Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:35
 
Suriyeli minik yürekler Aybala ile Ahmet’in isteğini Türk Kızılayı yerine getirdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Suriyeli minik yürekler...Türkmen balası Aybala ve Suriye'li Arap Ahmet'in istekleri vardı...O isteklerini dünyanın dört bir yanına el uzatan Türk Kızılay'ı yerine getirdi...
Çocuk Haberi
Suriyeli minik yürekler Aybala ile Ahmet’in isteğini Türk Kızılayı yerine getirdi

Suriyeli minik yürekler;

Aybala ile Ahmet’in isteğini Türk Kızılayı yerine getirdi...
Ramazan ayı içerisinde Kızılay Malatya Şube Başkanlığı tarafından İnönü Üniversitesi Hasta ve hasta Yakınları konukevinde kalan ve uzun süredir tedavi gören Türkmen Kızı Aybala ve Suriye'li Ahmed ziyaret edilerek Türk Kızılay'ının hediyeleri takdim edildi. 


Ziyarette söz alan Ramazan Soylu; Malatya'lılar o kadar yüce gönüllü insanlar ki şu an içinde bulunduğumu ve Malatyalı hayırsever iş adamı Mehmet Şahin Nalbant’ın ve MİAD’ın yaptırdığı misafirhanede savaşın zulmünden kaçan bu minik bedenleri konuk edip tedavi edebiliyoruz. 


Konukevinde kalan bomba patlaması sebebi ile kolu kopan ayrıca yüz nakli için Türkiye'de bulunan Ahmed kardeşimizin örümcek adam kostümü istediğini duyunca sessiz kalamadık ve kardeşimizi mutlu etmek için istediği kıyafeti tedarik ederek kendisini konukevinde ziyaret ettik.  Suriyeli Türkmen kızı Aybala’nın da isteği yerine getirildi…Onlar o an dünya mutlusu oldular.


Gerek bağışçılarımıza gerekse konukevini işleten Önder ve Ramazan beylere misafirperverlikleri için minnettarız." şeklinde bayanda bulunarak minik misafirlere hediyelerini takdim ettiler.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Suriyeli, minik, yürekler, Aybala, ile, Ahmet’in, isteğini, Türk, Kızılayı, yerine, getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı