Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 16:14
 
Turgut Özal Tıp Merkezinde yangın çıkartan hasta yakını gözaltında
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Şok haber… Turgut Özal Tıp Merkezinde Cuma’yı Cumartesi’ne bağlayan gece dumanların dört bir yanı sarması ile büyük panik yaşanmıştı.
- Haberi
Turgut Özal Tıp Merkezinde yangın çıkartan hasta yakını gözaltında

Turgut Özal Tıp Merkezinde;

Yangın çıkartan hasta yakını gözaltında...


Malatya’nın ve Türkiye’nin değeri olan Turgut Özal Tıp Merkezinin Beyin Cerrahi Bölümü akademisyen odalarının bulunduğu bölümden hastane içine yayılmaya başlayan duman üzerine görevliler hemen harekete geçip durumun  ne olduğunu ilk etapta anlamaya çalışmışlardı.
Dumandan dolayı da içeri girilememesi nedeniyle teknik ekiplerle İtfaiyeye haber verilmişti. O sırada  merkezi otomatik yangın söndürme sistemi de devreye alınmıştı.


Teknik ekip ve itfaiye dumana karşı oksijen tüpleri eşliğinde dumanın geldiği noktaya girdiklerinde gerçek ortaya çıkmıştı.
Hastane girişini saran dumanın  Beyin Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof.Dr. Selami Çağatay Ünal’ın odasında meydana gelen yangından kaynaklandığı görevliler tarafından tespit edildi. Yangın ise kısa sürede kontrol altına alındı.
HASTA YAKINI GÖZALTINA ALINDI…
Yangının, daha önce de tehditlerde bulunan bir hasta yakını tarafından çıkarıldığı iddiası üzerine polis tarafından geniş tahkikat başlatıldı.


Polis olayla ilgili hastanede yer alan görüntü kayıtların incelenmesi sonucu hasta yakını U.K.’yı gözaltına alarak hakkında yasal işlem başlattı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Turgut, Özal, Tıp, Merkezinde, yangın, çıkartan, hasta, yakını, gözaltında, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı