Ve Hasan Atay Yeşilyut'ta aday adayı
Haber
31 Ekim 2013 - Perşembe 01:25
 
Ve Hasan Atay Yeşilyut'ta aday adayı
Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Hasan Atay, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti'den Yeşilyurt ilçesinden belediye başkanlığı için aday adaylığı resmi başvurusunu yaptı.
Siyaset Haberi
Ve Hasan Atay Yeşilyut'ta aday adayı

AK Parti il binasında gerçekleşen başvuru törenine AK Parti Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Bayram Taşkın, il başkan yardımcıları Murat Turgut, Selim Çağlar ile çok sayıda mimar ve mühendis katıldı.

Yerel seçimler öncesi partilerine gösterilen teveccühten dolayı herkese teşekkür ettiklerini belirten Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Bayram Taşkın, tüm aday adaylarına başarılar dilediklerini ifade etti.

"Halka hizmet Hakka hizmettir" anlayışı ile Yeşilyurt'a hizmet etmek için yola çıktığını konuşmasında vurgulayan Mimar Hasan Atay, "Siyaset her türlü kaynağı yerli yerinde kullanarak insana hizmet etme sanatıdır. Siyaseti, bir makam mevki, şan şöhret yada sen ben kavgasının çok ötesinde görüyorum. Bu ülkenin evlatları olarak bizler milletimizin imkanları ile yetiştik ve bu günlere kadar geldik. Bu ülkenin en iyi okullarında eğitimimizi tamamladık. Hal böyle iken bizler kendi kabuğuna çekilerek, küçük dünyalarında ufak mutlulukların peşinde koşanlardan olamayız, olmamalıyız. Bizler Malatya Belediyesi’nde gerek belediye meclis üyeliği gerekse de Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduk. Allah’a hamd olsun bu görevlerimizi layıkıyla yürüttük." dedi. Hasan Atay, "Milletimizin gelecek hedeflerini gerçekleştirme noktasında gayretimizle ve çabamızla Yeşilyurt'umuza da katkı sağlayarak arkamızda güzel izler bırakabilirsek şeref duyarız. Amacım gök kubbede hoş bir seda bırakıp bu aziz milletin hayır duasını almaktır. İşte siyaseti bu noktada bir araç olarak görüyor ve millete hizmet bakımından bu aracı etkin bir biçimde kullanmak gerektiğine inanıyorum. Halka hizmet etme yolunda gelinen her noktada, insanların kendilerini bir bayrak yarışçısı olarak görmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu bakış açısıyla hareket ederek aslolanın Yeşilyurt'umuza dolayısıyla Malatya’mıza artı değerler katmak için gayretimiz her zaman sürecektir. Biz bu yola 'Halka hizmet Hakka hizmettir.' düsturuyla yola çıktık. Rabbim bu düsturun rehberliğinden bizleri ayırmasın" diye konuştu. Bu bakış açısına sahip olanların zor ve zahmetli bir yolculuğa çıktıklarını iyi bildiklerini dile getiren Atay, "Fatih Sultan Mehmet'in dediği gibi "Bir şehri imar, etmek halkın gönlünü almaktır." sözünden hareketle, Ak Parti Belediyeciliğinin başarısında asıl nokta olan insana hizmet ederek insanın gönlünü hoş tutmak bizlerinde öncelikli hedefleridir. Bizler böyle bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk içerisinde birçok zahmeti ve türlü türlü çileyi barındırıyor. Bunu gayet iyi biliyorum. Bunun yanında zahmetsiz rahmet olmayacağını da iyi biliyorum. Gerçekten bizler katılımcılığa açık, ben değil, biz diyen, sivil toplumu önemseyen, toplumsal gelişmelere duyarlı, tüm halkımızın değerlerine sahip çıkacağız. Değişim ve dönüşümü takip eden değil, bizzat gerçekleştiren, sosyal diyaloga açık, dürüst, üretken, hizmet etmeyi seven, pratik, cesur, mütevazı, kendiyle-kentiyle, kimliğiyle, kültürüyle, ülkesiyle barışık, kendini değil Malatya'yı ve Yeşilyurt'u düşünen insan olacağız. Dik duran ama diklenmeyen, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesi, her zaman ilkemiz olacaktır. Bu düşünce ve inançla, güzel ilçemiz Yeşilyurt'umuza hizmet etme noktasında Belediye Başkanlığına aday adaylığımı resmen açıklıyorum. Ben şimdiden tüm aday adayı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum." ifadesinde bulundu.

Hasan Atay, Yeşilyurt Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıkladı


Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Belediye, Başkan, Yardımcısı, Mimar, Hasan, Atay, 30, Mart, 2014, tarih
Yorumlar
Haber Yazılımı