Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 22:55
 
Türkiye yeni bir döneme başladı, Bakanlar kurulu listesi bu mu?
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazartesi günü yemin etmesiyle beraber resmen başlayacak olan yeni sistemin en çok merak edilen başlıklarından biri de bakanlar kurulu.
Gündem Haberi
Türkiye yeni bir döneme başladı, Bakanlar kurulu listesi bu mu?

Türkiye yeni bir döneme başladı, Bakanlar kurulu listesi bu mu?
Yeni bakanlar kurulunun nasıl olacağı, ne zaman duyurulacağı ve en önemlisi kimlerden oluşacağı oldukça merak ediliyor. 
Peki yeni bakanlar kurulunda hangi isimler olacak? 
Bugün 1 liste çıktı ortaya…
Kısa sürede sosyal medyada da yayıldı.


Erdoğan partili olmayan isimlerin de bakan olabileceğini söylemişti. Yeni bakanlar kurulunda hangi isimler yer alıyor? Tüm Türkiye'nin merakla beklediği yeni kabinede bu isimler mi yer alacak?
Türkiye 24 Haziran seçimleriyle beraber yeni bir döneme başladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber Türkiye'de pek çok şey değişecek. Başbakanlığın kaldırılıp, tüm bakanlıkların Cumhurbaşkanı'na bağlı olacağı yeni sistem, Erdoğan'ın Pazartesi günü Meclis'de edeceği yeminle resmen başlayacak.
Yeni sistemle beraber milletvekilleri, bakan olmazken; bakan olanların da milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Halihazırda görevdeki bakanların büyük bir çoğunluğu 24 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili olarak Meclis'e girdi.

ali aladağ reis ile ilgili görsel sonucu
Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada hem parti dışından hem de milletvekilleri arasından isimlerin yeni kabinede yer alacağını belirtti.
 9 Temmuz Pazartesi günü Erdoğan ile beraber yeni Bakanlar Kurulu'nun açıklanmasıyla yeni sistem artık tamamen başlayacak.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye, yeni, bir, döneme, başladı,, Bakanlar, kurulu, listesi, bu, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı