Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 17:15
 
Türkiye'de liglerin ertelenmesine karar verildi...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Ve...Kararı Bakan duyurdu...Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'deki ligler ertelendi...Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: açıklamayı yaptı...
Spor Haberi
Türkiye'de liglerin ertelenmesine karar verildi...

Türkiye'de liglerin ertelenmesine karar verildi...

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kararını verdi. Türkiye'de tüm ligler geçici bir süreliğine ertelendi.

Bakan Kasapoğlu "Hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir."

TFF’DEN DUYURU…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenen, "Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı"ndan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu başkanlığında ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve diğer Federasyon Başkanlarının katılımıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin sportif tedbirlerin değerlendirildiği toplantı bugün Ankara'da gerçekleştirildi.

Toplantıda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesi kararı alındı. Bu kararın ardından Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de yeni takvim gelişen şartlar doğrultusunda yapılacak çalışmaların sonrasında belli olacak.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye'de, liglerin, ertelenmesine, karar, verildi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı