ailelerimizin, şehit yakınlarımızın, gazilerimizin yanındayız.” dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Rektör, Karabulut;, Cumhuriyetimiz, on, binlerce, şehit, ve, gazi, verilerek, yaşatılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı