Haber Detayı
02 Ekim 2015 - Cuma 10:44
 
Yüce Rabbim inşallah yaşanan bu terör ortamını son buldurur
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya olay...: AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık ile AK Parti Malatya 6. sıra milletvekili adayı Ufuk Önalan, Yeşilyurt İlçesi, Gedik Mahallesi ve Tecde Mahallesi'nde esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Siyaset Haberi
Yüce Rabbim inşallah yaşanan bu terör ortamını son buldurur

  Çalık ile Önalan, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldiler.

  Yeşilyurt İlçe Merkezi ve Gedik Mahallesi'nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Çalık ve Önalan, daha sonra Tecde Mahallesi'nde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan Çırmıktı Yeşilkonakları'nı da ziyaret eden Çalık ve Önalan, daha sonra İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal'ı makamında ziyaret etti.

  Ziyarette konuşan Milletvekili Çalık, "Son dönemlerde yaşadığımız terör hadiselerinde şehit düşen asker ve polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yüce Rabbim inşallah yaşanan bu terör ortamını son buldurur. Hem polislerimiz hem askerlerimiz hem evlatlarımız hem sivil vatandaşlarımız için Türkiye'nin kardeşçe yaşayan bir memleket haline gelmesine vesile olur" dedi.

  Çalık, çok önemli bir süreçten geçtiklerini belirterek, "Malatya her seçim dönemine güvenle girdi. Emniyet Müdürümüz ve güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.  7 Haziran'da hem sandıklarımızda hem de sahada hiçbir problem yaşamadan Malatya seçim sürecini tamamladı. Şimdi yeni bir seçim sürecindeyiz. 1 Kasım'a giderken, inanıyorum ki güvenliğin tesis edildiği bir Malatya ve Türkiye ile seçimlerde milletin iradesi sandığa yansıyacak" diye konuştu.

  AK Parti Malatya 6. sıra milletvekili adayı Ufuk Önalan ise, rahmetli dedesinin trafik polisi olduğunu ifade etti.

  Önalan, emniyet görevlilerine çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar dileyerek, "Biz, sizinle emniyetteyiz. Sizlere müteşekkiriz" dedi.

  AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, daha sonra Fırat Kalkınma Ajansı'nda yapılan İl Strateji toplantısına katıldı. 

'BİZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ'

  AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, "Ben eminim, o 7 Haziran'da verilen mesaj her ne kadar bizim açımızdan şer gibi gözükmüş olsa bile şerden de bir hayrın çıkmasına vesile olduğu kanaatindeyim" dedi.

  Şahin, 1 Kasım'da yapılacak olan seçim kapsamında çalışmalarını Yeni Sanayi Sitesi'nde sürdürdü. Esnafları ziyaret eden ve vatandaşlarla bir araya gelen Şahin, 1 Kasım'da yapılacak olan seçimde destek istedi.

  Ziyarette esnaflarla konuşan Şahin, "Milletimiz, 'bir ders almanız lazım' dediler. AK Parti'nin 2002 ruhuna, fabrika ayarlarına dönmemiz için 7 Haziran'ı belki yaşamamız gerekiyordu. 7 Haziran'dan sonra vatandaşımız vermek istediği mesajın yerine ulaştığını gördü. Allah'a hamdolsun bütün insanlarımız belki o gün istemeyerek de olsa oylarının rengini değiştirmiş olabilir. Sandığa gitmeyenler vardı, onlarda 'kesinlikle gideceğiz' diyorlar. Bizde AK Parti ailesi olarak 2002'de iktidara geldikten sonraki ruhumuzu, o günkü fabrika ayarlarımızı değiştirmeye çalıştılar, siyasetin eski dönemdeki virüslerinin bize bulaştıklarını vatandaşımız bize söylüyordu. Allah'ın izniyle bulaşmadı, bulaşmaz" dedi.

  Şahin, milletin duası ve desteğiyle yola devam etmek istediklerini ifade ederek, "Biz artık 'muhalefet şunu yaptı bunu yapmadı' demeyeceğiz. Biz işimize bakacağız. Bütün birleşik muhalefet; paraleliyle, CHP'siyle, MHP'siyle, HDP'siyle PKK'sıyla kim varsa yek vücut olmuşlardı. Yine şuanda da yek vücut olmaya başlamışlar. Onlar kendilerine yeter, vatandaşımız ve Allah bize yeter. Biz elimizden geldiğince duanızı almaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

  Milletvekili Şahin, daha sonra Malatya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nı ziyaret etti.

  Şahin, 7 Haziran'dan sonra 'seçim tekrarı' dedikleri, yeni bir seçimin arifesinde olduklarını ifade etti.

  Seçime bir ay kaldığını anımsatan Şahin, "7 Haziran seçimlerinden gereken mesajı aldık. O günkü vatandaşımızın yanındaki duruşumuzu bugün yeni baştan şekillendirmeye gayret ettik.  Bugüne kadar duruşumuzla, çalışmalarımızla, çabamızla milletimizin yanındaydık. Ama vatandaşımızda farklı bir algı oluşturmaya çalışan kesim 7 Haziran seçimlerinde bize çok farklı bir sonucu gösterdi. Ben eminim, o 7 Haziran'da verilen mesaj her ne kadar bizim açımızdan şer gibi gözükmüş olsa bile şerden de bir hayrın çıkmasına vesile olduğu kanaatindeyim" dedi. 

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Uğur, Hanbey, AladağMalatya, olay, , AK, Parti, Malatya, Milletvekili, Milletv
Yorumlar
Haber Yazılımı