Haber Detayı
17 Mart 2018 - Cumartesi 11:37
 
TSK, Afrin Hastanesi'nin bugünkü görüntüsünü paylaştı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak gelişme… Türk Silahlı Kuvvetleri, YPK terör örgütünün vurulduğunu iddia ettiği Afrin Hastanesi'nin bugünkü görüntüsünü paylaştı.
Dünya Haberi
TSK, Afrin Hastanesi'nin bugünkü görüntüsünü paylaştı

TSK, Afrin Hastanesi'nin bugünkü görüntüsünü paylaştı
TSK, terör örgütü YPG'nin vurulduğunu iddia ettiği hastanenin an itibariyle çekilen görüntülerini yayınladı ve yapılan açıklamada şöyle denildi:”Afrin kent merkezinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristler tarafından;
- Bina, tesis ve araçların yakıldığı, yıkıldığı,
- Bunların içerisinde hastane binasının da olduğu, söz konusu hastanede bulunan donanım ve malzemelerin teröristler tarafından söküldüğü, kullanılmaz hale getirildiği,


- Bu tür olayların ve şehre verilen zararların Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirildiğine dair uluslararası kamuoyunda algı yaratılmaya çalışıldığı görülmektedir.
Bu tür olaylar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında olumsuz bir algı yaratılmak amacıyla planlı bir şekilde yapılmaktadır.
Zeytin Dalı Harekâtı planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır.


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından harekât alanında, en modern harp silah, araç ve gereçleri ile mühimmat, uluslararası hukuka uygun olarak, gecikme pahasına, diğer hiçbir ülkenin göstermediği dikkat ve hassasiyetle, masum insanlara ve çevreye zarar vermeden etkin bir şekilde kullanılmaktadır.
Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İŞTE BUGÜÖRÜNTÜ VE VURULDU DENİLEN AFRİN'DEKİ HASTANE

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: TSK,, Afrin, Hastanesi'nin, bugünkü, görüntüsünü, paylaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı