Yavru Vatanda Cumhurbaşkanlığına Ersin Tatar seçildi…Mustafa Akıncı köşesine yollandı
Haber
18 Ekim 2020 - Pazar 19:55
 
Yavru Vatanda Cumhurbaşkanlığına Ersin Tatar seçildi…Mustafa Akıncı köşesine yollandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bugün Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde oy verme işlemi sona erdi. Ve…Ersin Tatar Cumhurbaşkanı seçildi…
- Haberi
Yavru Vatanda Cumhurbaşkanlığına Ersin Tatar seçildi…Mustafa Akıncı köşesine yollandı

Yavru Vatanda Cumhurbaşkanlığına Ersin Tatar seçildi…

Resim

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE DEDİ?

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Ersin Tatar'ı şahsım ve Türk Milleti adına tebrik ediyorum. Türkiye, Kıbrıs Türk halkının hak ve hukukunun korunması için gereken her türlü çabayı göstermeyi sürdürecektir.”

Mustafa Akıncı köşesine yollandı

Yavru Vatanda bugün halk sandık başına gitti…UBP Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar ile Bağımsız aday Mustafa Akıncı Cumhurbaşkanlığı için yarıştı…

Mustafa Akıncı, seçim söylemini öyle noktalara taşıdı ki…Sonun da halk dersini sandıkta verdi… Sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi…Tamamlandı…Saat 18.00’de sandıklar kapandı…Oy sayım işlemi başladı.

Kıbrıs Türk Halkı oyunu kullanarak Cumhurbaşkanını seçti…Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Halk Ersin tatar dedi…

Halk  Mustafa Akıncı’yı oylarıyla yolladı…

ERSİN TATAR KİMDİR?

Resim

31 Ekim 2018’den beri Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlık görevini yürüten Ersin Tatar 1960 yılında Lefkoşa'da doğdu.

Lise öğrenimini İngiltere'de tamamlayan, 1982 yılında Cambridge Üniversitesinden mezun olan ve 1982-1986 yıllarında İngiltere'de PriceWaterhouse'da çalışan Tatar, "CharteredAccountant" unvanını aldı.

Ersin Tatar, 1986-1991 yıllarında İngiltere'de PollyPeck Firmasında, 1991-1992 yıllarında Ankara'da FMC-Nurol Savunma Sanayi AŞ'de finansman müdürü olarak çalıştı.

1992-2001 yıllarında İstanbul'da Show TV'de Genel Koordinatörlük yapan Tatar, 1996'da KKTC'nin ilk özel televizyon kanalı "Kanal T"yi kurdu.

Ersin Tatar, 2003 yılında UBP ile siyasete atıldı. 19 Nisan 2009 erken genel seçimlerinde UBP'den Lefkoşa Milletvekili seçildi. 4 Mayıs 2009 tarihinde kurulan Derviş Eroğlu hükümetinde Maliye Bakanı görevine getirilen Tatar, 27 Mayıs 2010'da kurulan İrsen Küçük hükümetinde de bu görevini sürdürdü.

KKTC'de 28 Temmuz 2013 erken genel seçimlerinde yeniden UBP'den Lefkoşa Milletvekili seçilen Ersin Tatar, 8. dönemde Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanlığı yaptı.

Tatar, 7 Ocak 2018 erken genel seçimlerinde yeniden UBP Lefkoşa Milletvekili seçildi. 27-28 Ekim 2018'deki UBP Kurultayı'nda Hüseyin Özgürgün ile ikinci tura kalan Ersin Tatar, Özgürgün'ün yarıştan çekildiğini açıklamasıyla Genel Başkan seçildi.

Ersin Tatar bugün yapılan seçim de Cumhurbaşkanı seçildi.

İngilizce bilen Tatar, evli ve 2 çocuk babası.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Yavru, Vatanda, Cumhurbaşkanlığına, Ersin, Tatar, seçildi…Mustafa, Akıncı, köşesine, yollandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı