Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 17:21
 
TSK açıkladı; Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2222
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Afrin'e ilerleyişini sürdüren kahraman Mehmetçiklerimiz ve ÖSO birlikleri bir köyü daha teröristlerden temizledi. TSK'dan yapılan açıklamada öldürülen terörist sayısının 2 bin 222 olduğu bildirildi.
Gündem Haberi
TSK açıkladı; Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2222

TSK açıkladı; Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2222 
TSK’nın açıklaması aynen şöyle:”Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı” başlatılmıştır.


Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.
Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.


“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında, Kara ve Hava operasyonları sonucunda 38 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.
Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2222 olmuştur.
Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: TSK, açıkladı;, Afrin’de, etkisiz, hale, getirilen, terörist, sayısı, 2222, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı