Haber Detayı
18 Eylül 2015 - Cuma 15:38
 
Vali Kamçı; 19 Eylül Gaziler Günü’nüzü kutluyorum,
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya olay...: İlimizde faaliyet gösteren Gazi ve Şehit Dernekleri yetkilileri ile üyeleri Vali Kamçı'yı ziyaret etti.
Yaşam Haberi
Vali Kamçı; 19 Eylül  Gaziler Günü’nüzü kutluyorum,

GAZİ DERNEKLERİNDEN VALİ KAMÇI’YA ZİYARET...

  İlimizde faaliyet gösteren Gazi ve Şehit Dernekleri yetkilileri ile üyeleri Vali Kamçı'yı ziyaret etti.

       19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ziya Öztürk,  Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Cemal Canlı, Önce Vatan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Kıbrız ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sıddık Selçuk ile dernek üyeleri Vali Kamçı'yı makamında ziyaret ettiler.

       Başkan Öztürk, Vali Kamçı’ya çiçek takdim ederek, 19 Eylül 1921 tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e Gazi unvanının verilişinin 94. yılı ve adını Türk Milletinin tarihine yazdıran gazilerimizin günü dolayısı ile ziyaret ettiklerini, kendilerini kabul etmelerinden dolayı da memnun olduklarını dile getirerek teşekkür etti.

       Vali Kamçı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "19 Eylül  Gaziler Günü’nüzü kutluyorum, daha önceki yıllarda ayrı ayrı kutlanan gaziler günlerinin kanunla birleştirilmesinin daha anlamlı olduğunu, her gün hatırlamak gerekse de yılda bir gün özel olarak hatırlanmakla gazilerimize verilen değer gösterilmektedir. Şehitlerimize ve vefat eden Gazilerimize Allahtan rahmet siz geride kalanlara da hayırlı ömürler diliyorum, bu vesile ile tekrar 19 Eylül Gaziler Günü'nüzü kutluyorum." dedi.

 

Kaynak: Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Uğur, Hanbey, AladağMalatya, olay, , , İlimizde, faaliyet, gösteren, Gazi, Şeh
Yorumlar
Haber Yazılımı