Türkiye’de Koronavirüs’ten bugün 23 vatandaşımız hayatını kaybetti
Haber
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 23:03
 
Türkiye’de Koronavirüs’ten bugün 23 vatandaşımız hayatını kaybetti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Türkiye'de Koronavirüsten 23 vatandaşımız daha bugün hayatını kaybetti...Bugün ki vaka sayısı ise ilk ke 1000 rakamının altına düştü.
Sağlık Haberi
Türkiye’de Koronavirüs’ten bugün 23 vatandaşımız hayatını kaybetti

Türkiye’de bugün 23 vatandaşımız;

Koronavirüs’ten hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısının ardından Koronavirüs ile ilgili son gelişmeler ve alınan yeni tedbirlere ilgili kamuoyuna açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,” Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin karnesi her akşam ekranlardadır. Biz sağlık profesyonelleri, Bilim Kurulu ve salgınla mücadelenin strateji ekipleri olarak umutsuz tek gün yaşamadık. Gelinen noktada bu umut, TEDBİRLERİN EN AZ MEŞAKKATİ İÇERECEĞİ GÜNLERE odaklanmıştır.

Beklediğimiz yaşama hürriyetini, tedbirler getirecek. Bayramda tedbirlere uyarsak, sonrasında daha özgür olacağız. Bayramda evde kalmalıyız. Bayram günleri virüsün yeniden yayılma günleri olmamalı. BAYRAMI ESKİSİ GİBİ KUTLARSAK, hastalığın tırmanışa geçtiği günlere dönebiliriz.

Bayramda evimizde kalalım. Bayram kutlamalarını ziyarete giderek yapmayalım. Anne babalarımıza, büyüklerimize düşkünlüğümüz tehlikeli bir yakınlık olmasın. ONLAR İÇİN EN GÜZEL SÖZLERİ DÜŞÜNÜP, ARAYALIM. Kalbin kurduğu cümle, bir annenin elini öpmekten daha büyük yakınlık kurar.

Süreçte, dünya bir gerçeği idrak etti. Her işin başı sağlık cümlesi, hayatın, salgın karşısında gerileyen her alanıyla ilgilidir. Ülkemizde sağlığa yapılan yatırımlar büyük bir isabettir. Bireylerin sağlık güvenliği yüksek bir haktır. Sağlık yatırımları sosyal refahın şartıdır.”ifadelerini kullandı.

VAKA SAYIMIZ...

“VAKA SAYIMIZ, 1.000’İN ALTINA DÜŞTÜ. Kaybettiğimiz hasta sayısı bugün de azaldı. Virüsle artık şartları değiştirerek, daha özgür mücadele edeceğiz. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe.”

23 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ…

Resim

Türkiye’de Koronavirüs’ten;

bugün 28 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Evde Kal Türkiye...Evde Kal Malatya...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOOCA NE DEDİ?

Resim

“Yeni vaka sayısında beklenen düzeyde bir azalma var. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı düşüyor. İyileşen hasta sayımız öngörülen seviyede. Hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe.”

Türkiye’de Koronavirüs’ten bugün;

31 vatandaşımız yaşamını yitirdi...

Bugün Koronavirüs'ten dolayı 31 vatandaşımız daha yaşamını kaybettgi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLAMASI…

“Yoğun bakıma ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı azalmaya devam ediyor. Vaka sayısı öngörülebilir düzeyde seyrediyor. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Yarın evde kalalım…”

Resim

Türkiye’de Koronavirüs’ten;

Bugün 44 vatandaşımız yaşamını yitirdi...

Ecfe kal Türkiye...Evde kal Malatya...Bugün 44 vatandaşımız daha Koronavirüs'ten hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA “”EVDE KALIN…”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın uyarısı…”Yeni vaka sayımızda beklenen düzeyde bir düşüş gerçekleşti. Bazı verilerse, genel seyir içinde olağan değişkenlikler gösterdi. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Yarın ve ertesi gün evde kalalım…”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüs’ten ;

44 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Evde Kal Türkiye…Evde Kal Malatya… Türkiye’de bugün Koronavirüs’ten dolayı 41 vatandaşımız hayatını kaybetti

Bugün ki vaka sayısı 1610 olarak açıklandı.

Resim

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Yoğun bakım hasta sayımızla yoğun bakıma giren hastalarımızdan vefat edenlerin oranı azalıyor. İyileşme hızındaysa öngörülebilir bir yavaşlama var. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Evde kalalım”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten;

48 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Türkiye'de son 24 saatte 1708 kişiye Kovid-19 tanısı kondu, 48 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 146 bin 457, can kaybı 4055 oldu.

Son 24 saatte 2103 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 106 bin 133 oldu.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Test sayımız düne göre fazla. Vaka sayımızda kısmi artış var. Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu:
Maske + 1, 5 metre Sosyal Mesafe.”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten;

55 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Bugün Koronavirüsten 55 vatandaşımız daha yaşamını kaybetti.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Toplam test sayısında 1,5 milyonu geçtik. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Toplam vaka sayımızda iyileşme oranı 71,8. Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1, 5 metre Sosyal Mesafe.”

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye’de, Koronavirüs’ten, bugün, 23, vatandaşımız, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı