Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 01:40
 
Yeni Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pektaş Malatya Olay’da
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Siyaset sahnesine yeni bir parti daha katılıyor, ismi Yeni Yol Partisi. Yeni Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Pektaş, Malatya Olay Gazetesini ziyaret etti.
Siyaset Haberi
Yeni Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pektaş Malatya Olay’da

Yeni Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı;

Eyüp Pektaş Malatya Olay’da...


Teşkilatlanma çalışmaları doğrultusunda Doğu Anadolu Bölgesini gezen Yeni Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Pektaş, kısa süre içerisinde Türkiye genelinde Teşkilatlanacaklarını ifade etti. Malatya Olay’da Usta Gazeteci Ali Aladağ’la görüşen Eyüp Pektaş gündeme dair açıklamalarda da bulunup Genel Başkanları Hasan Güral’ın da Malatyalılara selamını iletti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı
Yeni Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Pektaş, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren zorunlu hale gelen 'dijital takograf' uygulamasını tepki göstermek için eylem yağan kamyoncu ve nakliyeci esnafın sesine de kulak verdiklerini aktarıp “Esnaflarımızla görüştüm aynen aktardıkları şu “Biz daha akıllı telefon kullanmayı bilmiyoruz. Yeni çıkan takografı kullanma bilincimiz yok bizim. Zaten vergilerimizi ödeyen insanlarız biz. Bu dijital takografı, e-faturayı istemiyoruz biz" diyorlar Türkiye'deki tüm nakliyeci ve kamyoncu esnafının sorunu biz iktidara geldiğimiz de çözeceğiz.


Biz bu uygulamanın ertelenmesini istiyoruz. İkinci bir konu ise buradan yükü yüklediğinizde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına veri tabanına 6 saat içerisinde bildirmemiz gerekiyor. Bunun da alt yapısı hazır değil. Üçüncü bir konu ise e-fatura. Bizim kamyoncumuz tuşlu telefonu dahi zor kullanıyor. Son olarak ise ton kilometre olması lazım.  Kamyoncu esnafı 24 saat çalışıyoruz para kazanamıyoruz. Diyor. 24 saatte para kazanamıyorsa bu esnaf kardeşim  9 saatte nasıl para kazanırız" 
Buradan söylüyorum. Kamyoncu ve ticari araç kullanan esnafımızı rahata erdireceğiz. Maliyetine mazot akar yakıt vereceğiz.
Ülkemizde ki çiftçimizin ürününe değer katacağız. Malatya’dayım kentin ürünü kayısı. 
Kayısı fiyatını iktidar olduğumuzda biz belirleyeceğiz. Diğer ürünlerimizde de aynı uygulamayı yapacağız. Ve üreticimizi destekleyeceğiz.
Desteklerimizle çiftçiyi-köylüyü ve esnafımızı ayağa kaldıracağız. Gençlik için ilk yapacağımız üniversite sınavını kaldırmak olacak. Öğrencilerimizi başarılı oldukları noktalara yönlendirip eğitimlerini en iyi şekilde alıp yetişmelerine ülkeye katkı sağlamalarına yol açacağız.
Kısaca aş ve iş kapıları açacağız.


Şunu da belirteyim parti programımızda da var. Vatandaşa verdiğiz sözü tutmazsak o vatandaş bizi mahkemeye verip adalet önünde bizde hesap soracak. Bunu da sağlayacağız.”
Yeni Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Pektaş, Türkiye’de her kemsi bağırlarına basan bir siyaset anlayışı ile yola çıktıklarını ifade edip sözlerini şöyle noktaladı:
“Ben – sen yok. biz varız düsturumuz olacak. Bizim gönlümüzde sevdamızda vatandır yeni yılda inşallah her şey daha güzel mükemmel hal alacak.
Güçlü bir Türkiyem ve daha güçlü bir Malatyam olacak.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Yeni, Yol, Partisi, Genel, Başkan, Yardımcısı, Pektaş, Malatya, Olay’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı