Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 14:30
 
Erdoğan; Ülkenin geleceği 1 Kasım seçimlerinde belirlenecek
Sinan Aladağ...:Malatya olay...: Seçim çalışmalarını sürdüren HDP heyeti Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeydi.
Siyaset Haberi
Erdoğan; Ülkenin geleceği 1 Kasım seçimlerinde belirlenecek

Halkların Demokratik Partisi( HDP) Malatya Milletvekili adayları ile beraberinde il ve ilçe örgütleri ile birlikte Doğanşehir ilçesi ve mahallelerine ziyaret gerçekleştirildi. HDP’li heyet bu kapsamda, Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucuova, Sürgü ve Hudut Mahallelerini ziyaret etti ve Mahalle sakinleri ile toplantı yaptılar. HDP’li heyet, seçim çalışmalarını, neden HDP’ye oy vermelerinin gerekli olduğunu, seçim beyannamelerini anlattı ve Seçimlerden, mahalle sakinlerinden destek istedi.

HDP Malatya 1. Sıra Milletvekili adayı Aydın Erdoğan, mahalle içerisinde bulunan bir kahvede toplanan vatandaşlara seçim çalışmasından çok sizleri görmek, sıkıntılarınız varsa sıkıntılarınızı dinlemek amacı ile ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Cumartesi günü Ankara’da yaşanan bombalı katliam sonrası, partimiz seçim çalışmalarını durdurdu. Partimiz henüz bir seçim propagandası başlatmış değil, ama siz hemşerilerimizi görmek istedik, sonuçta hayatta devam ediyor. Nasıl ki hepimiz nefes alıyor, su içiyorsak bütün acılarla beraber yüreğimiz ne kadar dağlanmış olursa olsun, hayat devam etmekte. Ülkenin geleceği 1 Kasım seçimlerinde belirlenecek. Türkiye şuan iyi yönetilmiyor, bunu değiştirmek 1 Kasım’da sizlerin ellerinde. Ankara’da yaşanan hadise, Devleti yönetenlerin yanlış siyasetleri nedeni ile, bağıra bağıra ben geliyorum denen bir katliamdır. Bunun işaretlerini, daha önce Reyhanlı’da, sonra sınır kapılarında patlatılan bombalarda, sonra 5 Haziran’da HDP’nin Diyarbakır mitinginde, arkasında Suruç’ta Görüyorduk, en son Ankara’da en vahşi ve memleketi büyük bir üzüntüye boğan şekli ile ortaya çıkmış oldu.”

“AKP KAYBETTİĞİNİ GÖRÜNCE SÜREÇ RAFA KALKTI”

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Erdoğan, konuşmasının devamında Çözüm sürecine sözü getirerek, “ süreç 400 Milletvekili için rafa kaldırıldı” ifadelerini kullandı. Erdoğan; “AKP iktidarı kaybetmeye başladığını görünce, Barış süreci rafa kaldırıldı, çözüm süreci rafa kaldırıldı yeniden çatışma başlatıldı. Bunu en iyi şekilde geçtiğimiz günlerde çatışmalar sonrasında gelen şehit cenazelerinde 400 Milletvekili verseydiniz bu böyle olmayacaktı diyerek AKP’nin kendisi ifade etti. Bugün çatışmalar devam ediyorsa AKP’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidarını güçlendirmek ve devamını sağlamak için yürütüldü.”

“ONUR, NAMUS ŞEREF HER ŞEYİN ÖNÜNE GEÇTİ”

Erdoğan Ülkede bir çok soru olmasına rağmen bu sorunların gündemden düştüğünü can güvenliğinin, onurun, bu sorunların önünde olduğunu ifade etti ve açıklamalarını şöyle devam ettirdi. “Memleketin birçok sorunu var kadınların sorunu var, emekçilerin sorunu var, çiftçinin sorunu var. Elma bugün para etmiyor, kayısı belki bu sene iyi ama gelecek yıl ne olacağı belirli değil. Bütün bunlar var ama bugün can güvenliği, onur namus, şeref her şeyin önüne geçmiş durumda, onları konuşmaya sıra gelmiyor. Bunun farkında olarak 1 Kasım’da, halkın bütün bunların hesabını soracak bir cevap vermesi gerekiyor, oylarınız sizindir, takdir sizindir oylarınızı kullanırken elbette bunlara bir cevabının olması gerekiyor.”

“GEÇİM ZORLAŞTI, SIKINTILAR ÇOĞALDI”

HDP’nin kurucuova ziyaretinde, ülkenin 13 yıldır belirli bir parti tarafından yönetildiği ve ülkenin 13 yılın sonunda gerilemeye doğru gittiğini belirten Erdoğan: “13 yılın sonunda geldiğimiz durum şuanda önce ekonomide bir iyileşme, şimdi bir kötüleşme bugün ürettiğiniz ürünler para etmiyor. Gelirken baktım domates tarlalarda kalmış, elmalar dalında duruyor yada toplanmış işte meyve suyu fabrikasına 10-15 kuruşa satılacak. Hem evlerde, oturulan yerlerde huzur güven kalmadı, hem de geçim zorlaştı, sıkıntılar çoğaldı. Halbuki 13 sene önce bütün bunlar başka türlü olacak deniyordu vaatler öyle idi.

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Sinan, AladağMalatya, olaySeçim, çalışmalarını, sürdüren, HDP, heyeti, Malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı