Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 19:22
 
Van’da deprem 9 ölü, 37 yaralı; Bakan Soylu yaralar sarılacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay… Son dakika… Sıcak haber… Malatya ve Elazığ sonrası acı haber Van’da geldi. Van'ın Başkale ilçesinde depremden 9 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi ise yaralandı. Bakan Soy’lu deprem bölgesinde.
Yaşam Haberi
Van’da deprem 9 ölü, 37 yaralı; Bakan Soylu yaralar sarılacak

Van’da deprem 9 ölü, 37 yaralı;

Resim

Bakan Soylu yaralar sarılacak...

Resim
Bugün saat 09.22'de İran-Türkiye sınırında deprem meydana geldi. 9 kişi hayatını kaybetti Depremde yaralanan 37 kişi tedavi altına alındı.
Deprem nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Van'da, depremden etkilenen Başkale ilçesine bağlı Özpınar Köyü'nde incelemelerde bulundu ve vatandaşlarla görüştü. Bakan Soyla “Yaralar sarılacak. Devlet yanınız da “dedi.

Resim
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye-İran sınırında meydana gelen depreme ilişkin, "Enkaz altında şu anda hiçbir vatandaşımız yok. Şu ana kadar bu köye bölgeden 1250 çadır sevk ettik. Özellikle bu gece tedbirlerimizi alıyoruz.

Resim

Vatandaşlarımızın artçı depremler devam ettiği için hasarlı evlerde kalmaması için çadırlar kurulacak. Jandarmamız da çadırların kurulması hususunu pratik olarak gerçekleştirebiliyor. Yaralar sarılacak. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Van’da, deprem, 9, ölü,, 37, yaralı;, Bakan, Soylu, yaralar, sarılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı