Türkiye’de bugün; 18 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti
Haber
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 03:21
 
Türkiye’de bugün; 18 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatte Koronvirüsten dolayı 18 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini kamuoyuna duyurdu.
Sağlık Haberi
Türkiye’de bugün; 18 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti

Türkiye'de Koronavirüsten;

18 vatandaşımız hayatını kaybetti....

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN AÇIKLAMA…

Son üç gündür 71 ilimizde pnömonili vaka sayıları azaldı, 21 ilimizde yoğun bakım hastası yok. Hastalığın ülkemizdeki seyrinin gösterildiği detaylı grafik, günlük ve haftalık COVID-19 durum raporları ve diğer önemli bilgiler için linkimiz:

Resim

Türkiye’de bugün;

17 vatandaşımız Koronavrüsten hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“SON ÜÇ GÜNDÜR ortalama günlük vaka sayısı EN YÜKSEK beş ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Bursa. EN DÜŞÜK 5 ilimiz: Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne, Bayburt. Tunceli, Nevşehir, Kastamonu, Artvin ve Aksaray'daysa şu an pnömonili hastamız yok”

Resim

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

16 vatandaşımı hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI NE DEDİ?

“Her gün 1000’e yakın hastamız şifa buluyor, 1000'e yakın yeni vakamız oluyor. Yeni vakaları durdurabilirsek aktif vaka sayısı hızla azalmış olacak. Hedefimiz; iyileşen sayısında artış, yeni vaka sayılarında düşüş. İyi haberler, alacağımız tedbirlere bağlı.”

Resim

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜSTEN;

17 VATADAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“1.000’in üstünde gerçekleştiği en son güne kıyasla, yeni vaka sayımız, bugün 90 azaldı. SON 3 GÜNDE en çok vaka görülen beş ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Diyarbakır. En az vaka görülen beş ilimiz: Artvin, Tunceli, Bayburt, Kırklareli, Bartın.”

Resim

Türkiye’de bugün;

Koronavirüsten 18 vatandaşımız hayatını kaybetti

Son 36 gün içerisinde en düşük vefat sayısı...18

SAĞLIIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN AÇIKLAMA…:

“Yoğun bakım ve entübe hasta sayımızda, devam eden tedavilere bağlı artış var. Son 35 gün içinde, en düşük vefat sayımız 13 Haziran’da, 14 olarak gerçekleşmişti. Temaslı taraması, erken tanı ve tedavi şansıyla vefat sayılarını daha da azaltmaya çalışıyoruz.”

Resim

Türkiye'de bugün;

Korona'dan 21 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Daha çok test, daha çok vaka saptar. Test sayısıyla yeni vaka sayısı arasındaki ilişki ise bire bir değildir. 15 Haziranda 1.592 vaka sayısına ulaştığımız gün de test sayımız 42.000 idi. Test sayısı ihtiyaca göre değişmektedir. Sonucu belirleyen tedbirdir”

Resim

Bakan Koca Malatya için ne dedi?; 

Korona’da 17 vatandaşımız hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk sıra'da Malatya'yı söyledi ve bakın ne dedi?

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“1.000’in altındaki ikinci günümüz. Yeni iyileşen hasta sayımız, yeni vaka sayısından fazla. Malatya, Trabzon, Kilis, Yalova, Bayburt ve Ardahan’da 3 gündür pnömoniye hiç rastlanmadı. Yeni vaka verileri yakın günlerde ciddiyetimizin arttığını gösteriyor.”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten dolayı;

20 vatandaşımı hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA “TEKRAR 1.000’İN ALTINDAYIZ. 33 gün sonra ilk kez. 11 Haziranda 987 olan yeni vaka sayısı ertesi gün 1.195’e çıkmıştı. Şu an yarını bilmiyoruz. Şimdi alacağımız tedbirlerin sonucunu ortalama 7 gün sonra göreceğimizi biliyoruz. Bugünü tekrar aramayalım.”

Resim

Türkiye’de bugün;

Koronavirüsten 19 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOVA “HER GÜNÜMÜZ BİR SINAV…”

“En çok vaka görülen 5 ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır. 5 ilin yoğun bakım sayılarında da artış var. Ortalama 1 hafta önceki verilere göre, vaka sayısında 1.000’in altına inmekte kararlıyız. COVID-19’a karşı HER GÜNÜMÜZ BİR SINAV…”

Resim

Türkiye've bugün Koronavirüsten;

19 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN UYARI…:

“SON 3 GÜNDE ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa. Ortalama yoğun bakım hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Şanlıurfa, Ankara, Gaziantep ve Konya. Beklediğimiz sonuçlar için tedbirlere daha fazla uyalım…”

Resim

Türkiye'de bugün;

21 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN DEĞERLENDİRME…:

“Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova. Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranı azalıyor. Vaka sayılarındaki artış ve düşüşler, maske ve mesafe kuralına uyuma bağlı.”

Resim

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN 2 AYRI FOTOĞRAF PAYLAŞIM…:

Resim

“Virüsün bugün yakaladığı fırsatlar, tabloya ortalama 1 hafta sonra yansıyor. Kaçınılmaz görünen birçok durum, tedbirlerden taviz vermemize yol açıyor; bunları azaltmaya çalışalım. Aksi mümkünken asla risk almayalım. YENİ VAKA SAYILARINI bugün uyguladığımız tedbirlerle düşürelim.”

Resim

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

18 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN MESAJI…:

“Yoğun bakım hasta sayımızdaki artış eğilimi yavaşladı. Entübe hasta sayımız 7 azaldı. İyileşen hasta sayımız, yeni tanı konanların iki katından fazla. Maske ve mesafe kuralına uyumdaki artışa bağlı olarak, vaka sayılarında küçük azalmalar devam ediyor.”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten;

22  vatandaşımız hayatını kaybetti...

Türkiye’de son 24 saatte 2 bin 219 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 187 bin 511 oldu.

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten;

19 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Türkiye'de toplam iyileşen kişi sayısı ise 185 bin 292'ye yükseldiği Sağlık Bakanı Koca tarafından kamuoyuna açıklandı.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ…?

“Yoğun bakım doluluk oranlarımız 1 aydır 59-61 arasında. Taburcu ettiğimiz hasta kadar yeni hasta yatırıyoruz. Entübasyon için de durum benzer. Vaka artışlarıyla öne çıkan 5 ilde, son üç gündür ortalama 7 daha az yeni vaka var. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?”

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

16 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Toplam iyileşen hasta sayısı ise 182 bin 995'e yükseldi. 

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Vaka sayılarımızda azalma sürüyor. Dikkatli olmalıyız: Azalmalar yavaş, artış hızlı gerçekleşiyor. 1.000’i aşan günlük yeni vakalarımızın sebebi, kurallara uyulmamasıdır. Bugünkü 16 can kaybına önlenebilir sebepler yol açtı. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?”

Resim

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

19 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Sağlık Bakanı, sağlık mesafeye uyulmasını istiyor.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, “Bugün vefat eden sayısı” kanıksanacak tablo değil. Sosyal mesafe kuralını kat kat fazla uygularsanız tatilde kat kat iyi dinlenirsiniz.”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten;

20 vatandaşımız hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya Twitter'dan Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı..

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ…?

“İyileşen toplam hasta sayımız 180 bine yaklaştı. İyileşme sürecindeki hasta sayısı 20 bin civarında. Yoğun bakım hasta sayımızda, önceki günlerden devam eden bir artış var. Vakaların azalma seyri yavaş. Bugün iyileşenlerin sayısı yeni vakalardan 60 fazla”

Resim

Türkiye'de Koronavirü’te bugün;

19 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Korona Malatya'da artış göstermeye başladı.

Ya Türkiye geneli...Türkiye’de bugün Koronavirüs’ten dolayı 19 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin koca açıklamasından neye dikkat çekti.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“24 Haziranda 1.492 olan yeni vaka sayısı 1.172’ye indi. Virüsün yayılması hızlı; vakaların azalması zaman alıyor. Son 1 haftada hastanede tedavi görenlerin yaş ortalaması 46,7. Son 1 haftada tanı konanların 11,13'ü 65 yaş üstü. Vefat edenlerin 70'ten fazlası bu yaş grubundan.”

Resim

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN DÜĞÜN AÇIKLAMASI…:

“Düğünlerden, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, maske kullanılmadığı, eğlencelerin kaygı verici yakınlıkta gerçekleştiği haberleri geliyor. Meydanı gelinle damada bırakın. Maske takmak zorunda kalmadan eğlensinler. Siz kuralları çiğnerseniz, bizim düğünümüzde oldu diye üzülürler.”

Resim

Koronavirüs’te bugün;

17 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Türkiye’de bugün Koronavirüs’ten dolayı 17 vatandaşımız ghayatını kaybetti.

Resim

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor:  Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye’de, bugün;, 18, vatandaşımız, Koronavirüsten, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı