Sünnisi-Alevisi Zeynel Abidinde oruç açtı
Haber
14 Kasım 2013 - Perşembe 22:28
 
Sünnisi-Alevisi Zeynel Abidinde oruç açtı
10 Muharrem yas orucunun açmak için binlerce kişi Zeynel Abidin Türbesi’nde bir araya geldi.
Kültür Haberi
Sünnisi-Alevisi Zeynel Abidinde oruç açtı

Yoğun katılımın olduğu Zeynel Abidin'deki buluşmada alevi-sünni oruç açtı.

Oruç açımında halkla buluşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz,” Burada gördüğümüz ortamın birlik, beraberlik ve barışa katkı sunmasını diliyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci, Battalgazi İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar, Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil, Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer ve çok sayıda partili ile birlikte Zeynel Abidin Türbesi’nde oruçlarını açan vatandaşla bir araya geldi.

Halkla uzun süre sohbet eden CHP İl Başkanı Enver Kiraz yaptığı değerlendirmede “Bugün Muharrem Ayı’nın 10. Günü. Yas matemini Zeynel Abidin Türbesi’ne gelen halkımızla birlikte paylaşmak istedik.Ülkemizin barışa kardeşliğe ihtiyacı var. Her düşüncenin bu ülkede özgürce yaşamaya ihtiyacı var. Biz bu birlik beraberlik ortamlarının önümüzdeki dönemde barışımıza daha da katkı sunmasını, her mezhebe ,her etnik kimliğe mensup insanların kardeşçe yaşadığı ve haklarını elde ettikleri günler diliyoruz. Bu vesileyle bütün Malatya’nın yas matemini paylaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hakan İnci ise yaptığı konuşmada “Bugün Zeynel Abidin Türbesinde, 10 muharrem yası için vatandaşlarımızın yanına geldik. Muharrem orucunu tutan tüm vatandaşlarımızın oruçlarının kabulünü Allahtan niyaz ediyorum. Ülkemizin barışa ihtiyacı var. Buradaki vatandaşlarımızın da ortak paydası barışa olan inaçlarıdır. Tarihimizde yaşanmış bu acı olayın bir kez daha yaşanmamasını dileyerek, tüm halkımızın matem oruçlarının kabulünü diliyorum” dedi.

Kiraz, Zeynel Abidin Türbesi’nde Oruç Açtı

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: 10, Muharrem, yas, orucunun, açmak, için, binlerce, kişi, Zeynel, Abidin, Türbes
Yorumlar
Haber Yazılımı