Suikast ve bombalı eylem hazırlığındaki Suriyeli PKK/KCK’lı ile 3 Milis işbirlikçisini yakalandı
Haber
18 Kasım 2020 - Çarşamba 18:00
 
Suikast ve bombalı eylem hazırlığındaki Suriyeli PKK/KCK’lı ile 3 Milis işbirlikçisini yakalandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber... Suikast ve bombalı eylem hazırlığında olan ve Sıuriye’den gelen PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürütülen bir terörist ile 3 milis işbirlikçisini Malatya polisi enseledi.
Asayiş Haberi
Suikast ve bombalı eylem hazırlığındaki Suriyeli PKK/KCK’lı  ile 3 Milis işbirlikçisini yakalandı

Suikast ve bombalı eylem hazırlığındaki Suriyeli PKK/KCK’lı  ile 3 Milis işbirlikçisini yakalandı

Malatya polisinden af yok…Malatya Emniyeti TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde, Akçadağ ilçesinde terör örgütüne yönelik çalışma yapıldı.

Polisin yaptığı çalışmalar neticesinde, PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan ve başkasının adına kimlik belgesi kullanmak suretiyle Suriye’den Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen M. A. ile terör örgütüne milis, İşbirlikçi faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 3 şahıs kıskıvrak yakalandı.

EMNİYETİN AÇIKLAMASI…:

“05/11/2020 günü TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde İlimiz Akçadağ ilçesinde yapılan çalışmalar neticesinde;

PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan ve başkasının adına kimlik belgesi kullanmak suretiyle Suriye’den ülkemize giriş yaptığı tespit edilen M. A isimli örgüt mensubu ile terör örgütüne MİLİS/İŞBİRLİKÇİ faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 3 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltı süreci içerisinde M. A isimli örgüt mensubunun, terör örgütünün (sözde) özel kuvvet mensubu olduğu, örgüt içerisinde 5 (beş) yıldan beri faaliyet yürüttüğü ve Ülkemize suikast, bombalı eylem v.b tarzda eylem yapmak amaçlı gönderildiği, örgüt içerisinde AĞIR SİLAH (Kanas ve Zağros tabir edilen keskin nişancı tüfeği), EYP hazırlama, SUİKAST ve SABOTAJ eğitimi ile son dönemde örgütün Ülkemize geçişleri sağlama amaçlı kullandığı PARAMOTOR eğitimlerini aldığı, örgütün eylem hedefi olarak belirlediği Antalya- Isparta-Adıyaman illerinde bombalı saldırı, sabotaj ve suikast tarzı sansasyonel eylemlerde bulunacağının öğrenildiği, yapılan üst aramasında terör örgütü tarafından eylem amaçlı M. A isimli örgüt mensubuna verdiği 5.000 EURO ve 3.000 TL civarında para ile patlayıcı madde hazırlama tarifinin yazılı bulunduğu doküman elde edildiği, şahıs ile yapılan görüşmeler neticesinde terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüten bir çok örgüt mensubunun teşhis ettirildiği, örgütün son dönem eylem ve taktiklerinin deşifre edilmesi sağlanmıştır.

PKK/KCK terör örgütünün silahlı yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü anlaşılan (sözde) özel kuvvet mensubu M. A ile terör örgütüne MİLİS/İŞBİRLİKÇİ faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 3 (üç) şahıs adli mercilere sevk edilmiş, M. A isimli örgüt mensubu tutuklanmış, diğer 3 şüpheli ise adli kontrol hükümlerince serbest bırakılmıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Suikast, ve, bombalı, eylem, hazırlığındaki, Suriyeli, PKK/KCK’lı, , ile, 3, Milis, işbirlikçisini, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı