Haber Detayı
27 Eylül 2016 - Salı 22:39
 
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Malatya'ya geldi
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Malatya'ya geldi. Malatya'ya gelen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Üniversiteli ve Liseli Ülkücülere yeni dönemde yapılacak çalışmalar üzerine bir konuşma yaptı. Malatya Ülkü Ocağında yapılan toplantıya yoğun katılım oldu. Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin Genel Başkan Olcay Kılavuz'a çalışmaları hakkında da bilgiler sundu.
Eğitim Haberi
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Malatya'ya geldi

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI OLCAY KILAVUZ MALATYA'DA...

DOĞANŞEHİR ÜLKÜ OCAĞINA ZİYARET...

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Doğanşehir Ülkü Ocaklarını da ziyaret etti.

ÜLKÜCÜ ŞEHİT CENGİZ BAKTEMUR VE AĞABEYİ RIZA BAKTEMUR'UN KABRİ BAŞINDA DUA...

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz "Ülkücü Şehidimiz Cengiz Baktemur'u ve ağabeyi rahmetli Rıza Baktemur'u kabirleri başında dualarla yad ettik. Allah rahmet eylesin..."dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI OLCAY KILAVUZ, ÜLKÜCÜ ŞEHİT CENGİZ BAKTEMUR'UN AĞABEYİ RIZA BAKTEMUR'UN MEVLİD-İ ŞERİFİNE KATILDI...

rıza baktemur öldü ile ilgili görsel sonucu

Ülkücü Şehit Cengiz Baktemur'un ağabeyi Rıza Baktemur için mevlid okutuldu.Okutulan Mevlid'e Kalabalık bir toğluluk katılırken MHP il başkanı Mehmet Erdem,MHP önceki dönem il başkanı Ömer Ekici, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcak Kılavuz, Malatya Ülkü Ocağı Başkanı Fevzi Şahin, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Şevket Keskin, Ülkücü Camianın önde gelen isimleri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

ÜLKÜCÜ CAMİA YASTA...

Ülkücü Şehit Cengiz Baktemur...Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Polat köyünden olup 20 yaşındaydı. Ailece, Doğanşehir’de Yeni Belediye Garajı’nın yakınında oturuyorlardı. Liseyi yeni bitirmişti. Doğanşehir’de meydana gelen bir olaya adı karıştığı için tutuklanıp cezaevine kapatıldı ve 12 Eylül Mahkemelerinde yargılanarak idam cezasına mahkum edildi.

ilk idam edilen şehit cengiz baktemur ile ilgili görsel sonucu

2 Mayıs günü, sabahın erken saatlerinde Elazığ Kapalı Cezaevi’nde asılarak şehit edildi. Mahkemede idam cezasına çarptırıldığını öğrenen annesi, ruhi bunalım geçirdi. Şehadetini duyunca da felç oldu. Cenazesi, Doğanşehir Mezarlığı’na defnedildi.

Merhum Rıza Baktemur, Ülkücü Şehit Cengiz Baktemur'un kabri başında. 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Ülkü, Ocakları, Genel, Başkanı, Olcay, Kılavuz, Malatya'ya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı