Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 21:18
 
Siyasetin usta ismi, kurt politikacı Ömer Çiçek seçim öncesi neler dedi?
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Siyasetin usta isimlerinden olan ve "Kurt Politikacı" diye tanınan Ömer Çiçek'ten 24 Haziran seçimi önvesinden tavsiye ve uyarılar var.
Siyaset Haberi
Siyasetin usta ismi, kurt politikacı Ömer Çiçek seçim öncesi neler dedi?

Siyasetin usta ismi, kurt politikacı Ömer Çiçek seçim öncesi neler dedi?
Seçim için geri sayım devam ederken siyasetin usta ismi Ömer Çiçek, Malatya Olay Tv ve Malatya Olay Gazetesine neler söyledi. İşte o uyarılar ve tavsiyeler:
"24 Haziran’da seçim var. Hayırlı olsun.  Aday adayları ve adayların yürekleri çoktan kıpır kıpır etmeye başladı. İşin teori ve pratiğinde az da olsa tecrübe edinmiş bir siyasetçi olarak her biri birer külçe altın değerindeki tavsiyelerimi adaylarla aday adaylarıyla paylaşmayı mesuliyet addettim. 


Aday adayları ve aday arkadaşlarım ilk olarak siyasete neden girdiklerini anlaşılır bir şekilde izah etmeli. Yeni sistemde artık nitelikli siyasetçilere ihtiyaç var ya da siyaset bize ihtiyaç duydu gerekçelerini kullanabilirsiniz
Siyasette görünür olmak hayati derecede önemlidir. Partilerin kurumsal kimlikleri vardır. Kafanıza göre slogan belirlemeyin, afiş, broşür bastırmayın. Siyasi maceranızı başlamadan bitirmeyin. Halkla iç içe olun.
Halk size güven duyarsa bunu sandığa yansıtır.
Halk kendi arasında, kendi ile omuz omuza olanlara tevecüh eder. Halkda uzak olan kaybeder.
24 Haziran seçimleri sonrası Türkiye'de yeni dönem başlayacak.
Hepimiz buna hazırlıklı olmalıyız.
Şehirlerin sahip olduğu bütün değerlerin geleceğe taşınmasından etkin rol alacak olan Milletvekilli adaylarını iş başına taşıyalım


Bundan sonra şehirle ilgili önemli kararlarda, eskiden olduğu gibi bir anda anlık kararlar almak mümkün olmayacak. Bundan sonra o şehrin dinamik yapısı içinde katılımcı bir modelle hizmet sunulacak.
Başkanlık sistemi ile Türkiye daha ileri taşınacak.
Seçmenler olarak seçim öncesi seçmenlere tavsiyelerim. siyasi görüşümüz partimiz elbette var.
Lakin asla asla kalp kırmayalım.
Fikirde yarışalım Asla ve asla kattiyen bir birimizle tartışmaya dahi girmeyelim. Ülkemizin geleceği için 80 milyon hepimiz kardeşiz bunu hiç unutmayalım.
Seçim demokrasi bayramı.
Şu mübarek ayda demokrasi şöleni havasını yaşayalım."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Siyasetin, usta, ismi,, kurt, politikacı, Ömer, Çiçek, seçim, öncesi, neler, dedi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı