Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 15:17
 
Yürek yakan acı haber; Şehit ateşi komşu kardeş Elazığ’a düştü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Hakkari Yüksekova İlçesi sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında açılan taciz ateşi sonucu Piyade Sözleşmeli Onbaşı Elazığlı Recep Durak şehit oldu.
Yaşam Haberi
Yürek yakan acı haber; Şehit ateşi komşu kardeş Elazığ’a düştü

Yürek yakan acı haber;

Şehit ateşi komşu kardeş Elazığ’a düştü...

Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak için Hakkari’de tören yapıldı ve baba ocağı Elazığ’a uğurlandı.

MİLLİ SVUNMA BAKANLIĞININ AÇIKLMASI…:

“Hakkâri’de Bir Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Oldu

Resim

23 Haziran 2020 tarihinde Hakkâri/Yüksekova sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, İran istikametinden açılan ateş sonucu iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.  Hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşlarımızdan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.”

Resim

HAKKARİ’DE TÖREN YAPILDI…

PİYADE SÖZLEŞMELİ ONBAŞI RECEP DURAK TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI...

Hakkari Valiliğinin açıklaması…” Hakkari Yüksekova İlçemizde sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında açılan taciz ateşi sonucu yaralanarak hastaneye kaldıran ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak düzenlenen törenle memleketine uğurlandı.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törene Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Kurmay Albay Hamdi Ünal Akmeşe, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Abdulkadir Ungan, Hakkâri Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Erdoğan Bada, Vali Yardımcıları Aziz Gölbaşı ve İdris Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ile birlikte şehit askerimizin naaşı tören alanına getirilerek özgeçmişi okundu.

Hakkâri İl Müftüsü Faruk Gürbüz tarafından yapılan duanın ardından şehidimizin naaşı helikopter ile Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na buradan da uçakla memleketi Diyarbakır’a uğurlandı.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Yürek, yakan, acı, haber;, Şehit, ateşi, komşu, kardeş, Elazığ’a, düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı