Türkiye’de Koronavirüsten dolayı; bugün 22 vatandaşımız hayatını kaybetti
Haber
13 Ağustos 2020 - Perşembe 21:35
 
Türkiye’de Koronavirüsten dolayı; bugün 22 vatandaşımız hayatını kaybetti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Türkiye'de son 24 saatte dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsten dolayı 22 vatandaşımı daha hayatını kaybettiği Sağlık Bakanı Koca tarafından kamuoyuna duyuruldu.
Sağlık Haberi
Türkiye’de Koronavirüsten dolayı; bugün 22 vatandaşımız hayatını kaybetti

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

22 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“11 Marttan bu yana, tanı konmuş toplam hasta sayımız 250 bini geçti. Hastalığı yayma potansiyeline sahip, izole edilmiş Aktif Hasta sayısı 12.575. Yeni hastaların büyük kısmı kolay iyileşebiliyor. Fakat yayılım, tedavisi zor Ağır Hasta sayısını artıyor. http://covid19.saglik.gov.tr

Resim

Türkiye'de bugün Koronavirüsten dolayı;

21 vatandşımı hayatını kaybetti...

Resim

Türkiye'de Koronavirüsten dolayı;

22 vatandaşımı haytını kybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ? “En yüksek test sayısına ulaştık. AĞIR HASTA sayımız 656’ya yükseldi. Veriler, yaşı veya hastalığı sebebiyle risk grubunda olup, COVID-19’a yakalananların sayısında artış olduğunu gösteriyor. Dışarda risk alıp, eve taşımayın. 1 hasta, hasta bir AİLE deme”

Resim

Türfkiye'de Koronavirüsten dolayı;

Bugün 21 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “COVID-19 testi pozitif çıkan arkadaşına, geçmiş olsun ziyaretine giden var. Gitmemiş olsa, bugünkü yeni hasta sayısı 1.243 yerine 1.241 olacaktı. 1 kişiye de kendisi bulaştırmış. COVID-19’la mücadele etmek çok zor değil. Yeter ki kurallara uyalım. “dedi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Hasta sayımızdaki yükseliş süreklilik kazanmaya başladı. Ağır Hasta sayımızdaysa 15 artış var. 5.807 filyasyon ekibimiz temaslı taraması yapıyor. 6-13 Ağustos arasında yapılan temaslı taraması sayısı 349.003. Sağlık ordumuza, kurallara uyarak destek olun…”

Resim

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

18 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLAMASI…:

“2 MARTTAN İTİBAREN EN YÜKSEK test sayısına son 24 saatte ulaştık. Ağır hasta sayımızda 15 artış var. Hastalığın yayılımı, sabit ortamlarda, örneğin AİLE İÇİNDE HIZLI. Bir hasta, hastalığa yakalanmış bir aile demek. Her birimiz, hepimiz için tedbir alalım.”

Resim

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

15 vatandaşımı hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

““Son 3 gündür HASTANEYE YATIŞLARDA 32 AZALMA var. Fakat sürecin en önemli göstergelerinden biri olan AĞIR HASTA SAYISINDA ARTIŞ devam ediyor. Son 3 gün içinde en yüksek sayıda hasta görülen ilk 5 ilimiz: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa.”

Resim

Türkiye'de Koronavirüsten dolayı;

14 vatandaşımı hayatını kaybertti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Test sayımız salgın boyunca en yüksek olduğu seviyeye yakın. 60 yaş ve üzeri aktif hastaların toplam hasta içindeki oranı, ülke geneline bakıldığında, 20-25 aralığında seyrediyor. Gümüşhane ve Uşak, 35 ile bu açıdan en yüksek orana sahip.”

Resim

Türkiye’de koronavirüsten dolayı;

Bugün 15 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Bugün profilinizden siz de bir tedbir mesajı verin. Salgına karşı maske, mesafe, temizlik kurallarını hatırlatan bir mesaj hazırlayıp, takipçilerinizle paylaşın. Bilip de uymayanlar için elden geldiğince etkili olsun”

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOVA’NIN AÇIKLAMASI…:

“Test sayımız, salgın boyunca en yüksek olduğu dünkü seviyenin biraz altında. Yakın zamanlarda vaka sayılarının en çok arttığı illerimizden Gaziantep'te, son bir hafta içinde, ortalama vaka sayıları 10 düştü. 25 İLİMİZDE son 2 gündür entübe hastamız yok.http://covid19.saglik.gov.tr

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten bugün;

16 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Sağlık Bakanı Koca, test sayısının 64 bine çıktığını söyledi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Zatürre oranı tüm Türkiye’de düştü. Günlük test sayısında 64 bine çıktık. En yüksek sayı yaklaşık 58 bindi. Hastane doluluk oranlarımızda, yeni yatan ve taburcu olan hastaların yakın sayılarda olması sebebiyle değişiklik yok. İyi sonuç sıkı tedbire bağlı.” http://covid19.saglik.gov.tr

Resim

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

15 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLAMASI…:

“Yeni hasta sayımızda artış devam ediyor. İyileşen hasta sayımız, dün olduğu gibi, yeni hasta sayısından az. Test sayımızsa giderek artıyor. Vaka sayılarını düşürmeyi başarana kadar, TEDBİRDE TEYAKKUZ halinde olmalıyız. İyi haber, sıkı tedbire bağlı.”

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

Bugün 14 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Yeni hasta, vefat ve ağır hasta sayılarımız, zatürreli hasta oranımız; bazı farklarla dünkünden daha az. Fakat bu verilerden hiçbiri yarınki ya da bir hafta sonraki sonuçlar konusunda garanti sunmuyor. İYİ HABERLERE SADECE SIKI TEDBİRLER DAYANAK OLABİLİR”

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten;

Bugün 19 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Yeni hasta sayımız, dün önceki güne göre 88, bugünse düne göre 95 arttı. Son 24 saatteki test sayımız yaklaşık 54.000. Toplam test sayısı 5 Milyonu geçti. Bayram ve tatildeki riskin yeni sonuçlara yol açmasını önlemeliyiz. Tedbirde birliğe ihtiyacımız va COVID-19’a karşı kenetlenin: Aranıza mesafe koyun!

KONYA: Servis yatağı doluluk oranımız 48, yoğun bakım doluluk oranımız 76, ventilatör doluluk oranımız 42. Yüzde yüz doluluk iddiaları, yüzde yüze varan bir kasıt taşımaktadır. Hastalığı önemsiz gösterenlerle hastaneleri çaresiz gösterenlerin iddialarını dikkate almayın.”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten;

18 vatandaşımız hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hasta sayısında ki yükselişin ciddi boyutta olduğunu kamuoyuna duydurdu.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA “YENİ HASTA SAYISINDAKİ YÜKSELME CİDDİ….”

"İki gün arasındaki fark, yakın zamanda ilk kez bu kadar belirgin. Bayram ve tatildeki temas ortamının ağır sonuçlara yol açmasını önlemeliyiz. Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Tedbirde birliğe ihtiyacımız var."

Resim

Türkiye!de Son 24 saatte; 1003 hasta iyileşti;

19 vatandaşımız hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Koca vaka sayısının artmasından endişe duyduğunu dile getirdi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA “TEDBİRE GÜÇ BİRLİĞİNE İHTİYACIMIZ VAR…”

Bayram kutlamalarında, tatil yerlerinde, salgın faktörü ne yazık ki yeterince dikkate alınmadı. Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından ENDİŞE duyuyoruz. TEDBİRDE GÜÇ BİRLİĞİNE ihtiyacımız var

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye’de, Koronavirüsten, dolayı;, bugün, 22, vatandaşımız, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı