Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 03:25
 
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıldönümünü kutluyoruz
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıl Dönümü nedeniyle şehitler için Mevlid okutuldu. Bugün ise kutlamalar çeşitli etkinliklerle sürecek.
Gündem Haberi
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıldönümünü kutluyoruz

Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun;

174. Yıldönümünü kutluyoruz...
Polis Haftası Etkinlikleri Kapsamında Stantlar Açıldı
Vali Aydın Baruş, Emniyet teşkilatının kuruluşunun 174. Yılı münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tertip edilen etkinlikte Vali Aydın Baruş, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ile tek tek stantları gezerek bilgi aldı.
Etkinlikte kurulan stantlarda Asayiş, Narkotik, Terörle Mücadele, trafik gibi eğitici ve öğretici stantlarda görevli polisler tarafından öğrencilere bilgiler verildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar
Programda Narkotik Şube tarafından eğitimli köpekle saklanan uyuşturucuyu bulma gösterisi yapıldı. Saklanan uyuşturucuyu bulan narkotik köpeği Einstein alkışlarla beğeni topladı. Ayrıca programda açılan stantları gezen öğrencilere uygulamalı etkinliklerle eğitimler de verildi.
Etkinlikte konuşan Vali Baruş, “Emniyet Teşkilatımızın 174. yılını kutluyoruz, aynı zaman da Polis haftasını yaşıyoruz. Emniyet teşkilatı mensuplarımız bugün burada, teşkilatımızı tanıtan, emniyetin yapmış olduğu faaliyetleri tanıtan ve Polislik mesleği ile gençlerimizin ve çocuklarımızın tanışmasını sağlayan bir sergi açtılar. Burada gerçekten polisimizin, toplumun huzur ve güveni için ne kadar önemli olduğunu, ne kadar önemli bir işlevi yerine getirdiğini, ne kadar fedakârca bir görev yaptığını da anlama imkânını buluyoruz. Özellikle suç örgütleri ile mücadelede, uyuşturucu madde ticareti ile mücadelede, terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin fedakâr çalışmaları neticesinde Malatya’mızı huzurlu bir il haline getirmeyi ve bunun vatandaşa güven vermenin de aynı zamanda sevincini onlarla paylaşıyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan
Bundan sonraki çalışmalarında tüm emniyet teşkilatı mensuplarımıza üstün başarılar diliyorum. Onların sayesinde inşallah Malatya’mızda hiçbir suç örgütü, çocuklarımızın, gençlerimizin sağlığını tehdit eden hiçbir uyuşturucu madde taciri burada barınma imkânı bulamayacak. Aynı zamanda gençlerimizin terör örgütlerine karşı bilinçlendirilmesi
ve bunları bu örgütlerin faaliyetlerinden uzak tutucu anlamında bilgilendirme çalışmalarının yapılması da çok önemli. Bu anlamda üniversitelerimizde polisimiz başarılı çalışmalar yapıyor. Bugün de çocuklarımızla birlikteyiz, okullarımızdan ziyaretçilerimiz var. Onlar da polislik mesleğini merak ediyorlar. İlerde inşallah bazı çocuklarımız emniyet teşkilatımıza başarılı birer polis olarak girme imkânı bulacaklar. Polislik mesleğinin tanıtımı açısından da bu sergiler ve tanıtım çalışmaları önemli. Tüm emniyet teşkilatı mensuplarımızın haftasını tebrik ediyorum. Polislerimize, teşkilatımıza başarılar diliyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar
ATATÜRK AANITINA ÇELENK SNULACAK, ŞEHİTLİKTE TÖREN DÜZENLENECEK…
Malatya’da Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunulacak. Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal kutlamalarda yer alacak.  Saat 11.00’de Şehitlikte anma töreni düzenlenip şehit kabirleri ziyaret edilecek.
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
VALİ AYDIN BARUŞ’UN TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ VE POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI
"Türk Polis Teşkilatı, 174 yıla dayanan köklü mazisiyle devletimizin en hayati kurumlarından biridir. Emniyet Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana elde ettiği bilgi ve deneyim birikimiyle, hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir görev anlayışıyla vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürmesi, can ve mal emniyetinin temini için mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışmalarını sürdürmektedir.
Kamu düzeninin ve asayişin korunması, trafik güvenliğinin sağlanması, başta uyuşturucu madde ticareti olmak üzere halkımızın ve gençliğimizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü suçu önleyici tedbirlerin alınması, suçluların yakalanarak zamanında adalete teslim edilmesi için vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza çalışan Emniyet görevlilerimiz vatandaşlarımızın devlete olan itimadının güçlendirilmesinde de çok önemli bir rol oynamaktadır.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Emniyet güçlerimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, milletimizin kardeşliğini hedef alan terör saldırılarını önlemek ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için terör örgütlerine karşı canlarını ortaya koyarak verdiği mücadeledeki fedakârlık anlayışı her türlü takdirin üzerindedir.
İlimizde, terör örgütleriyle mücadelede ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasında Malatyalı vatandaşlarımızla el ele gece gündüz demeden mesai sarf eden polislerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle, görevlerini yerine getirirken şehadet makamına ulaşan ve Milletimizin 15 Temmuz 2016’daki Demokrasi Mücadelesinde canını feda eden kahraman polislerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.
Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümünü ve Emniyet Teşkilatımızın tüm mensuplarının Polis Haftasını tebrik ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.”

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, iç mekan
Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan Polis Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı
"TEŞKİLATIMIZ ÜLKEMİZİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAK"
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türk Polis Teşkilatının 174’ncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Mesajında Türk Polis Teşkilatının tarihi sayfalarında birçok kahramanlık hikâyelerinin yazıldığını belirten Başkan Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün: - Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır – sözünden hareketle görevlerini en iyi şekilde yerine getirmekte olan Polis Teşkilatımızın 174’ncü Kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, takım elbise
Başkan Gürkan’ın mesajı şöyle; “Kuruluşundan bugüne Milletimizin can ve mal güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatımızın 174’ncü kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
Milletimizin bekası için ortak çalışmalar yaptık
Teşkilatımız, bir yandan hukuka ve yasalara bağlılıktan ayrılmadan, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için cansiperane bir şekilde çalışırken, aynı zamanda ülkemizin bölünmez bütünlüğüne de sonsuza dek sahip çıkacaktır. Milletimizin birliği ve beraberliğinden rahatsız olan çevrelere karşı verilen mücadele ise ilelebet sürecektir.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak başta Türk Polis Teşkilatımız olmak üzere her kurum ve kuruluşla milletimizin bekası için ortak çalışmalar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Halka hizmet anlayışı çerçevesinde görevlerini en iyi şekilde icra eden ve bu uğurda şehit olan emniyet mensuplarımızı saygıyla, rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.
Bu vesile ile Polis Teşkilatımızın 174’ncü kuruluş yıl dönümünü kutlar, tüm polislerimize görevlerinde başarılar dilerim.”

Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, ayakta duran insanlar

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türk, Polis, Teşkilatının, Kuruluşunun, 174., Yıldönümünü, kutluyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı