Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:52
 
Turgut Özal'da kundaklama ile yangın çıkartan U.K. tutuklandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Turgut Özal Tıp Merkezinde Cuma’yı Cumartesi’ne bağlayan gece dumanların dört bir yanı sarması ile büyük panik yaşanmıştı. Kundaklama ile yangın çıkartan şüpheli tutuklandı.
Asayiş Haberi
Turgut Özal'da kundaklama ile yangın çıkartan U.K. tutuklandı

Turgut Özal'da;

Kundaklama ile yangın çıkartan U.K. tutuklandı...

Malatya Turgut Özal’da kundaklama sonucu yangın çıkartan şahıs ceza evine gönderildi. Malatya Emniyeti konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“OLAY-1: 11/05/2019 Günü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Beyin Cerrahi bölümündü meydana gelen yangın olayının şüphelisi İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce yakalanmış, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Adli Makamlara sevk edilen şüpheli Mahkemece Tutuklanmıştır.”

MALATYA SAĞLIK İL MÜDÜRÜ BENTLİ’DEN KINAMA

Malatya Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli’nin açıklaması şöyle:.

“Geçtiğimiz cuma gecesi İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Çağatay Önal hocamızın odasında bir hasta yakını tarafından kundaklama sonrası çıkan yangın camia olarak hepimizi derinden etkilemiştir. 
Başta Çağatay hocamıza, 

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet Kızılay hocamıza ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Sayın Prof. Dr. Ali Beytur hocamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 
Bu tür elim olayların bir daha tekrarlanmaması temennisiyle bu üzücü olayı kınıyorum.”

MALATYA TABİPLER ODASI AÇIKLAMA YAPTI …

Tabip Odası açıklamasında kundaklamayı kınadı.

DİĞER BİR OLAY…

İşte o açıklama

“OLAY-2 : 12/05/2019 tarihinde Hamidiye Mahallesinde meydana geIen işyeri ve Meskene ateş etme olayının (2) şüphelisi Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce suç aleti (1) adet ruhsatsız av tüfeği ile yakalanmıştır.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Adli Makamlara sevk edilen (2) şüpheli Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmış olup serbest kalan şüphelilerden bir tanesinin Malatya Asliye Ceza Mahkemesince (2313) sayılı Kanuna Muhalefet Suçundan aranması bulunduğundan bu konudan dolayı Tutuklanmıştır

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Turgut, Özal'da, kundaklama, ile, yangın, çıkartan, U.K., tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı