Haber Detayı
17 Ağustos 2017 - Perşembe 18:18
 
Velioğlu aşiretinin acı günü Mehmet Günay ve Prof.Dr. Ömer Munzuroğlu vefat etti
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Türkiye’nin en büyük aşiretlerinden birisi olan Velioğullarının acı günü. Aşirete mensup olan Mehmet Günay Malatya’da Prof.Dr. Ömer Munzuroğlu Elazığ’da vefat etti. Vefat eden Prof.Dr. Ömer Munzzuroğlu Elazığ Baskil’de, Mehmet Günay ise Malatya’da toprağa verildi. Günay ve Munzuroğlu’nun cenazelerine yoğun katılım oldu.
Yaşam Haberi
Velioğlu aşiretinin acı günü Mehmet Günay ve Prof.Dr. Ömer Munzuroğlu vefat etti

PROF.DR. ÖMER MUNZUROĞLU ELAZIĞ’D VEFAT ETTİ…
Elazığ Fırat Üniversitesi öğretim Üyelerinden olan Prof. Dr. Ömer Munzuroğlu kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Ömer Munzuroğlu Baskil’de toprağa verildi.
Malatya’dan da MHP önceki dönem il başkanı Ömer Ekici, Eğitimci Aliseydi Polat ve Şehitler Dernek Başkanı Turan Şahin ve Eğitimci Zübeyir Bürge Velioğlu aşireti adına cenazeye katıldı.


MEHMET GÜNAY MALATYA’DA HAKKA YÜRDÜ…
Velioğlu aşiretinden Mehmet Günay dün gece Malatya’da hakka yürüdü. Dün vefat eden Mehmet Günay bugün şehir mezarlığında aile kabristanlığından toprağa verildi.


Cenaze törenine yoğun katılım oldu. Mehmet Günay için Mevlana Salonunda Mevlid okutuldu. Cenazeye çok sayıda katılım oldu. İstanbul’da da Bünyamin Polat ile Sultanahmet İşadanları Derneği Başkanı Ali Polat’ta katıldı.


Malatya Olay Gazetesi-Televizyonu sahibi Ali Aladağ’ın yakın akrabaları olan Merhum Mehmet Günay ile Ömer Munzuroğlu’na Allah’tan rfahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Bunyamin Polat'ın Profil Fotoğrafı, Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, takım elbise, açık hava ve su

Bünyamin Polat

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Velioğlu, aşiretinin, acı, günü, Mehmet, Günay, ve, Prof.Dr., Ömer, Munzuroğlu, vefat, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı