Türkiye Değişim Harekatına; Malatya'dan Genel Başkan Yardımcısı Gökçe
Haber
12 Kasım 2020 - Perşembe 21:42
 
Türkiye Değişim Harekatına; Malatya'dan Genel Başkan Yardımcısı Gökçe
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... "Türkiye Değişim Hareketi"ni (TDH) partileştirme kararı almasının ardından Malatya'dan Genel Başkan Yardımcısı geldi.
Siyaset Haberi
Türkiye Değişim Harekatına; Malatya'dan Genel Başkan Yardımcısı Gökçe

Türkiye Değişim Harekatına;

Malatya'dan Genel Başkan Yardımcısı Gökçe...
Cumhuriyet Halk Partsi'nden Malatya Büyükşehir belediye başkan adayı olarak seçimlere katılan Avukat Soner Gökçe, Mustafa Sarıgül'le yola devam kararı aldı.
Ankara'da genel merkez binasını tutan Mustafa  Sarıgül, en geç 4 Ocak'ta partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na vermeyi planlıyor.
Geçmişte CHP'de siyaset yapan ve hatta 2014 yerel seçimlerinde partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, TDH'yi kurduğu 2010 yılında, muhalifi olduğu Deniz Baykal'ın genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı alıp, parti kuruluşunu askıya almıştı.

Son yerel seçimlerde  CHP ile yollarını ayırıp, DSP'den belediye başkan adayı olan Sarıgül, bu kez yeni bir parti kurma kararı aldı.
"Çare var" sloganıyla yola çıkan Sarıgül'ün, partisinin adının da TDH ...Sarıgül'ün partileşme kararı, eski partisi CHP tarafından da yakından izleniyor.

Av. Soner Gökçe çalışma saatlerini güncelledi.
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SONER GÖKÇE NE DEDİ?
Türkiye Değişim Hareketi Genel başkan Yardımcısı Avukat Soner gökçe
"Biz yurttaşlarımızın yüzde 100'ünü kucaklayacağız. TDH ile bütün yurttaşlarımızın yüzü gülecek 
Ayrımcılık bizde yok. Eşitlik kardeşlik-hukuk ve adalet var. Din farkı, dil farkı, ırk farkı, kültür farkı, mezhep farkı gözetmeyeceğiz, bütün yurttaşlarımızı kucaklayacağız. Sorun değil, çözüm üreteceğiz. Aş üreteceğiz iş üreteceğiz. Yurttşımıza hizmet üreteceğiz.
Bir çivinin bir nalı, bir nalın bir atı, bir atın bir yiğidi, o yiğidin de Türkiye'yi mutlu yarınlara taşıyacağına yürekten inanıyor ve tüm insanlarımızı kuçaklayarak yola çıkıyoruz"

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye, Değişim, Harekatına;, Malatya'dan, Genel, Başkan, Yardımcısı, Gökçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı