Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 01:19
 
Türkiye’yi karış karış dolaşan Milletvekili Metin Külünk Malatya’da konferans verdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen ve Türkiye’yi karış, karış gezen Milletvekili Metin Külünk Malatya’da “28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Türkiye Siyasetinin Dönüm Noktaları”nı anlattı.
Siyaset Haberi
Türkiye’yi karış karış dolaşan Milletvekili Metin Külünk Malatya’da konferans verdi

Türkiye’yi karış karış dolaşan Milletvekili Metin Külünk Malatya’da konferans verdi
Malatya’da  “28 Şubat’tan 15 Temmuz’a Türkiye Siyasetinin Dönüm Noktaları”nı konferansta anlatan İstanbul Milletvekili Metin Külünk dün saat 18.30'da Kanal Boyu Halk Eğitim Salonunda 28 Şubat'ın ve 15 Temmuz'un bilinmeyenlerini Malatyalılara tek tek aktardı.
28 Şubat döneminde ciddi işkencelere maruz kalan Metin Külünk  “28 Şubat süreci 1000 yıl sürecek diyenler nerede ?” diye sordu. "28 Şubat, 15 Temmuz'un önünü açmak için yapıldı, 28 Şubat Erbakan hocayı, Alparslan Türkeş'i tasfiye ederek, milli düşünceyi, milli duruşu tasfiye etmek ve ülkeyi savaşsız ele geçirmenin önünü açmak için yapılmıştır"


Milletvekili Metin Külünk Malatya’da ki konferansında daha sonra şunları söyledi:
Türkiye'de yaşanan darbelerin tümü emperyalist güçler tarafından planlandı ve uygulandığı. 28 Şubat'ın 15 Temmuz'un önünü açmak için yapıldı.
28 Şubat Erbakan hocayı, Alparslan Türkeş'i tasfiye ederek, milli düşünceyi, milli duruşu tasfiye etmek ve ülkeyi savaşsız ele geçirmenin önünü açmak için yapılmıştır. Asla yerli bir çıkış değildir.
Türkiye'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk sonrası milli siyaset anlayışından uzaklaştırıldı, emperyalistlerin Adnan Menderes dönemine kadar istediklerine ulaştı. Ne zaman bu ülkenin evlatları göreve geldiğinde yeniden harekete geçtiler darbeler planladılar. 15 Temmuz'da bunun bir benzeridir. Çünkü Türkiye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yerli ve milli bir akılla İslam ve Türk dünyasının yeniden ayağa kalkmasına öncülük etmiştir. Türkiye küresel güç merkezlerine ihtiyaç duyar olmaktan uzaklaşmıştır, bu yüzden 15 Temmuz'da hedef olmuştur.


15 Temmuz'u anlamak için geçmişe bakmak lazım. Türkiye kendi insansız uçağını, kendi silahını ürettiği için rahatsızlar, ekonomisi güçlendiği için rahatsızlar, mazlumlara kucak açan ve sesini her geçen yükselten, dünya 5'ten büyük diyen bir ülke olduğu için rahatsızlar. FETÖ'yü anlamak istiyorsak, geçmişe iyi bakmalıyız. Maalesef dindar görünenlerden vatan haini de çıktı. FETÖ milleti kandırarak örgütlendi, birileri düğmeye bastı ancak millet buna izin vermedi. Değil 250 şehit 2,5 milyon şehit veririz bağımsızlığımızdan ödün vermeyiz.
Vatan, millet, bayrak, bağımsızlık, Anadolu, milli olmak kavramlarının 15 Temmuz sonrası yeniden konuşulur hale geldi. Mandacılar ve Türkiye'deki yandaşlarının yeni hesaplar içinde”


Malatya’ya övgüler yağdıran İstanbul Milletvekili Külünk, Mevlana Celaleddin Rumi, Sadreddin-i Konevi ve İbn Arabi gibi düşünürlerin bin yıl önce gerçekleştirdiği akıl devriminin tekrar yaşanacağı yerin Malatya olduğunu tekrar gündeme taşıyarak  “Malatya bu potansiyele sahip bir şehir. Bunları sadece Malatyalıların gönlünü okşamak için söylemiyorum. Bu gün Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıları aşmada Malatya’nın üreteceği ve Malatya’dan yükselecek akıl devrimine ihtiyaç var. 41 yıllık siyasal hayatımda tanıdığım Malatyalılar da ben bunun ipuçlarını gördüm” 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Türkiye’yi, karış, karış, dolaşan, Milletvekili, Metin, Külünk, Malatya’da, konferans, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı