Yunus Akdaş Güven tazeledi
Haber
09 Kasım 2013 - Cumartesi 21:07
 
Yunus Akdaş Güven tazeledi
Uzun süredir MiAD’a Başkanlık yapan Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş yeniden başkan seçildi.
Ekonomi Haberi
Yunus Akdaş Güven tazeledi

TEK ADAY YUNUŞ AKDAŞ OLDU

MİAD genel kurulunda tek aday olarak Yönetim listesini sunan Yunus Akdaş tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. İstanbul Bağcılar Holiday in Airport Otel’de düzenlenen Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) 11. Olağan Genel Kurulu’na Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu,  Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Pütürge Belediye Başkanı Dr. Necdet Ayaydın, Mastöb Genel Başkanı Bekir Alyüz ve Yönetim, Tiryandafil Kuyumculuk Cemal Turgut, Sam Plastik Adil Gevrek, Motif Halk oyunları ve İzollu Vakfı Başkanı M. Zeki Baykal, LCW.sahibi Vahap Küçük, Eski Eminönü Belediye Başkanı Av. Nevzat Er, başta olmak üzere 100 kişilik bir işadamı grubunun katılımı ile kongresini yapan MİAD’ın yeterli kalabalığı toplayamadığını gören başkan Akdaş’da aslında daha geniş katılımlı olarak bir otel de kongremizi yapsaydık daha iyi olurdu diyerek az katılımdan dolayı kendisinin de muzdarip olduğunu söylemesi doğru bir tespitti.

BAKAN MALATYALILARA ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bağcılar Holiday in Airport Otel’de düzenlenen Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) 11. Olağan Genel Kurulu’da Malatyalılara övgüler yağdırdı. Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, İstanbul’a 1967 yılında geldiğinde işportacılık yaptığını, o günlerden bu yana pek çok Malatyalı tanıdığını, bazı akrabalarının ve mesai arkadaşlarının da Malatyalı olduğunu aktardı.

Malatya’nın Türkiye’nin ana omurgasını oluşturan kentlerinden birisi olduğunu kaydeden Bayraktar, “Malatyalılar, birliğimizin, dirliğimizin artmasına ciddi katkılar yapmışlardır” diye konuştu. Tanınmış Malatyalılar’ı anan Bayraktar, “Türkiye’nin bugünlere gelmesinde çok büyük mimar olan Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a Allah gani gani rahmet eylesin. Somuncu Baba ve Niyazi Mısri hazretleri Malatyamız’ın evladı. Onlara da Allah gani gani rahmet eylesin, Allah şefaatine bizleri nail eylesin. Yine İnönü de Türkiye’de çok derin bir insandı. Hem kendisi hem oğlu Erdal İnönü, beyefendiliğiyle Türkiye’nin siyasetine, demokratikleşmeye, çok partili sisteme geçilmesinde attığı adımlar bakımdan Türkiye’de önemli bir mühürdü” ifadelerini kullandı.

BAYRAKTAR, MALATYALILAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Malatyalı işadamlarına kendisini davet ettikleri için teşekkür eden Bakan Bayraktar, kendisiyle toplantıya katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu için de, “Hakikaten Valimiz gerçekten kendisini aşmış, çok duyarlı, ‘İstanbul’a ben ne yapabilirim’ diyen ve hiç bir kaprisi, kompleksi olmayan, kendisini halkına, milletine adamış, her tarafa gece gündüz koşan ve kendisini yetiştirmek için de hergün dağarcığına koymaya çalışan bir insanımızdır. Ben de huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL VALİSİ H. AVNİ MUTLU’DAN ÖVGÜLER

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise genel kurulda yaptığı konuşmada, seçilecek yönetime başarılar diledi. İstanbul’un Türkiye’de iş dünyasının merkezinin İstanbul olduğunu dile getiren Vali Mutlu, İstanbul’un enerjisine Malatyalı işadamlarının ayrı bir güç kattığını söyledi. Mutlu, şöyle dedi:

“Malatya, özel bir markayı ifade ediyor. İnsanı itibariyle çok özel bir yapıyı ifade ediyor. Elbette ki Malatya’nın markalarından birisi olan kayısının da vermiş olduğu zekayı güçlendirici, enerjiyi artırıcı, motivasyonu, neşeyi, dostluğu pekiştirici bu özellikleriyle birlikte, iş dünyası da adeta Malatya’yı mükemmel şekilde temsil ediyor. Malatya’nın enerjisini, işadamlarının ruhunde görebiliyorsunuz. İstanbul’un enerjisinde de Malatyalı işadamlarının çok büyük gücü ve katkısı var. Belli sektörlerde, tekstilde, turizmde ve farklı alanlarda çok kıymetli işler yapıyorsunuz. İstanbul’un önemli markalarını da yaratan iş adamlarısınız. Bu nedenle biz hem Malatyamız ve işadamlarıyla iftihar ediyoruz.” dedi.

MİAD’IN TEK ADAYI YUNUŞ AKDAŞ OLDU

Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) 11. Olağan Genel Kurulu’nda söz alan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı 11. Dönemde kendisi ve Yönetim Kurulunun genel kurul üyelerince yeniden görevlendirilmesi dolayısı ile teşekkürlerini sunduğunu belirtti. Yeni dönemde izleyecekleri politikalar hakkında da bilgiler veren Akdaş, üyeler arası kaynaşmanın ve işbirliğinin artırılmasına ve lobi faaliyetlerine ağırlık vereceklerini söyledi. Son olarak yeni yönetim kurulu üyelerinin bir arada hatıra fotoğrafı çektirmesiyle MİAD 11. Olağan Genel Kurulu tamamlandı.

HABER: FERHAT CANBEY/İSTANBUL

 

Kaynak: Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Uzun, süredir, MiAD’a, Başkanlık, yapan, Malatyalı, İş, Adamları, Derneği, (MİAD
Yorumlar
Haber Yazılımı