Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 22:25
 
TSO Meclisinin 23 Üyesi ; utandık tekrarında bizlerde salonu terk edeceğiz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 23 Meclis üyesi kamuoyuna ortak açıklama yaptı ve sert tepki ile "Tekrarından bizlerde salonu terk edeceğiz."dediler...
Gündem Haberi
TSO Meclisinin 23 Üyesi ; utandık tekrarında bizlerde salonu terk edeceğiz

TSO Meclisinin 23 Üyesi ;

Utandık tekrarında bizlerde salonu terk edeceğiz...-
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 23 Meclis üyesi, 1 Şubat tarihinde yapılan meclis toplantısının ‘Dilek ve Temenniler’ bölümünde basın mensuplarının dışarı çıkarılma kararına sert tepki gösterip “Utandık tekrarından bizlerde salonu terk edeceğiz.”dediler.

TSO Meclisi'ne Seçilen İsimler
TSO’da 23 Meclis Üyesi adına yapılan açıklama aynen şöyle:”Bizler Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri olarak Malatya kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma gereği duyduk.
Malumunuz olduğu üzere, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya’da ticari faaliyet yapan orta ve büyük ölçekli işletmelerin temsil edildiği bir sivil toplum örgütüdür. Ticaret Odası Yönetimi ve Meclisi, Malatya ekonomisine katma değer sağlamak kamu kurum ve kuruluşlarına iş adamlarının sorunlarını tek çatı altında iletmek amacıyla görevlerini sürdürmektedirler.
Dolayısıyla Malatya’nın en önemli sivil toplum örgütlerinin başında gelmektedir. Bu Meclis’te Malatya’yı ilgilendiren önemli konular ele alınmakta ve bu konular buraya gelen basın mensupları aracılığı ile kamuoyuyla paylaşılmaktadır.

mansetitem2167
Değerli Basın Mensupları;
Ticaret ve Sanayi Odası Malatya’nın en etkili sivil toplum kuruluşlarının başında gelir. Bu Mecliste bugüne kadar tüm tartışmalar kamuoyunun önünde olmuştur. Nitekim bir örnek vermek gerekirse; Şu anda Meclisi basına kapatmak için Meclis divanına talimat veren Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2015 yılının Aralık ayı Meclis toplantısında, eski yönetime hitaben hem de ağır ithamlarda bulunurken, “ Eleştirilere tahammülünüz yok.” İfadeleri kullanmış, ancak ne acıdır ki, Yönetim Kurulu Başkanı olduktan sonra Meclis’te kendisine yönelik yapılan hiçbir eleştiriye tahammül edememiş, bununla da yetinmeyip basını dışarı –sözde oylamayla- attırmak suretiyle, tarihinde ŞEFFAF olan bir odanın ŞEFFAF lığına leke sürmüştür.2018 oda seçimlerinden sonra bir çok oda tüm meclis toplantılarını dilek temenniler dahil canlı olarak yayınlamaktadır.
Üzülerek belirtmek isteriz ki, görevi sadece Malatya kamuoyunu bilgilendirmek olan basın mensuplarının dışarı çıkarılması karşısında, bizler meclis üyesi olarak temsil ettiğimiz camia adına utandık.
Buradan Tüm kamuoyuna açıklıyoruz;
Bundan sonra Onurlu bir duruş sergilemek adına Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte, Dilek ve Temenni kısmında Basın Mensuplarının dışarı çıkarılması durumunda bizler de salonu terk edeceğiz. Bizler her şeyin Malatya kamuoyu önünde tartışılmasını konuşulmasını istiyoruz.
Sayın Sadıkoğlu’na soruyoruz?
Seçimde şeffaf oda sloganınız üzerinden 1 yıl geçmeden
Neden çekiniyorsunuz?
Biz burada özel durumları konuşmuyoruz, Kimsenin adli makamlarda ne işi var bunları konuşmuyoruz.
Biz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin yaptığı hizmetlerde varsa aksaklıkları konuşuyoruz. Biz, üyelere hizmet edilirken yaşanan aksaklıkları konuşuyoruz.


Biz bunları Malatya kamuoyunun önünde konuşmak istiyoruz.
Bir zamanlar Meclis üyesi olarak “Sizin hiç eleştiriye tahammülünüz yok mu?” diye soran Sayın Sadıkoğlu’nun kendisine soruyoruz, “Basını dışarı çıkarmak, Bir Oda başkanına yakışmaz. Burada hiç kimsenin ticari sırrı, adli durumu, özel durumu konuşulmuyor. Memleket meselesini konuşuyoruz. Tüm bütçesi üye aidatlarından oluşan odanın yönetim harcamalarını konuşuyoruz. Basını çıkarmaktaki gayenizi anlamış değiliz
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nde bulunan Meclis üyesi arkadaşımız adına, sırf kamuoyunu bilgilendirmek adına orada bulunan ancak sırf yapılacak eleştiriler kamuoyuna yansımasın diye sözde oylama ile dışarı çıkarılan tüm basın çalışanlarından özür diliyoruz.
Bugün buradan tüm kamuoyuna sesleniyoruz;
Bugünden sonra, Dilek temenniler kısmında basın şayet dışarı çıkarılırsa, Tüm Meclis üyelerimizi de basınla birlikte dışarı çıkmaya davet ediyoruz.
Kamuoyuyla saygıyla duyurulur."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: TSO, Meclisinin, 23, Üyesi, ;, utandık, tekrarında, bizlerde, salonu, terk, edeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı