Türkiye’de Son 24 saatte 18 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti
Haber
02 Ağustos 2020 - Pazar 21:52
 
Türkiye’de Son 24 saatte 18 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 24 saatte 18 vatandaşımızın koronavirüsten hayatını kaybettiğini,kamuoyuna duyurdu.
Sağlık Haberi
Türkiye’de Son 24 saatte 18 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti

Türkiye'de bugün Koronavirüsten;

18 vatandaşımız hyatını kaybetti...

BAKAN KOCA “KURBAN BAYRAMI VETATİLDE TEDBİR EKSİKLİĞİ…”

İşte o açıklama…”Son 3 günde yeni hasta sayılarımızın arttığı illerde zatürre oranı aynı kaldı. Ülke genelinde ağır hasta sayımız kontrol altında görünüyor. KURBAN BAYRAMI VE TATİLDE TEDBİR EKSİKLİĞİ ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak sonuçları açısından kaygı verici. "

Resim

Türkiye'de koronavirüsten;

19 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI…:

“Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı.”

Resim

Türkiye'de bugün 17 vatandaşımız;

Koronavirüsten hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’DAN UYARI VAR…:

“Son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan şehirler: İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır. 27 şehirde ise son üç günde yeni ağır hastamız olmadı. Zatürreli hasta oranımızda düşüş, yeni tanı konan hasta sayımızda artış eğilimi var.

Resim

El öptürmeyelim, el öpmeyelim. Büyük küçük, elimizden geleni yapalım.”

Resim

Türkiye'de bugün;

15 vatandaşımız Koronavirüsten hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“Dün 542 olan ağır hasta sayımız 561’E YÜKSELDİ. Son 24 saat içinde yapılan 43.000’i aşkın testte 967 kişide daha hastalığa rastlandı. Bir süre 900’e doğru inen yeni hastamız giderek artıyor. İyileşen hasta sayımızla yeni hasta sayımız birbirine yakın.”

Resim

Türkiye'de son 24 saatte;

14 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti...

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 14 kişi korona virüsten hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 5 bin 659’e ulaştı.

Bugün toplam 45 bin 712 test yapılırken, 942 yeni vaka tanısı konuldu.

Toplam vaka sayısı 228 bin 924 oldu. Bugün 996 kişiyle birlikte toplam iyileşen hasta sayısı da 212 bin 557’e yükseldi.

Toplam hastalarda zatüre oranı yüzde 9.4, toplam ağır hasta sayısı ise 542 olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosunda, bundan sonra salgın boyunca oluşan uluslararası standarda uygun olarak, ağır hasta sayısı da verilecek.

Yeni ve toplam hasta sayısına ek olarak, seyir hakkında detaylı bilgi sunması için Zatürre Oranı gösterilecek” ifadelerine yer verdi.

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

15 vatandaşımız hayatını kaybetti…

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLAMASI…:

Test sayımız, temaslı taraması sonucu, iki gün içinde 47.500 seviyesine çıktı. Yeni vaka sayımızda düne kıyasla 64 artış var. Son 24 saat içindeki vefat sayımız, 30 GÜN SONRA İLK KEZ 15 olarak gerçekleşti. Yeni iyileşen hasta sayımızda düne göre artış var

Resim

2 BAKAN BİR ARAYA GELDİ…

Resim

“İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu ile bugün yaptığımız kapsamlı görüşmede, salgında mevcut durumu, dünyada ve ülkemizdeki seyri değerlendirip, tedbirleri ele aldık.

Resim

Bakanlıklarımız arası koordinasyonu, KURBAN BAYRAMINDA gerekli uygulamaları gözden geçirdik.”

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

17 vatandaşımız hayatını kaybetti…

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLAMASI…:

"Test sayısı 45.000’in üstünde. Son 3 gün yoğun bakım sayısı oransal olarak en çok artan iller: İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır. En az artan iller: Sivas, Isparta, Muğla, Balıkesir, Bayburt. 21 ilimizde son 3 gün yoğun bakım hastamız olmadı."

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

17 vatandaşımız hayatını kaybetti…

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLAMASI…:

“Yeni vaka sayımız, son günlerdeki ortalamasında. İyileşen hasta sayımızla yeni vaka sayımız arasındaki fark düne yakın. Yoğun bakım, entübe ve riskli gruptaki hasta sayımız yaklaşık aynı düzeyde seyrettiği için vefat sayıları birbirine yakın gerçekleşiyor.”

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

Bugün 16 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

"Son 1 haftada PNÖMONİLİ hasta sayısı ORANI en çok azalan illerimiz: Artvin, Muş, Denizli, Düzce, Erzurum. En çok artan illerimiz: Isparta, Kocaeli, Mardin, Karaman. Sebebi ne olursan olsun, başkalarının ihmali, tedbirlerin terkine gerekçe kabul edilmemeli"

Resim

Yürkiye'de bugün Koronavirüsten;

17 vatandaşımız hayatını kaybetti...

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA “AZALDI...”

“Toplam test sayımız 4,5 Milyona yaklaştı. İyileşen hasta sayımızla yeni vaka sayımız arasındaki fark, DÜNE KIYASLA AZALDI. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız; erken tanı, yaş, kronik hastalık ve benzeri durumlara bağlı olarak düşüş ve yükseliş gösteriyor”

Resim

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı;

Bugün 18 vatandaşımız hayatını kaybetti...

Türkiye’de Koronavirüsten dolayı bugün 18 vatandaşımız hayatını kaybetti.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA NE DEDİ?

“İyileşen sayımız vaka sayısından 238 fazla. 1 Hazirandan bugüne COVID-19 sebebiyle kaybettiğimiz 1.043 hasta içinde 65 yaşından küçük olanların sayısı 136. Son 3 gün vaka sayısı en çok artan iller: Ankara, Konya, Şanlıurfa, Batman, Adana, Kayseri, Erzurum”

Resim

Türkiye’de Koronavirüs salgınında can kaybı;

5 bin 545 oldu...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. Bugün yapılan 43 bin 404 testten 902'si pozitif çıktı, yaşamını yitiren 19 kişi ile toplam can kaybı 5 bin 545 oldu. Toplam iyileşen hasta sayısı ise 205 bin 214'e yükseldi.

Resim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter hesabından paylaştığı tabloya göre; son 24 saatte 43 bin 404 test yapıldı, 902 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Virüs nedeniyle 19 kişi hayatını kaybederken, 1203 kişi de iyileşti. Bugünkü verilerle toplam test sayısı 4 milyon 403 bin 31, toplam vaka sayısı 222 bin 402, toplam vefat sayısı 5 bin 545, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1244, solunum cihazına bağlı toplam hasta sayısı 381, toplam iyileşen hasta sayısı 205 bin 214 oldu.

'HAYAT, UMUT VERİCİ BİR DÜZENE GİRİYOR'

Bakan Koca, bugünkü verilere ilişkin, "Yakın günlerde ilk kez, iyileşen hasta sayımız vaka sayısından 300 fazla. Yeni vaka sayısı, 44 gün sonra 900 sınırında. Pek çok kentimizde maske yaygınlaştı; hayat, umut verici bir düzene giriyor. Vaka sayılarında ağırlığı olan illerden de özen bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye’de, Son, 24, saatte, 18, vatandaşımız, Koronavirüsten, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı