Şeker'in 3-D sınıfının tamamı gönüllü oldu
Haber
22 Kasım 2013 - Cuma 00:13
 
Şeker'in 3-D sınıfının tamamı gönüllü oldu
Tema vakfı tarafından yürütülmekte olan gönüllülük kampanyası kapsamında Şeker İlkokulu 3-D Sınıfı öğrencileri Öğretmenleri Hikmet Yurtçu ile birlikte TEMA Gönüllü üyesi oldular.
Eğitim Haberi
Şeker'in 3-D sınıfının tamamı gönüllü oldu

Sınıfta yapılan törenle öğrencilerin gönüllü kartları ve rozetleri Sınıf Öğretmeni Hikmet Yurtçu ve TEMA Vakfı İl Temsilcisi İzzet BERKTAŞ verildi.

3-D Sınıfı öğrencilerinin gönüllü olmaları nedeniyle “Bu Sınıf TEMA GÖNÜLLÜSÜDÜR” yazılı yeşil yaprak sınıf başkanları Mehmet fatih Tunç, Belinay Kolukısa ve Ali kayra İnce’ye takdim edildi.

Sınıf Öğretmeni Hikmet Yurtçu’ya çalışmaları ve 2013-2014 Eğitim Yıllında TEMA tarafından yürütülmekte olan ‘Minik TEMA Projesi’ne katılımları için teşekkür eden BERKTAŞ;

“Erken çocukluk dönemi insan gelişiminin en hızlı olduğu dönemdir ve çocukların bu dönemdeki deneyimleri, ömür boyu sahip olacakları yaklaşımları, değer yargılarını, davranışları, alışkanlıkları, becerileri ve kimliği belirler. Dolayısıyla hayatın ilk yılları, çocuklara doğa sevgisi kazandırmak ve sürdürülebilirliğe yönelik doğru tutum ve davranışlarını beslemek için iyi bir fırsattır.

Bu fırsattan yola çıkılarak geliştirilen Minik TEMA, Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle 2010 yılından bu yana uygulanan Türkiye'nin en kapsamlı toprak odaklı erken çocukluk çevre eğitimi programına 3-D sınıfın katılımında çok memnun olduklarını” söyledi.

Proje kapsamında dağıtımı yapılacak olan “Gözlem Kutusu”, “Hafıza Kartı” ve “Meşe Ağacı Arkadaşım Olur musun?” Kitabı için öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Kart ve rozetlerin takdimi sınıfta ve bahçede yapılan toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Gömülü resim için kalıcı bağlantı


Kaynak: Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Tema, vakfı, tarafından, yürütülmekte, olan, gönüllülük, kampanyası, kapsamında,
Yorumlar
Haber Yazılımı