Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 22:29
 
Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanlığına Av. Umut Yalçın yenden seçildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Kızılay’ı Malatya Şubesinin kongresi yapıldı. Tek liste halinde gidilen genel kurulda başkanlığa yeniden Umut Yalçın seçildi.
Gündem Haberi
Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanlığına Av. Umut Yalçın yenden seçildi

Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanlığına;

Av. Umut Yalçın yenden seçildi...


Malatya Türk Kızılay’ı Şubesinin kongresine Türk Kızılay Genel Başkanı DR.Kerem Kınık, Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi belediye başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Baro Başkanı Enver Han, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve kalabalık bir topluluk katıldı.
KINIK”BÜTÇE BÜYÜKLÜĞÜMÜZ 7 KAT ARTTI”


Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay'ın temel hedefinin kendi toplumunu güçlendirmek olduğunu kaydederek,şunları söyledi: “Biz 2015'te yola çıktığımızda güçlü ‘Kızılay Güçlü Türkiye' demiştik. Bu çerçevede bir reform süreci tasarladık ve yaklaşık 3 yıldır bu süreci devam ettiriyoruz. Bütçe büyüklüğümüz 7 kat arttı çalışan sayımız, yardım ulaştırdığımız insan sayımız ve faaliyet gösterdiğimiz ülke sayımız her geçen gün ve her geçen yıl katbekat artıyor. Kızılay olarak bizim en temel ilkemiz kendi toplumumuzu güçlendirmektir” 
GÜRKAN “EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”


AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan konuşmasında genel kurulun hayırlı olmasını temenni edip şunları söyledi:“Ben de öğrencilik yıllarımda Kızılay'dan burs almış Kızılay bursunda okumuş biri olarak huzurlarınızda bulunuyorum. Kızılay toplumumuzun sıkıntılı sürecinde yanında olan yardım teşkilatımızdır. Şuana kadar Kızılay teşkilatına emeği geçmiş tüm insanları kutluyorum. Rahmetli olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Vagon fabrikamızın Kızılay teşkilatı tarafından alınmış olması ve oranın üretim mekanizmasına dönüştürülmüş olması da takdire şayan bir hadisedir. Bu anlamda genel başkanımızı tebrik ediyorum, çalışmalarının devamını diliyorum” 
POLAT” KIZILAY GURUR”


Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat  şöyle konuştu:“Kızılay, 1868 Yılında kurulan ve ondan sonraki süreçte aktif olarak faaliyet gösteren bir kurumumuzdur. Genel başkanımızın görevi aldıktan sonra gaza bastığı çitayı bir üst seviyeye yükselttiğini görüyoruz. Hemşehrimiz olması bizim için ayrı bir gurur bu vatanın bir evladı olarak Kızılayın dünyanın her yerinde bizi temsil etmesi ayrı bir gurur” 
VALİ BARUŞ “KIZILAY KÖKLÜ BİR KURULUŞ”


Malatya Valisi Aydın Baruş konuşmasında şunları söyledi :“Malatya Kızılay şubesinin olağan genel kurul toplantısını hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Türk Kızılay'ı çok köklü bir teşkilat Yaklaşık 150 yıllık bir mazisi var hem Türk milletine hem de tüm dünyadaki mazlum insanlara yardım etmiş bir teşkilat bizim medeniyetimizin simgesi olan hilal simgesinin bayrağı altında yardımlarını ulaştırıyor. Türk Milleti olarak bundan büyük gurur duyuyoruz . Türk Kızılay'ı sadece yardımlaşma sağlamıyor, aynı zamanda yardımseverlik duygusunu üst seviyede tutuyor bu anlamda genç Kızılayımızı çok önemsiyoruz” 
Yapılan Genel Kurulda mevcut başkan Av. Umut Yalçın, yeniden başkanlığa seçildi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türk, Kızılay’ı, Malatya, Şube, Başkanlığına, Av., Umut, Yalçın, yenden, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı