Türkiye’de Koronavirüsten dolayı; bugün 15 vatandaşımız hayatını kaybetti
Haber
14 Haziran 2020 - Pazar 20:28
 
Türkiye’de Koronavirüsten dolayı; bugün 15 vatandaşımız hayatını kaybetti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Türkiye'de Koronavirüs salgınında iyileşenlerin sayısı hızla yükseliyor. Bunun yanı sıra bugün Korona'dan dolayı 15 kişi daha hayatını kaybetti...
Yaşam Haberi
Türkiye’de Koronavirüsten dolayı; bugün 15 vatandaşımız hayatını kaybetti

TÜRKİYE'DEBUGÜN 15 VATANDAŞIMIZ;

HAYATINI KYBETTİ...

Sağlık Bakanı Fahrettin Moca "İyileşen hasta sayımız yeni vaka sayısının altına düştü. Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç artıyor: Hedeften uzaklaşıyoruz. En zayıf noktamız, TEDBİRSİZ iyimserlik. TEDBİRLİ İYİMSER olalım. Kontrollü Sosyal Hayat dönemine yarın tam olarak geçelim."dedi... http://covid19.saglik.gov.tr

Resim

13 HAZİRAN'DA KORONA'DAN;

14 VATANDAŞIMIZ HAYATINI YİTİRDİ...

Fotoğraf açıklaması yok.

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

Bugün 15 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Bugün Koronavirüsten dolayı 15 vatandaşımız hayatını yitirdi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA MASKE-MESAFE…

Resim

“BUGÜNKÜ VAKA SAYISI 1.195. Henüz iyileşmemiş hastalarımızın sayısı yaklaşık 25 bin. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısındaki artış, beklenen artışın sınırında. Virüsün yayılımı hatalı iyimserlikten kaynaklanıyor. Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyalım.”

BAKAN KOCA’DAN UYARI…:

Resim

“Ligler ara verildiği yerden başladı. Maçlar seyircisiz oynanıyor. Takımına ekran başından destek verenlere, özellikle ortak mekânlardalarsa, “dikkatli” seyirler diliyorum. Maskeli, mesafeli… Oyunu kuralına göre izleyelim!”

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

Bugün 17 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Virüs etkisi azaldı diye tedbiri elden bırakmayın...Dikkat...Maske ve mesafe önemli...

SAĞLIKBAKANI FAHRETTİN KOCA TEDBİRİ TERK ETMEYİN…”

“Test sayısında 2,5 Milyona ulaştık. Şimdiye kadarki vakaların 85’i iyileşti. Yeni iyileşen vaka sayısıyla yeni tanı konan vaka sayısı birbirine yakın. Virüs gücünü hatalı iyimserlikten alıyor. “Virüsün etkisi azaldı” yanılgısı ile tedbirleri terk etmeyin.”

Resim

BAKAN KOCA’DAN TEŞEKKÜR…: “Büyüklerimiz evde kalarak, dışarıda maske takıp, sosyal mesafeyi koruyarak tedbirlere uydu. Büyüklüklerini göstermeye devam ediyorlar. Teşekkür ederim. Onlara karşı özenli olalım. Salgını, kurallara uyarak yenebiliriz. Kurallara uymayanları nazikçe uyaranlara da teşekkür ederim.”

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

Bugün 17 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Bakan koca'nın paylaştığı tabloya göre bugün korona nedeniyle 17 kişi daha hayatını kaybetti.

SAÜLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Yeni tanı konan hasta sayısı, yeni iyileşen hasta sayımızın 40’ı kadar. YAŞ ORTALAMASI yeni vakalarda 36, vefatlarda 71. Yeni hastalar sebebiyle artan yoğun bakım ihtiyacı düne yakın. Virüsün etkisinin azaldığı fikri riskli. “Normal” olan, tedbirdir. http://covid19.saglik.gov.tr”

Resim

Türkiye’de bugün Koronavirüsten dolayı;

18 vatandaşımı hayatını kaybetti...

Dünden bu yana yani son 24 saatte 3218 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 144 bin 598 oldu

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA "NORMAL OLAN TEDBİRDİR...Son 24 saatte iyileşen hasta sayımızın üçte biri kadar yeni hastamız var. Tanı konup, yatırılan hastalarımız sebebiyle yoğun bakım ve solunum desteğine ihtiyaç arttı. Virüsün etkisinin zayıfladığını gösteren bilimsel bir veri yok. “Normal” olan, tedbirdir”

Resim

Salgını;

Maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak yenebiliriz...

Resim

Maske ve mesafe diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gece yarısı paylaşımında şu uyarıda bulundu: “Çoğunluğumuz tedbirlere uyuyor. Özellikle gençler! Geri dönüşsüz başarı için, eski kısıtlara kıyasla küçük bazı zorlukları, uyum içinde, hep birlikte benimseyelim. Salgını, maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak yenebiliriz. Uymayanları nazikçe uyaranlara da teşekkür ederim.”

SAĞLIK BAKANI FAHRETTN KOCA’DN UYARI…:

"Yaz geldi. Büyüklerimiz dâhil, birçoğumuz, köyümüze, kentimize ya da tatile gidiyoruz. Uzun yolun başı ve sonu çok dikkat istiyor. Biniş ve inişte kalabalığa karşı mesafeli, maskeli olmalıyız. İhmaller, kötü ihtimali büyütür. Şimdiye dek aldığımız tedbirleri elden bırakmayalım.”

Resim

19 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ…

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Vaka sayısında, maske ve mesafe kuralına uyulması şartıyla önü kesilmesi kolay bir hareketlilik var. İyileşen hasta sayımızda ciddi artış gerçekleşti. Solunum desteğine ihtiyaç azaldı. Yoğun bakım hasta sayısı yükselişte. TEDBİR AZALIRSA, TEHDİT ARTACAK.”

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye’de, Koronavirüsten, dolayı;, bugün, 15, vatandaşımız, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı