Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 17:17
 
Türk Kızılay’ında Malatya İnönü Üniversitesine bronza Madalya
Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay'ı makamında ziyaret edip bronz madalya takdim etti.
Sağlık Haberi
Türk Kızılay’ında Malatya İnönü Üniversitesine bronza Madalya

Türk Kızılay’ında;

Malatya İnönü Üniversitesine bronza Madalya...
Türk Kızılayı'na kan bağışlarından dolayı İnönü Üniversitesine Kurumsal Bağışçı Bronz Madalyası verildi. Rektör Kızılay'a madalyayı takdim eden Genel Başkan Dr.Kerem Kınık, şunları söyledi:


“Bizim kan bağışçılarımızın her biri madalyaya layık, belli kurallarla bu madalyaları veriyoruz. Aynı şekilde o bağışçıları organize eden, ikna eden ve kısa sürede bize bağış yapmasını sağlayan kurumsal bağıcılara da böyle madalyaları veriyoruz. Bugün de İnönü Üniversitemize Bronz Madalyasını bu kapsamda takdim ediyoruz”
Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay törende ki konuşmasında bünyelerinde Türkiye'nin en büyük hastanelerinden biri olan Turgut Özal Tıp Merkezi'nin olduğunu aktarıp, şunları ifade etti:

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ahmet Kızılay dahil, takım elbise
“Karaciğer Naklinde Avrupa ve Türkiye birincisi olan merkezlerinde büyük bir ihtiyaç olan kan ürünlerini Kızılay'dan temin ettiklerini söyledi. Üniversitede de eğitim gören öğrenciler başta olmak üzere eğitim görevlileri ve çalışanların Kızılay'a her zaman kan bağışında bulunduğunu ifade eden Rektör Kızılay, “Kızılay bizim için hastanemizin kan temininde vazgeçilmez bir kurumumuz. Kızılay Malatya'da bizim her konuda işbirliği yaptığımız bir kurum” 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Rektör Kızılay, Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile b aş başa da bir süre görüştü.Hastane bünyesinde ağır hasta bakım evi projesinin de yakın zamanda hayata geçirileceği konuşulduğu ifade edildi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Ahmet Kızılay dahil, gülümseyen insanlar, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve takım elbise

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türk, Kızılay’ında, Malatya, İnönü, Üniversitesine, bronza, Madalya,
Yorumlar
Haber Yazılımı