Haber Detayı
21 Ekim 2018 - Pazar 23:19
 
Sümer Mesleki ve Teknik Lisesinden anlamlı bir etkinliğe imza atıldı
Ali Aras Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Yeşilyurt Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Kodlama Haftasında Sümer MTAL Avrupa Kod Haftasında 15-19 Ekim tarihleri arasında büyük bir heyecanla kodlama etkinlikleri gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
Sümer Mesleki ve Teknik Lisesinden anlamlı bir etkinliğe imza atıldı

Sümer Mesleki ve Teknik Lisesinden anlamlı bir etkinliğe imza atıldı
Amaç meslek lisesi öğrencilerini kodlama ile buluşturmaktır. 
MALATYA-Kodlama haftası etkinlikleri, 2018 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığımızın üyesi olduğu Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) kuruluşu tarafından Avrupa Komisyonu adına yürütülmektedir. 50’den fazla ülkede aktif olarak devam eden, Kod Haftasının amacı kodlama ve programlamaya dair farkındalığın arttırılması, birlikte çalışmanın teşvik edilmesi ve kodlama kültürünün yaygınlaştırılmasıdır. Sümer MTAL bilgisayar laboratuvarlarında kodlama etkinlikleri düzenledi.

Öğrenciler büyük bir heyecanla etkinliklerde yer aldılar. Kodlama haftasına Halkla İlişkiler öğretmeni Muradiye Bulut ve Matematik öğretmeni Tuna Özkolaçık rehberliğinde katıldılar. 15 Ekim'de başlayan kodlama çalışmaları 19 Ekim'de sonlandı. Etkinliğe katılan okul ve öğrenciler kodlama sertifikalarını online olarak aldılar.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Sümer, Mesleki, ve, Teknik, Lisesinden, anlamlı, bir, etkinliğe, imza, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı