Haber Detayı
30 Ağustos 2016 - Salı 08:56
 
Şanlı Milletimiz, vatanına yönelmiş hayâsızca saldırılara boyun eğmemiştir.
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Malatya Valisi Mustafa Toprak 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir açıklama yapıp Atatürk Anıt Şeref Defterini imzaladı. Vali Toprak"Şanlı Milletimiz, vatanına ve istiklaline yönelmiş olan hayâsızca saldırılara hiçbir zaman boyun eğmemiştir."dedi.
Kültür Haberi


Vali Mustafa Toprak 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler günü nedeniyle şu çıklamayı yaptı:

"Saygıdeğer Malatyalılar!

Tarih boyunca hürriyetin, vatanseverliğin, cesaretin ve kahramanlığın timsali olan Aziz Türk Milleti’nin emperyalist işgal güçlerine karşı canıyla, kanıyla vermiş olduğu destansı mücadelenin taçlandırıldığı Büyük Zafer’in 94. Yıldönümünü ve 2225 yıllık mazisi zaferlerle dolu Kahraman Ordumuzun şan ve şeref günü olan Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutlamanın engin gururunu yaşamaktayız.

Kahraman Türk Ordusu’nun düşmana olduğu kadar imkânsızlıklara karşı da kazanmış olduğu bu eşsiz zafer, gerek duyulduğunda vatanının ve milli birliğinin düşmanları karşısında Türk'ün neleri göze alabileceğinin ve bağımsızlık aşkının Türk’e neler yaptırabileceğinin en bariz örneğidir. Ezelden beridir hür yaşamış ve kıyamete kadar hür yaşayacak olan Şanlı Milletimiz, vatanına ve istiklaline yönelmiş olan hayâsızca saldırılara hiçbir zaman boyun eğmemiştir. Çünkü Türk Milleti mukaddesatını namus bilen, toprağın altında kefensiz yatan şehit dedeleri gibi gözleri ufukta düşman gözlerken geride bıraktığı anasını, yârini, evladını aklına getirmeyen serdengeçti bir millettir.

Malazgirt'te kendisinden beş kat büyük bir ordunun üzerine hiç tereddüt göstermeden at süren Sultan Alp Arslan, gemileri karadan yürütüp devasa Şahi toplarıyla yıkılmaz sanılan surları yerle bir ederek Bizans'ı tarihin tozlu raflarına kaldıran Fatih Sultan Mehmet, Mohaç'ta iki saat içerisinde tarihin en kısa ve en kesin zaferlerinden birini kazanan Kanuni Sultan Süleyman... Milletini tutsaklıktan kurtarmak için otuz dokuz arkadaşıyla birlikte ölüm kaçınılmaz olduğu halde kıyama kalkan Kür Şad'dan, tarihe altın harflerle yazılan "Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum!" ifadesi çerçevesinde dünyanın en güçlü devletlerini, en güçlü ordularını, en güçlü silahlarını Anadolu'yu karış karış gezerek hilalin gölgesinde topladığı Milletiyle birlikte zelil eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e uzanan cesaret timsali Atalarımız ve İsimsiz Kahramanlarımız...

Dün Türk'ün, İslam'ın ve mazlum milletlerin Son Kalesini kara emperyalizme karşı canla, kanla, dişini tırnağına takarak muhafaza ve müdafaa eden Asım'ın Nesli, söz konusu Vatan olduğunda bugün de aynı cesaret, azim ve kararlılığa sahip bulunduğunu göstermiştir. Kökleri Avrupa'dan Okyanus ötesine uzanan FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsüne karşı mukavemet gösteren asker, polis ve sivil bütün Milli unsurlarda Türklük Ruhu bir kez daha tecelli etmiş, bu alçakça girişim Milletimizin siyasi düşünce, mezhep gibi farklılıkları bir kenara bırakarak Vatan-Devlet-Bayrak ekseninde yekvücut olması neticesinde bertaraf edilmiştir.

Ciğerparesini kınalı koç misali asker ocağına gönderirken "Haydi oğul, haydi git! Ya Gazi ol ya Şehit!" diyerek askerlik mefhumuna verdiği değeri ifade eden Aziz Milletimiz, engin basiretiyle Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefli mensuplarını,  ordumuzun şerefli üniforması altında hain emellerini gizleyen hıyanet şebekesinin uşaklarından istisna tutmasını bilmiştir. Fıtratının gereği milli refleksleri çok yüksek olan Aziz Milletimiz "Her Türk asker doğar!" ifadesinin haklılığını ispat edercesine askerini sevmiş, Peygamber Ocağı anlayışıyla harmanladığı bu sevgiyi askerine "Mehmetçik" unvanını vererek tescil etmiştir. Dolayısıyla içerisine sızan hainlerin Yurdumuzun, Bölünmez Bütünlüğümüzün, Milli Birliğimizin teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizi asla ve kat'a temsil etmediği, bu hain teşebbüsün kara lekesinin sadece müteşebbislerin alnına sürüldüğü şüphesizdir. Yıllardır bölücü terör örgütüne ve Devletimizin bütünlüğüne kast eden karanlık güçlere karşı canla başla mücadele eden ve dosta güven, düşmana korku salan Türk Silahlı Kuvvetleri Necip Türk Milleti'nin göz bebeğidir, gurur kaynağıdır.

Hülasa; Türk'ün şahsına münhasır asil karakterini anlama acziyeti yaşayan şer odakları ve onların yerli işbirlikçileri Aziz Milletimize kefen biçmekten vazgeçmedikçe, sarsılmaz Milli İrademiz karşısında zelil ve rüsvay olmaktan asla kurtulamayacaklardır.

Bu vesile ile evvela Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Büyük Zafer’in ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman mimarlarını, milli güvenliğimizin muhafazası ve Devletimizin bekası uğruna şehadete yürüyen askerimizi, polisimizi, bütün kamu görevlilerimizi, ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimizi, elinde bayrağı, yüreğinde Vatan aşkı ve hiç küllenmeyen iman ateşi ile daima emniyet ve güvenlik güçlerimizin saflarında yer tutan masum vatandaşlarımızı saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyor,  Kahraman Ordumuza ve Emniyet Teşkilatımıza muvaffakiyet ve muzafferiyetler, Şehit Ailelerimize, Şanlı Gazilerimize ve ailelerine, Malatya’mızın siz muhterem halkına ve Aziz Milletimize Cenab-ı Allah’tan sağlık, esenlik ve huzur dolu günler niyaz ediyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramımız ve Türk Silahlı Kuvvetler Günümüz kutlu olsun!."

VALİ TOPRAK ANIT ŞEREF DEFTERİNİ YAZDI...

"Aziz Atatürk!

Üstün liderliğinizde Yüce Türk Milleti'nin yedi düvele karşı kenetlendiği, Vatan için bedenini siper, kanını katık ederek verdiği onur mücadelesiyle elde ettiği Büyük Zafer’in 94’üncü yıldönümünü ve Necip Milletimizin bağrından çıkardığı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gurur günlerini kutlamak ve minnetlerimizi sunmak üzere manevi huzurlarınızdayız.

Al Bayrağın gölgesinde Hür, Bir ve Beraber yaşayabilmemiz için emsalsiz bir kahramanlıkla müdafaa ettiğiniz Kutlu Vatan’ımızın ne kadar aziz ve kıymetli bir emanet olduğunun bilinci içerisinde, Türk’e mahsus azim, kararlılık ve cesaretle asla tereddüt etmeksizin mukaddes emanetinizi muhafaza etmekteyiz.

Ne acıdır ki; Mondros ve Sevr ile tescillenen Anadolu’da Türk varlığını imha planlarının günümüzdeki piyonları, içerisine sızdıkları onur timsali Türk Silahlı Kuvvetlerimizin o şerefli üniforması ile kendilerini kamufle etmiş ve 15 Temmuz 2016 tarihinde korumakla mükellef oldukları Aziz Türk Milleti’nin silahıyla Necip Milletimizin istiklaline kast etmişlerdir. Fakat dün Türk’ün karakter, cesaret ve mukaddesatına olan sadakatini hesaba katmayan emperyalistler gibi bugün onlara uşaklık eden paralel ihanet şebekesine mensup hainler de yediden yetmişe Yüce Türk Milleti’nin ve bu hıyanet kalkışmasının asla kirletemeyeceği Peygamber Ocağı Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mensup olmanın şerefini haiz askerimizin ve elbette cesur emniyet teşkilatımızın şehadete ve gaziliğe göz kırpmadan yürüyerek mukavemet göstermesi neticesinde hüsrana uğratılmıştır. Bundan mütevellit Kutlu Vatanımızın ve Aziz Milletimizin üzerinde hesabı olan herkes bilmelidir ki ortak bir varoluşun, ortak yaşama kararlılığının ifadesi olan Cumhuriyetimizin bekası ve muasır medeniyet yolunda emin adımlarla yürüyen bir Türkiye’nin tesis edilmesi hususunda bedeli ne olursa olsun hiçbir engel tanımayacağız ve maşası bölücü unsurlar olan hiçbir şer odağıyla mücadeleden kesinlikle yılmayacağız.

Yüce Türk Milleti’nin bu şan ve şeref gününde, çelik irademizin esin kaynağı olan başta Zat-ı Alileri ve Kahraman Silah Arkadaşlarınız olmak üzere, Milletimizin birliği ve Ülkemizin bütünlüğü uğruna can verip ölümsüzleşen tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum.

Ruhlarınız şad olsun!.."

Malatya'da da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri törenlerle kutlandı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLER GÜNÜ KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve Valilik makamında, Vali Toprak’ın askeri ve mülki erkânın bayram tebriklerini kabulünün ardından İnönü Caddesi Abdullah Gül Parkı önündeki resmi geçiş töreni ile devam etti.

Buradaki kutlama programı Vali Mustafa Toprak, Garnizon Komutanı ve 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın askeri araç ile halkı selamlaması ile başladı.

Geçit töreni öncesinde okunan istiklal marşı sonrası günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhabere Albay Süleyman Özkan yaptı. Albay Özkan, 30 Ağustos’un 94’üncü yıl dönümünü haklı gurur ve sevinç içinde kutlandığını dile getirerek “ Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana milletinin yanından bir an olsun dahi ayrılmayan ve her durumda yanında olan, gücünün milletinden alan Türk ordusu milleti için daima görevinin başındadır ve milletinin gözbebeği olmaya devam edecektir.” dedi. Albay Özkan’ın konuşmasından sonra Battalgazi İlçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğrencisi Neslihan Güleray, Dumlupınar’da Şehit Asker’in Mezarı Başında adli şiiri, yine aynı okul öğrencisi Kerim Doğuhan Nak’da Akdeniz’e Doğru adlı şiiri okudular. Şiirlerin okunmasının ardından resmigeçit törenine geçildi. Töreni izleyen vatandaşlar da Türk Bayrakları ile kutlamalara katıldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Şanlı, Milletimiz,, vatanına, yönelmiş, hayâsızca, saldırılara, boyun, eğmemiştir.,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
75
0
7
3
24
34
2
Fenerbahçe
72
0
4
9
21
34
3
Medipol Başakşehir
72
0
6
6
22
34
4
Beşiktaş
71
0
5
8
21
34
5
Trabzonspor
55
0
9
10
15
34
6
Göztepe
49
0
11
10
13
34
7
Demir Grup Sivasspor
49
0
13
7
14
34
8
Kasımpaşa
46
0
14
7
13
34
9
Kayserispor
44
0
14
8
12
34
10
Evkur Yeni Malatyaspor
43
0
13
10
11
34
11
Teleset Mob. Akhisarspor
42
0
14
9
11
34
12
Aytemiz Alanyaspor
40
0
16
7
11
34
13
Bursaspor
39
0
17
6
11
34
14
Antalyaspor
38
0
16
8
10
34
15
Atiker Konyaspor
36
0
16
9
9
34
16
Osmanlıspor FK
33
0
17
9
8
34
17
Gençlerbirliği
33
0
17
9
8
34
18
Kardemir Karabükspor
12
0
28
3
3
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv