Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 03:18
 
Yeşilyurt belediye başkanı Çınar; evde kalın, siz isteyen biz getirelim
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Güzel haber… Yeşilyurt Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) nedeniyle başlatılan ‘Evde Kal, Sağlıklı Kal’ çağrısı nedeniyle vakitlerini evde geçiren vatandaşların market alışverişini yaparak evlerine teslim etmek amacıyla ‘Siz İsteyen Biz Getirelim’ projesini başlattı.
Yaşam Haberi
Yeşilyurt belediye başkanı Çınar; evde kalın, siz isteyen biz getirelim

Yeşilyurt belediye başkanı Çınar;

Resim

Evde kalın, siz isteyen biz getirelim...
0 553 178 33 33 nolu numarayı arayacak olan vatandaşların temel ihtiyaçları Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Gıda Market üzerinden teslim edilecek.
“HEMŞERİLERİMİZİN TEMEL İHTİYAÇLARINI EVLERİNE KADAR GÖTÜRECEĞİZ”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, koronavirüs (KOVİD-19) salgınının yayılmaması adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı başlattığı ‘Evde Kal, Sağlıklı Kal’ çağrısından sonra zamanlarını evde geçiren vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması adına ‘Siz İsteyen Biz Getirelim’ projesini başlattıklarını açıkladı.
“SİZ EVİNİZDE KALIN, MARKET ALIŞ VERİŞLERİNİZİ BİZ YAPARIZ”

“Çanakkale, Milletimizin Şahlanış Destanıdır”
Vatandaşların sağlığı ve huzuru söz konusu olduğunda hizmette sınır tanımadıklarını hatırlatan Başkan Çınar, “ Küresel bir tehdit haline dönüşüp binlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açan, tedbir alınmadığı takdirde daha büyük sıkıntıları peşinden getirecek olan Koronavirüs (KOVİD-19) salgınının yayılmaması adına alınacak en büyük tedbir evde kalıp, zorunlu halle dışında dışarıya çıkmamaktır. Vatandaşlarımızın hem kendileri hem de sevdiklerinin sağlığı için bu sıkıntılı süreçte evde kalmaları zaruri bir durumdur. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta insanı merkeze alan hizmet anlayışımız gereği, bu zor dönemlerde hemşerilerimizin yanında olmak, ihtiyaçlarını karşılamak asli görevlerimizin başında gelmektedir. Konu hemşerilerimizin sağlığı ve refahı ise hizmette sınır tanımayız.

Resim

Virüs salgınından hem kendilerini hem de sevdiklerini korumak adına evlerinde zamanlarını geçiren vatandaşlarımızın market alış verişlerinde kolaylık sağlamak adına ‘Siz İsteyen Biz Getirelim’ adı altında sosyal sorumluluk projemize bugün itibariyle başladık. 0 553 178 33 33 nolu numarayı arayacak olan vatandaşlarımızın market alış verişleri personellerimiz tarafından Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Gıda Markette yapılıp, araçlarla evlerine teslim edilecektir. Özellikle de risk grubunda bulunan yaşlı vatandaşlarımızın bu projeye büyük ilgi göstereceklerine eminim, onlar bizim başımızın tacıdır ancak bu dönemde evlerinden çıkmamaları gerekmektedir. Kıymetli hemşerilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak adına Yeşilyurt Belediyesi ekipleri görev başındadır. Bu sıkıntılı süreci panik yapmadan, telaş yapmadan, umudumuzu kaybetmeden hayata sımsıkı sarılarak, sabır ve tevekkül ederek atlatacağız. Bizlerde vatandaşlarımızın her türlü şartta yanında olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza; ‘Siz Evde Kalın, Alış Verişinizi Biz Yaparız” diyoruz. ”şeklinde konuştu.

Resim

YEŞİLYURT BELEDİYESİ (COVİD-19) VİRÜSÜNE KARŞI HER ALANDA ÇALIŞIYOR

“Gereken Tüm Önlemleri Alıyoruz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, dünya’da ve ülkemizde can kayıplarına yol açan (COVİD-19) Koronavirüs salgınının geniş kesimlere yayılmaması adına Yeşilyurt’un dört bir tarafında dezenfektan hizmetlerine ağırlık verdiklerini ifade ederken, farklı ve dikkat çekici çalışmalarla ‘Evde Kal, Sağlıklı Kal’ mesajının önemini vatandaşlara aktarmaya gayret ettiklerini söyledi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATLARINI HARFİYEN YERİNE GETİRİYORUZ”

Resim

Toplum ve insan sağlığını muhafaza etme noktasında aldıkları tedbirleri ilçe genelinde uygulamaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Çınar, “Çin’in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve küresel bir tehdit haline dönüşüp binlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açan Koronavirüs salgınının daha fazla büyümeden kontrol altına alınması ve normal hayat koşullarına yeniden dönmek adına Cumhurbaşkanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızın talimatlarını harfiyen yerine getirmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sürecin hassasiyetinden dolayı tüm vatandaşlarımıza zorunlu haller dışında ‘Evde Kalın, Dışarıya Çıkmayın’ uyarısını yerine getirmeliyiz. Çünki; Koronavirüs alacağımız tedbirden daha güçlü değildir. ‘Koronavirüs’ salgınından Türkiye’nin en alt seviyede etkilenmesi ve vatandaşların gerekli tedbirleri alması noktasında ortaya koyduğu mücadeleyle milletimizin takdirini toplayan Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, vücut direncini artıran, bağışıklık sistemini güçlendiren Malatya Kayısısının yanı sıra Kayısı Kolonyası gönderip, kendisine olan desteğimizi bu şekilde ifade ettik. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un ara verilen eğitim-öğretim döneminin yeniden başlayacağı ilk günkü ilk teneffüsün 40 dakika olacağını açıklamasından sonra çocuklarımızın verilen arada kayısı tüketmeleri için 81 İl’de 81 Okula Kayısı gönderme kararı aldık.” diye konuştu.

Resim

“TÜM YAŞAM ALANLARIMIZI EN İNCE AYRINTISINA KADAR DEZENFEKTE EDİYORUZ”

“Koronavirüs tehdidine karşı halkımızı bilgilendirmek, çocuğundan yaşlısına kadar toplumun kesimlerinin bu virüs belasından uzat tutmak adına ne gerekiyorsa yapıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Başkan Çınar, “Solunum yoluyla insandan insana bulaşan ve gerekli tedbirler alınmazsa çok ciddi tehlikeleri peşinden getirecek olan bu virüs belasından bir an önce uzaklaşmak adına Yeşilyurt’umuzun bütün yaşam alanlarını en ince noktasına kadar dezenfekte edip, ilaçlıyoruz. Halkımıza hizmet ulaştırdığımız hizmet binalarımızdan sosyal tesislerimize, park alanlarından muhtar evlerine, kamu ve kurum binalarından sitelere, yollardan kaldırımlara kadar ilçemizin her noktası, Sağlık Bakanlığı onaylı, insan sağlığına zararı olmayan dezenfektanlarla temizleyip, oluşabilecek tehlikenin önüne geçmeye çalışıyoruz. Virüs tehdit ortadan kalkana kadar temizlik çalışmalarımıza dört koldan devam edeceğiz. Personellerimizin ve vatandaşlarımızın sağlığını riske atabilecek durumları engellemenin yanı sıra daha hızlı ve daha sağlıklı hizmet vermek amacıyla randevulu sisteme geçti. Belediyemizin her hangi bir biriminde işi ve görüşmesi olan hemşerilerimiz, 444 8 9 10 nolu Çağrı Merkezimiz ile 0422 377 77 00 iletişim hattını arayıp, verilen randevu ile işlemlerini rahat bir ortamda gerçekleştiriyorlar. Koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirleri içeren 14 maddenin yer aldığı uyarı levhalarını farklı noktalarına yerleştirdiğimiz Hizmet Binalarımızı ziyaret eden değerli hemşerilerimizi kolonya ile karşılıyoruz. “ diye konuştu.

Resim

“PARKLARIMIZA EVDE KALIN LEVHALARI ASTIK, MASAL KAHRAMANLARINI EV ORTAMINA TAŞIDIK”

Başkan Çınar, ‘Evde Kal, Sağlıklı Kal’ mesajının önemine dikkat çekmek amacıyla farklı uygulamaları hayata geçirdiklerini sözlerine eklerken, “Dışarıya çıkıldığında sosyal temas arttığı için salgının yayılması da daha hızlı ve kolay oluyor. Bu sebeple salgın hali ortadan kalkana kadar vatandaşlarımızın, özellikle de yaşlı vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını istiyoruz. Dünya’nın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de can kayıplarının arttığı bu kritik dönemde vatandaşlarımızın hiçbir zarar görmeden atlatması için ilçemizin farklı noktalarında bulunan sosyal yaşam alanlarımızda ki bankların üzerine

Resim

‘Evde Kal’ levhaları yerleştirerek, dikkat çekmeye çalıştık. Böylesine hassas dönemi hep birlikte atlattıktan sonra ‘Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurtumuzun yollarında, parklarında ve tüm yaşam alanlarımızda halkımızla yine iç içe olmayı, güzel anları birlikte yaşamayı ümit ediyoruz. Güzel ve sağlıklı günlere şu dönemde devletimizin açıkladığı kuralları uyguladığımız takdirde ulaşabiliriz, eğer tedbir almazsak arzu etmediğimiz sonuçlarla ve tablolarla karşılaşabiliriz. Hiç birimizin toplum sağlığını tehlikeye atma hakkına sahip olmadığımıza inanıyoruz. Vatandaşlarımızın ve özelliklede çocuklarımızın ev ortamında sıkılmamaları içinde geleneksel orta oyunlarımızı sosyal paylaşım sitelerimizden yayınlamaya başladık. Çocuklarımız, www.facebook.com/yesilyurtbeltr, www.twitter.com/yesilyurtbeltr ve www.instagram.com/yesilyurtbeltr üzerinden tarihi karakterlerin ve hikâyelerin yer aldığı geleneksel orta oyunlarımızı izleyerek zamanlarını keyifli ve faydalı bir şekilde geçirebilirler. Bizler ne yapıyorsak halkımızın sağlığı ve sıhhati için yapıyoruz.” diye konuştu.

BAŞKAN ÇINAR, TOPLUM VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN DOĞAL ÜRÜNLER TÜKETİLMESİ ÇAĞRISINDA BULUNDU

“Sağlıklı Bir Hayat İçin Dengeli Beslenip, Doğal Ürünler Tüketelim”

Resim

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeni Tip Koronavirüs ( COVİD-19) salgını başta olmak üzere farklı hastalık türlerinden uzak kalabilmek için sağlıklı, hijyenik ve doğal ürünler tüketilmesine daha fazla ağırlık verelim. Bağışlılık sistemimizi güçlü hale getirmek için tükettiğimizin ürünlere dikkat edelim.” diye konuştu.

YEŞİL GIDA SERACILIK ALANDA ÜRETİMLER DEVAM EDİYOR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın 31 Mart Mahalle İdareler Seçimlerinde ki vaatleri arasında yer alıp, 2019 Yılı Haziran ayında faaliyete başlayan Yeşil Gıda Seracılık Alanında meyve, sebze ve çiçek üretimlerine tüm hızıyla devam ediliyor.

“SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN ORGANİK ÜRÜNLER TÜKETELİM”

Vatandaşlara sağlıklı, doğal ve hijyenik ürünlerin ulaşmasını sağlayan ‘Yeşil Gıda Seracılık’ projesi kapsamında hizmete giren sera alanında incelemelerde bulunup, ekilen ve hasadı yapılan ürünler hakkında Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sağlıklı ve güçlü bir bünye için herkesin doğal ürünler tüketmesini istedi.

Resim

“AMACIMIZ; TARIMDA BÖLGEMİZE YENİ BİR VİZYON KAZANDIRMAK”

‘Yeşil Gıda Seracılık’ alanında bahar dönemiyle birlikte fide dikimlerine hız verdiklerini belirten Başkan Çınar, “ Toplum ve insan sağlığını daha güçlü kılabilmek; sağlıklı ve dengeli beslenip doğal ürünler tüketmekten geçmektedir. Yeşilyurt Belediyesi olarak halkımızın hijyenik ve sağlıklı ürünler tüketmesi adına geçtiğimiz yıl faaliyete sunduğumuz sera alanımızdan çok güzel verimler almıştık. Geçtiğimiz yıl yakaladığımız başarı grafiğini bu yıl daha iyi bir seviyeye çıkarmak adına ekiplerimiz sera alanımızda büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Daha önce fide dikimlerini yaptığımız domates, biber ve salatalık başta olmak üzere farklı meyve ve sebze fidelerinin güzel ortamlarda büyüyüp hasadını yapmak adına çok titiz çalışıyoruz. Ayrıca buradaki fidelerimizi ilçemizdeki kadın çiftçilerimize Nisan ayı itibariyle dağıtarak bu ürünlerin farklı bölgelerimizde yetişmesine zemin oluşturacağız. Farklı bölgelerde hasadı yapılacak olan ürünlerimizi Yeşil Gıda Marketimiz ile Yöresel Ürünler Çarşımızda halkımızla buluşturmuş olacağız. Tabii ki geçtiğimiz yıl tarımsal faaliyetlerde yakaladığımız başarılarımız, halkımızdan aldığımız güzel geri dönüşler bizi farklı çalışmalar yapmaya teşvik etmiştir. Sera alanımızda üretimini yaptığımız güllerimizi ilçemizin farklı noktalarında bulunan park alanlarımızın güzelleşmesinde değerlendirdik. Meyve ve sebzelerimizi Yemek Fabrikamız ile Sosyal Tesislerimizde ki hizmetlerde kullandık.Sera alanında artan ürünlerimize kurutmalık yaparak özel paketler halinde Yöresel Ürünler Çarşımızda satışını yaptık.Ayrıca bu alanımızda ki çilek üretiminde ilk hasadımızı bugün yaptık.Doğal ve organik alanda üretimini yaptığımız, gerek aroması gerekse de lezzetiyle damaklarda farklı bir tad bırakan çilek üretiminin bu bölgede çok rahat ve kolay bir şekilde yapılacağını bu çalışmalarla ortaya koymuş olduk. İnşallah önümüzde ki dönemlerde çilek üretiminde de söz sahibi olacağız. Amacımız; tarımda bölgemize yeni bir vizyon, yeni bir anlayış kazandırıp, rol model olmaktır. Bölgemiz çok verimli topraklara ve çalışkan insanlara sahiptir, bu zenginliklerimizi

Resim

bizlerde yeni yatırımlarla daha fazla ön plana çıkarmaya ve Yeşilyurt’umuzu tarım belediyeciliğinde örnek alınacak ilçe hüviyete ulaştırmayı planlıyoruz. “ dedi.

“YEŞİL GIDA SERACILIK PROJEMİZİ FARKLI YATIRIMLARLA GELİŞTİRİP BÜYÜTECEĞİZ”

‘Yeşil Gıda Seracılık’ projesini farklı yatırımlarla geliştirip büyüteceklerini sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Samanköy Mahallesine kuracağımız ‘Güneş Enerjili Sera’ projemiz için ihale süreci devam ediyor, bu konuda büyük bir mesafe aldık. Cumhuriyet Örnekköy mahallemizde 200 dönümlük alanda bakliyat türü ürünlerin dikim işlemlerine hız verdik. Bu bölgemizde üreteceğimiz nohut ve fasulye başta olmak üzere farklı bakliyat ürünlerini yakın bir zamanda özel paketler haline getirip Yöresel Ürünler Çarşımızda halkımızın beğenisine sunacağız. İlerleyen zamanlarda bu çalışmalarımızı geliştirdikten sonra baharatlı, süs, aromatik ve endemik bitkilerin yetişeceği alanları Yeşilyurt’umuza kazandırmak istiyoruz.

Resim

Yeşilyurt’umuzun verimli ve güzel topraklarında yetiştireceğimiz meyvelerimiz, sebzelerimiz ve bakliyat ürünlerimizle Tarım Belediyeciliğinde marka olma hedefimize bir adım daha yaklaşacağız. Alanında uzman ekiplerin gözetiminde hem dikimi hem temizliği ve hasadı yapılan doğal ve organik ürünlerimizle halkımızın ihtiyaçlarına en güzel şekilde yanıt vermiş olacağız. Bununla birlikte sosyal yaşam alanlarımızın çevre düzenlemesi işlemlerinde kullandığımız çimlerin üretimini de bu alanlarımızda kendimiz yapacağız. Burada üretimi yapılacak çimlerle Yeşilyurt’umuzda kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmış olacağız.” şeklinde konuştu.

Resim

Başkan Çınar daha sonra Cumhuriyet Örnekköy mahallesinde farklı bakliyat ürünlerinin fidelerinin dikildiği 200 dönümlük alanda incelemelerde bulundu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Yeşilyurt, belediye, başkanı, Çınar;, evde, kalın,, siz, isteyen, biz, getirelim,
Yorumlar
Haber Yazılımı