Haber Detayı
05 Ocak 2020 - Pazar 21:45
 
Yeniden Refah Partisi Mahalle toplantılarına tam gaz devam ediyor
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım “Her akşam bir Mahallemizde kardeşlerimizle buluşup Milli görüşü anlatacağız. “dedi.
Siyaset Haberi
Yeniden Refah Partisi Mahalle toplantılarına tam gaz devam ediyor

Yeniden Refah Partisi;

Görüntünün olası içeriği: 23 kişi, gülümseyen insanlar

Malatya'da Mahalle toplantılarına tam gaz devam ediyor...

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Yeniden Refah Partisi Malatya’da Mahalle toplantılarına ağırlık vermeye başladıç Her gün 2 ayrı Mahalle de halkla buluşuluyor.
Yeniden Refah Partisi Malatya il başkanı Bilal Yıdırım Bu Akşam  ilk Durağımız Selçuklu mahallesinde Bayram Karadeniz abimizin evine misafir olduk “ifadelerini kullandı ve yaptığı konuşmada  millî görüşün '' Kuvvetli nin  değil  hakkın yanında ''' olan bir dava olduğunu vurgulandı. 
Başkan Bilal Yıldırım Akabinde 

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar
"Biz seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz.”diyerek konuşmasına millî görüşü anlatarak devam etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu dava hakla Batılın davası.Memleketimizin etrafı tam bir ateşten çember .Ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıyız mezhepciligi bırakıp Allahın İpine sımsıkı sarılmalıyız . Yoksa böl, parçaları, yut projesi bu. Müslüman ayık  olmalı , uyanık  olmalı oynanan  oyunu görmeli dedi.
Milli Görüş  çizgisi yoksulu doyurmak, yetimi korumak ve mazlumun yanında olmaktır. Siyonizm, emperyalizm veya kapitalizm gibileriyle mücadelenin yılmaz savunucusu olan Necmettin Erbakan, yeri geldiğinde ülke, millet ve ümmet için büyük risk almış, cesur ve en net tavrı göstermiştir. Yeri gelmiş bedelleri sadece kendi ödemiş, Siyonist emperyalizmin herkesi teslim aldığı son yarım yüzyılda dimdik ayakta durmayı başarmıştır. O, sadece İslam ülkelerinin değil, Kur‘an’ın emrettiği gibi bütün dünyanın saadetini istedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
Milli görüş; Temelde ülkemiz insanlarının mutluluğuna, İslam dünyasının huzuruna, dünya insanlığının barışına, dünya ve ahret işlerinin birlikte yürütülmesine önem veren maneviyat ağırlıklı bir siyasi görüştür.
 Haset, kibir, riya, cimrilik, kıskançlık, gıybet iftira, kötü zan gibi ve benzeri kötü hasletlerden şiddetle uzak duran, kul hakkından ve Yüce Allah´ın af etmeyeceği şirke düşmekten sakınan, topluma örnek olmaya çalışan bir şahsiyettir.  

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Nefsinin haksız istek ve arzularına boyun eğmeyen, kardeşlerine kin ve husumet beslemeyen,   fasıklardan gelen haberleri araştırmadan karar vermeyen, nefsinin ve dünyeviliklerin tutsağı olmayan erdemli insandır.
Hak etmediği hiçbir görevi talep etmeyen, ehli olmadığı halde kendisine bir görev verildiğinde, görevi iade edebilen,  görevin ehli olan kişiyi biliyorsa, o kişiyi yetkili makamlara bildirme gibi bir görevinin olduğunu bilen ahlak sembolü bir insandır.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, oturan insanlar
kendi içinde farklı dışarıda farklı olmamalıdır. Olduğu gibi görünmelidir. Basit dünyevilikler uğruna, siyasi muarızlarına şirin gözükmek için ilkelerinden asla taviz vermemelidir. Dünyevilik iktidar için değil, ebedi iktidarı kazanmanın yolu olan inancının iktidarı için çalışmalıdır.
Siyaset yaparken, merhum Erbakan Hocanın ilkeleriyle hareket eden asla istismar etmeyen, kendilerinin seçilmiş olduklarını söyleyerek kendi kendilerine pay çıkaran bir tekebbür tuzağının içine düşmemelidir. Bulunduğu yeri aydınlatamayan, ilkelerini unutan, istikamet gösteremeyen, pusulası olmayan, Müslümanlarla barışık olmayan bir insan olmamalıdır.Milli Görüş zalime hasım olup mazlumdan yana olmaktır. Haksızlığa karşı haklı olanın yanında yer almaktır. “

Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar
Başkan Bilal Yıldırım Katılımcıların dilek, temenni  ve şikayetlerini dinleyerek çözüm önerilerinde bulundu. Yeniden Refah Partisi il başkanı Bilal Yıldırım, 2. Mahalle toplantısını da Eskimalatyada  Karahan mahallesi Muzaffer Ardınç’ın evinde yaptı ve “Muzaffer Ardınç  Amcanın  evine misafir olduk.Allah kendilerinden Razı olsun.” diyerek Millî görüş  Kitapları taktim etti.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Yeniden, Refah, Partisi, Mahalle, toplantılarına, tam, gaz, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı