Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 14:00
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı Yıldırım geldi, Erdoğan Malatyalılara seslendi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Siyasette hareketli günler yaşanıyor…Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım bugün Malatya’ya geldi...
Siyaset Haberi
Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı Yıldırım geldi, Erdoğan Malatyalılara seslendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı;

Binali Yıldırım Malatya'da...

Malatya'ya gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım'la öz çekim rekoru kırıldı. Malatya'da sevgi seli ile karşılanan Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım gün boyu çeşitli programlara katılacak.

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, Fatih Serkan Erkuş, Hanbey Dündar ve Fatih Mehmet Gönültaş dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve telefon

ERDOĞAN MALATYALILARA SESLENDİ...

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, Mlatyalılara seslendi. Binali Yıldırım Malatya'da yoğun coşkuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletti. Erdoğan telefonla malatyalılara seslendi.

Malatyalılar recep ayyip Erdoğan sloganını söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Fatih Serkan Erkuş dahil, gülümseyen insanlar, sakal

GÖRKEMLİ KARŞILAMA SEVGİ SELİ...

Son Başbakan Yıldırım, Malatya'da görkemli şekilde karşılandı. 

MALATYA'DA ZİYARETLER...

Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden son Başbakanımız Binali Yıldırım,

MALATYA BİRLİĞİN BERABERLİĞİN TEMİNATI BİR İL

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son Başbakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Sosyal Medya üzerinden yapılan bir davet üzerine gençler ile buluşmak üzere geldiği Malatya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Belediye ziyaretine Vali Aydın Baruş, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Hamza Dağ, AK Parti Ankara, Gaziantep, Sivas, Adıyaman, İzmir, İstanbul, Yalova ve Malatya Milletvekilleri, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, İl Belediye Başkanları ve İlçe Belediye Başkanları ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Gürkan: Malatya Medeniyetin başladığı yerin adıdır

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya medeniyetin başladığı yerin adıdır. İnsanlık medeniyeti bu coğrafyada bu şehirde başlamıştır. İlk yerleşik hayatın, ilk devlet hayatının, ilk muhasebe kayıtlarının tutulduğu ve taş devrinden demir devrine geçiş ile birlikte ilk demir kılıç’ın yapıldığı yerdir Malatya.

Türk İslam tarihi açısından baktığımız zaman Malatya’nın Anadolu’yu anayurt yapan destan şehirdir diyoruz. 1071’den 400 yıl önce Anadolu’nun fethi Malatya sancağında başlamıştır. Hasan Gaziler, Hüseyin Gaziler, Abdulvahap Gaziler ve Battal Gaziler bir tarafta kılıçla fetih yaparken, diğer taraftan Mevlanalar, Sadettin Koneviler, İbn-ül Arabîler burada ilim önderliğinde çalışmalar üstlenmişlerdir. Malatya bu anlamda hem Türk İslam Tarihi hem de İnsanlık tarihi açısından önemli bir merkezdir. Biz de bu şehrin Şehr-ül Emini olarak almış olduğumuz görevin vebalini ve sorumluluğumuzu biliyoruz. Belediye Başkanlığını hiçbir zaman güne hitap eden Belediye Başkanı olgusu içerisinde değerlendirmedik. Belediye Başkanı olarak gelecek yılların nasıl belediye başkanı oluruz onun vizyonu içerisinde çalıştık. Bu güne kadarki çalışmalarımız hep bu vizyon üzerine olmuştur. Bundan sonraki süreçte Malatya tarihine yakışır hizmetlerin Mazisine layık hizmetleri bütün vatandaşlarımıza sunmak gayreti ve çabası içerisinde olacağız” dedi.

Gürkan: İstişarelere büyük önem veriyoruz

Başkan Gürkan, “Hizmetlerimizi yaparken halkın fikirlerini alma noktasında, sivil toplum örgütleri ile istişarelerde bulunma ve kanaat önderleri ile istişarelerde bulunma noktasında elimizden gelen gayret ve çabayı göstermekteyiz. Bugün şehrimizde gerek Valimiz gerekse de Milletvekillerimiz ile birlikte şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlama noktasında gayret

gösteriyoruz. Sizleri Malatya’da görmekten, ağırlamaktan ve misafir etmekten büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Başkan Gürkan ayrıca sosyal ve fiziksel belediye çalışmaları hakkında da bilgiler aktardı.

Yıldırım: Başkanımızın başarısını artırarak devam ettireceğine yürekten inanıyorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde başarılar dileyen AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: “Büyükşehir Belediye Başkanımız geçmişteki belediyecilik tecrübesini Malatya gibi ülkemizin gözbebeği, kayısının başkenti, insanlık tarihi kadar eski geçmişi olan Malatya Büyükşehir Belediyesinde de başarısını artırarak devam ettireceğine yürekten inanıyorum. Malatya için söylenecek çok şey var. Bugün gün boyunca Malatyalı hemşerilerimiz ile ve gençlerle, esnaflarımızla, vatandaşlarımızla birlikte olacağız. Çok güzel bir gün geçireceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Yıldırım: Malatya’ya önemli hizmetler yaptık

Yıldırım, “Malatya, Anadolu yaylasının yiğit ve mert insanlarının yaşadığı ülkemizin bağımsızlığını, milletimizin birliğinin, beraberliğinin teminatı bir ilimizdir. Malatya’ya, Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde geçen 17-18 yıl içerisinde önemli hizmetler yaptık. Bundan sonrada şüphesiz Malatya’da hizmetler devam edecektir. Bundan en ufak şüphemiz yok. Ben bu vesileyle Malatya’ya gelmemize vesile olan Malatya Gençlik Kollarındaki arkadaşlarımıza, Malatya Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve diğer bütün arkadaşlarımıza bu vesileyle çok teşekkür ediyorum. Benim içinde değişik bir program oldu. Daha önce resmi programlar için Malatya’ya birçok kez gelmiştik. Bu sefer biraz daha resmi olmayan bir program ile gelmek çok farklı bir duygu, daha fazla Malatyalı kardeşlerimiz ile hemhal olacağız, sohbet edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yıldırım: Yeni Malatyaspor’a UEFA elemelerinde başarılar diliyorum

Akşam gençlerle bir araya geleceğini belirten Yıldırım, “Yeni Malatyaspor da bu akşam UEFA elemelerinde rakibi Slovenya’nın Ljubljana takımı ile karşı karşıya gelecek. Yeni Malatyaspor’a da başarılar diliyoruz. Böylece sadece Türkiye’de değil, ülkemiz dışında da Kayısının Başkenti Malatya’yı temsil eder. Yeni Malatyaspor’un bir tanıtım videosu var. Çocuk ile dede arasında geçen güzel bir hikâye, gerçekten çok güzel düşünülmüş güzel bir tanıtım filmi. Gençlerimizin gelecek umudunun, heyecanının diri tutulmasına çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapın konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son Başbakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’a Arslantepe Höyüğünde bulunan ilk kılıcı temsil eden bir kılıç ve kayısı hediye etti.

YILDIRIM VALİLİKTE...

Gençlerle buluşmak üzere Malatya’ya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Malatya Valiliğini ziyaret etti.

Sosyal medya üzerinden gençlerin çay davetine karşılık vererek Malatya'ya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Valilik ziyaretinde şeref defterini imzaladıktan sonra Malatya Valisi Aydın Baruş ile bir süre sohbet etti.

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'a Valilik ziyaretinde AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, AK Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili eşlik etti.

Valilik ziyaretinin ardından kent merkezindeki İnönü Caddesi ve Yeni Cami çevresindeki esnafı ziyaret eden Vali Baruş ve Milletvekili Yıldırım, çeşitli iş yerlerine girerek satılan ürünlerle ilgili bilgiler aldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Binali Yıldırım, Soykan Meydanı'nda kendisine ikram edilen meyan şerbetini içti.

Vali Baruş ve Milletvekili Yıldırım, daha sonra 8 çocuklarından 6'sında kas erimesi hastalığı bulunan Katı ailesini evlerinde ziyaret etti.

Milletvekili Yıldırım Malatya’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Büyükşehir Belediyesi Kaptaj Tesisleri'nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Daha sonra Binali Yıldırım ve beraberindekiler gençlerin çay davetine katılmak üzere Battalgazi Çınar Park’a geçtiler.

SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM HALKIN ARASINDA...

6 ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN AİLEYE ZİYARET...

ÇINAR PARK'TA...

1 ÇAY BOL MUHABBET

SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'A  MİTİNG GİBİ KARŞILAMA

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye, Cumhuriyeti'nin, son, başbakanı, Yıldırım, geldi,, Erdoğan, Malatyalılara, seslendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı