Yeşilyurt Belediyesi
Battalgazi
Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 19:07
 
Türkiye Kooperatifler Fuarına Malatya’da katılım; Evren ne dedi?
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haberi… Türkiye Kooperatifler Fuarı'nın açılışı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile 171 kooperatifin temsilci ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi
Türkiye Kooperatifler Fuarına Malatya’da katılım; Evren ne dedi?

Türkiye Kooperatifler Fuarına Malatya’da katılım;

Resim

Başkan Ali Evren ne dedi?


Yoğun katılımın olduğu Türkiye Kooperatifler Fuarına katılım ile ilgili Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren “Ülkemizde esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet  kooperatiflerinin geliştirilmesi, ve tanıtımı için Ticaret Bakanlığı'nca Ankara’da organize edilen “Türkiye Kooperatifler Fuarına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TESKOMB Gen.Baskanı A.Kadir Akgül, TESK Başkanı Bendevi Palandöken,  Esnaf Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Yönetim Kurulu, ESOB Başkanı Şevket Keskin Sivil Toplum Kuruluşları ile beraber Türkiye Kooperatifler Fuarının açılış törenine katıldık.”dedi.

Türkiye'de yaklaşık 49 bin kooperatif ve 6 milyon kooperatif ortağı bulunduğuna işaret eden Ticaret Bakanı Pekcan, kooperatiflerin çeşitli konularda 40'a yakın alanda faaliyet gösterdiklerini bildirdi. 
Pekcan, kooperatif birliklerinin ekonominin büyümesine de katkı sağladıklarını ifade ederek, bu fuar vesilesiyle her bölgeden başarı kazanmış kooperatiflerin ürün ve hizmetlerini yakından tanıma fırsatı bulacaklarını dile getirdi.


Bakanlığın 12 bin kooperatif ve 1,5 milyon kooperatif ortağına hizmet verdiğine dikkati çeken Pekcan, hedeflerinin kooperatiflerin ekonomide ve ihracattaki gücünü artırmak olduğunu, bu yönde ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Pekcan, kooperatiflerin ekonomik yönü kadar sosyal yönü de güçlü işletmeler olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

Türkiye Kooperatifler Fuarı
"Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetle vurguladığı 'insanı merkeze alan büyüme' modeline de en elverişli sistem kooperatif modelidir. Kooperatifler aynı zamanda istihdam ve istikrarın da teminatıdır. Üreticinin tüketiciye aracısız ulaşabildiği kooperatifler maliyetlerin azaltılması açısından da büyük önem taşımaktadır.

Resim

Ülkemiz, kooperatifçiliğin özünü oluşturan dayanışma ruhuna, kültürel birikime ve tecrübeye fazlasıyla sahiptir. Kooperatifçilik kültürümüzde var olan imecenin ve ahiliğin günümüzde tüzel kişilik kazanmış halidir. Bakanlık olarak hedefimiz, sadece kooperatif sayımızı artırmak değil, bu birikim üzerine kurumsal yapısı güçlü, çağın ekonomik koşullarıyla uyumlu, dünya standartlarında kooperatifler kurmaktır.

Resim

Türkiye Kooperatifler Fuarı programını da bu doğrultuda hazırladık."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Türkiye, Kooperatifler, Fuarına, Malatya’da, katılım;, Evren, ne, dedi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı