Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 15:25
 
Turgut Özal Tıp Merkezinde Dr. Nihal Vardı’nın ismi yaşayacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da 2014 yılında çağın hastalığı kansere yenik düşen ve hakka yürüyen sevilen Doktor Nihal Vardı’nın ismi İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde yaşayacak.
Sağlık Haberi
Turgut Özal Tıp Merkezinde Dr. Nihal Vardı’nın ismi yaşayacak

Turgut Özal Tıp Merkezinde;

Dr. Nihal Vardı’nın ismi yaşayacak...
Turgut Özal Tıp Merkezinde Doktor Nihal Vardı’nın isminin verildiği 27 yataklı Çoçuk Cerrahisi servisinin açılışını gerçekleştirildi.


Açılışa Gümrük ve Ticaret önceki bakanı Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi belediye başkanı Osman Güder, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Hacı Bektaş Külür Vakfı Genel Başkanı Hasan meşeli, Vardı ailesi ve davetlilerle kalabalık bir topluluk katıldı.
REKTÖR KIZILAY NE DEDİ?
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, şunları söyledi: “Dr. Nihal Vardı çok iyi ve vefalı bir doktorumuzdu. Klinikten dolayı Vardı ailesine teşekkür ediyorum.


Turgut Özal Tıp Merkezi Malatya ve bölgeye önemli sağlık hizmetleri sunuyor. Hiçbir hastayı il veya yurt dışına göndermemek için büyük gayret gösteriyoruz.”dedi.
BAŞKAN GÜDER NE DEDİ?
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder “Açılışını yaptığımız klinikte Dr. Nihal Vardı’nın adının yaşatılması  çok önemli.
Turgut Özal Tıp Merkezi ise önemli bir sağlık kuruluşu.”dedi.
TÜFENKCİ NE DEDİ?


Gümrük ve Ticaret önceki bakanı AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de konuşmasında şunları söyledi:
“İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde Vardı Ailesinin Dr. Nihal Vardı adına yaptırdığı 27 yataklı Çoçuk Cerrahisi servisinin açılışını gerçekleştirdik. Bu hizmetin hemşehrilerimize sunulmasında emeği geçen Vardı Ailesine teşekkür ediyorum.”


Daha sonra açılış kurdelesi kesilip klinik açıldı ve gezildi.

DUYGU DOLU ANLAR...

Açılışta Dr. Nihal Vardı ailesi duygu dolu anlar yaşadğığ dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Turgut, Özal, Tıp, Merkezinde, Dr., Nihal, Vardı’nın, ismi, yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı