Haber Detayı
15 Mart 2020 - Pazar 22:03
 
Sosyal medyada dolaşan bu fotoğraf için Bentli’den açıklama geldi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son Dakika… Sıcak Haber… Malatya’da sosyal medyada dolaşan fotoğraf için Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. Recep Bentli’den anında açıklama bulunup “Malatya’da Pozitif bir vaka tespit edilmemiştir.”dedi
Sağlık Haberi
Sosyal medyada dolaşan bu fotoğraf için Bentli’den açıklama geldi

Sosyal medyada dolaşan bu fotoğraf için;

Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. Bentli’den açıklama geldi...
Malatya Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. Recep Bentli, sosyal medyada dolaşan ve “Bir apartmanın koronavirüs nedeniyle karantina altına alındı.” İddiası üzerine kamuoyunu rahatlatan açıklama yaptı.
Malatya Sağlık İl Müdürü Prof.Dr. Recep Bentli “Umreden dönen vatandaşlarımızın 14 gün kuralına uymasını ısrarla istiyoruz. Umreden döndükten sonraki 14 gün içinde görülen Olası Vakaları ve hasta vatandaşlarımızı hastanelerimize getirirken; tedbirli olmak için en üst seviyede koruma önlemleri alıyoruz. Bundan sonra da sıklıkla karşılaşabileceğimiz bu durum için vatandaşlarımızın panik oluşturmamalarını rica ediyoruz.

UMRE'DE DÖNEN VATANDAŞ...

Umreden dönen vatandaşlarımızın 14 gün kuralına uymasını ısrarla istiyoruz. Umreden döndükten sonraki 14 gün içinde görülen Olası Vakaları ve hasta vatandaşlarımızı hastanelerimize getirirken; tedbirli olmak için en üst seviyede koruma önlemleri alıyoruz. Bundan sonra da sıklıkla karşılaşabileceğimiz bu durum için vatandaşlarımızın panik oluşturmamalarını rica ediyoruz.


Konusunda uzman sağlık personelimiz, diğer vatandaşlarımızı korumak için ellerinden gelen gayreti göstermektedir. Vatandaşlarımızın panik oluşturmadan, sağlık personelimizin talimat ve yönlendirmelerine uymalarını istiyoruz.

MALATYA'DA ŞUANA KADAR POZİTİF VAKA TESPİT EDİLMEDİ...
Şu ana kadar ilimizde Pozitif bir vaka tespit edilmemiştir. Pozitif vaka olması halinde açıklama yetkisi sadece Sayın Sağlık Bakanımızdadır. Süreç Sayın Bakanımızın bizzat takibinde olup, vatandaşlarımızın sağlığı için en üst koruma tedbirleri uygulanmaktadır.
TOKİ bölgesinde bulunan Ağız ve Diş Hastanesi eski binasında 15 yataklı karantina hastanesi oluşturulmuştur. Burada yoğun bakım ihtiyacı olmayan, genel durumu iyi hastalar takip edilecektir.

Resim

PROF.DR. RECEP BENTLİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SESLENDİ…

“Sağlık Ailemizin Çok Değerli Üyeleri,
Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde gösterdiğiniz emek ve fedakarlık asla azımsanamaz. Dünya genelinde etkisini gösteren ve ülkemizde de görülen Yeni Koronavirüs (COVID-19) hastalığı için elinizden gelen çabayı gösterdiğinizi biliyor ve hizmetleriniz için teşekkür ediyorum.
Destekleriniz ve el birliği ile bu zor günleri atlatacağımıza inanıyor, halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve tedavisi sürecindeki katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Sosyal, medyada, dolaşan, bu, fotoğraf, için, Bentli’den, açıklama, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı