Metin Doğan Acınız acımızdır , Canınız canımızdır; Bende Evlat Nöbetindeyim
Yazı Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 04:21
 
Acınız acımızdır , Canınız canımızdır; Bende Evlat Nöbetindeyim
Metin Doğan
mdogan@
 
 

Ben 77 tane şehir gezmiştim ama Diyarbakır’ı hiç görmemiştim…Düştüm yollara…Bende evlat nöbetindeydim…

Volume:1 

AK GERÇEKLER…

Selâmun Aleyküm arkadaşlar. 7 Eylül Cumartesi akşam haberlerini izlerken  Diyarbakır'da HDP binası önünde "evlat nöbeti tutan annelerden bir tanesinin evlâdı ile ilgili bir haberi alırken bayılmasını görünce o an kalbim sıkıştı. Kuş olup uçmak istedim oraya. Astronomik uçak bilet  fiyatlarından ben en uygun olanının zamanı 3 gün sonraydı.  Ve 3 gün boyunca orada onların yanında onlarla olacağımı,  acılarını paylaşacağım anı heyecanla beklerken inanın hiç uyumadım.  Salı sabahı  07:05 İstanbul- Diyarbakır uçağı ile Diyarbakır'a uçtum.

77 tane şehir gezmiştim ama Diyarbakır'ı hiç görmemiştim. 

Allah'tan başka kimseden korkum yoktu ama orada bana en azında yol falan gösterecek biri gerekiyordu.

Bir yıl önce taksimde alt geçitte otobüs beklerken beni seven vatandaşlardan biriyle karşılaştım. Yanıma gelip ;

- Abi sen O'musun, dedi.

Sen O'musun derken gözlerindeki o sevgiyi anlatacak cümleler bulamıyorum inanın. 

Ben de :

- Evet kardeş,  tahmin ettiğin kişiyim.

deyince ,

   Öyle bir sevgiyle bana sardı ki, 23 yaşındaymış.  Ankara'da üniversiteyi 3. sınıfta bırakmış,  Diyarbakırlıymış, ama Ankara'da yaşıyormuş,  bir iş için Istanbul'a gelmiş.  Beni görüncede çok mutlu olmuş...

Ayak-üstü sohbetten sonra telefon numaramı istedi.  Bende verdim. Ve kendisini de kayıt ettim.  "Abi Diyarbakır'da bir işin olursa mutlaka ara haber ver, elimden geleni yaparım. " dedi.

Bende:

 -Olur kardeş diyerek, ayrıldım.

Evet akşam olmuştu ve yarın sabah Diyarbakır'a gidecektim.  Ama tanıdık kimse yoktu.

Bir anda bu Diyarbakırlı çocuğun,  "Diyarbakır'da bir işin olursa beni ara" dediğini ve sevgi  dolu bakan gözlerini hatırladım. 

Ve hemen aradım. 

Kendisi Ankardaymış,  ama babasına haber verip olayı çözeceğini anlattı.  Babası da beni birkaç saat sonra aradı.  Beni alacak kişinin ismini ve telefon numarasını attı.  Sabah seni alıp istediğin yere götürecekler dedi. Bende teşekkür ettim ve telefonu kapattık.  Sabah Diyarbakır'da havaalanında beni 3 kişi aldı. Araçlarına bindik ve beni evlerine kahvaltıya götürdüler.

 O insanlar Diyarbakır'da yaşadıkları için isimler deşifre olmasın diye isimleri vermeyeceğim.

 Beni havaalanında alan 3 kişiden bahsetmek istiyorum size. En küçüğü 54 en büyüğü 60 yaşında olan 3 kardeş. 3'ü de hacca gitmiş hacılar.   3'üde ilkokula bile gitmemiş, ama babaları bunlara evde okuma yazmayı öğretmiş.  Ellerinde çok kaliteli olmayan dokunmatik telefonları var. Internete falan girebiliyorlar.  Köyde yaşıyorlar ve tarımla uğraşıyorlar. 77 tane şehir gezdim, ama Cumhurbaşkanımızı bu kadar çok seven birileriyle daha karşılaşmadım desem kimsenin hakkını yemiş olmam. Cumhurbaşkanımızı bir sahabe gibi görüyorlar.  Ankaradaki akrabaları bunlara telefon açıp , "Diyarbakır'da işi olan bir misafirimizi size gönderiyorum. Havaalanında yarın sabah alıp onu nereye isterse oraya götürün."

Dediğinde; bunlar gelecek kişinin kim olduğunu sormuşlar. O'da whatsapptan size resmini gönderiyorum, demiş.

Cumhurbaşkanımızın karşısında 10 büklüm olduğum ve Cumhurbaşkanımızda sakallarımı avucunun içine alıp elleriye beni severken çekilmiş olan fotoğrafımı göndermiş.

Resmi görünce çok duygulanmışlar ve Cumhurbaşkanımızın elleriyle sakalını sevdiği birinin sakallarına bile kurban oluruz diye birbirlerine söylenmişler.  Zaten beni havaalanında aldıklarında öyle bir bakışları vardı ki tamamen sevgi doluydular.

Bu kişilerin Ak partide hiç tanıdıkları yok. Ama öyle bir vatanseverler ki canlarını ortaya koymuşlar.  31 mart seçimlerinde Diyarbakır'da evlerine Türk bayrakları asmışlar hiç kimseden korkmadan. Bir tanesinin 4 oğlu var. En büyüğü yükses lisans yapmış bir kimyager. Diyarbakır Büyükşehir belediyesi kendi bünyesindeki şirketlere başvuran kişilere sordukları ilk soru:

 "Dağda ölmüş gerilla yakınınız var mı?"

Cevabı evet olanlar işe alınmış,  hayır olanların yüzüne bile bakılmamış.

[01:24, 13.09.2019] Metin Doğan Tanksavar:  Devlet Diyarbakır'a önceki dönem kayyum atadığında bu hacı abilerden birtanesi kimyager oğlunu belediyeye iş başvurusu için göndermiş. Ak partide hiç tanıdıkları olmadığı için, olsada başka bir garibanın hakkını yeme korkularından dolayıda isim verememişler ve mulakatta oğulları elenmiş.

Ben daha havaalanına inmeden önce aralarında şunu konuşmuşlar:

  ( Bu arada canımı ortaya koyarak yaptığım eylemden dolayı  Cumhurbaşkanımızın beni çok çok sevdiğinden eminler, Cumhurbaşkanımız ise onların gözünde " Dünyaya adaleti getirecek bir önder olarak görüyorlar. " )

 - Metin Doğan Diyarbakır'a HDP binası önündeki annelere ziyarete gelecekse,  Diyarbakır'ı da bilmiyorsa, Diyarbakır'da ki bir milletvekilinede mi ulaşamamış,  Ak parti Diyarbakır il başkanlığının telefonunu internette bile bulur arar ben geliyorum , diyemezmiydi. Derdi tabii. Ama neden demedi. 

Cumhurbaşkanınızın bu kadar çok sevdiği Türkiyenin kahramanını, sıra bize daha gelmeden 100'lerce seçeneği varken, neden bizi seçti  diye düşünürlerken,  bu olayın Allah'ın kendilerine bir lütfi olduğu kanısına varmışlar. Kendileri yıllardır PKK'nın yandaşları ile  savaş verdikleri için Allah'ta bunları ödüllendirmek için onalara Türkiyenin kahramanını Pkk yandaşlarında koruma ödülünü vermiş.  Çok mutlular ve çok telaşlılar. Çok telaşlı olma nedenleride benim her dakikamı rahat  geçirebilmem adınaydı.

Arkadaşlar ben Malatya'lıyım ve Türküm. Ama Malatya'da Kürt komşularımızın içinde büyüdüm.  40 yıldır hep yanımda Kürtçe konuşuldu ama ben hiç Kürtçe bilmiyorum.

Bu 3 Hacı abinin kalplerinin güzelliği yüzlerine de öyle bir yansımıştı,  yanımdayken çoğu zaman aralarında Kürtçe konuştular. Kürtçe ilk kez bana bu kadar çok tatlı geldi, bir an Kürtçe bile öğrenmek geldi içimden.

Cumhurbaşkanımızı ölümüne seven ve O'na hep dua eden güzel ve sevgi dolu bakışlı insanlar yokluk ve sefalet içindelerken;

Cumhurbaşkanımızın hep sağında solunda yer alan Şeytan bakışlı kişiler ne haldeler. Yanıtını sizlere bırakıyorum. 

Kürt anneleriyle yaptığım sohbeti VOLÜME 2 de sizlerle paylaşacağım. 

VİCDAN, SEVGİ VE MERHAMETLE KALIN...

 
Etiketler: Acınız, acımızdır, ,, Canınız, canımızdır;, Bende, Evlat, Nöbetindeyim,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
06 Ekim 2019
Uyumak yok…Koşmaya devam…5 günde 5 şehir…Gezdim…
03 Haziran 2019
AK Parti’nin seçim politikası…Volume: 1
03 Haziran 2019
RecepTayyip Erdoğan kimdir?
17 Mayıs 2019
Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?-VOLÜM-2-
10 Mayıs 2019
Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?-VOLÜM-1-
31 Aralık 2018
Çocukların tek ideolojisi vardır...SEVGİ...
07 Aralık 2018
Malatyalı Tanksavar Metin Doğan; AĞLATMA BENİ ÇOCUK
07 Aralık 2018
Malatyalı Kahraman Metin Doğan yazdı…ALTIN NESİL...
05 Aralık 2018
Nefse değil-Nesle hizmet; Benim aklım hep Türkiye’dir…
18 Haziran 2018
Çocukların gülen yüzü adına; güççç bende artıkkk….
16 Haziran 2018
Gözleri var, göremezler; Malatyalı Kahraman Metin Doğan yazdı
11 Haziran 2018
Kambursuz Bir Ahiret...Malatyalı Kahraman Metin Doğan Yazdı
03 Haziran 2018
Metin Doğan yazdı...2023'ün sancıları...
14 Mayıs 2018
Şükür duası…Film hiç izlemedim; Çünkü Hayatın bir film olduğunu düşünürüm
02 Mayıs 2018
Hayatımda ilk kez bir şeyden korkuyorum-SİYASET-
02 Mayıs 2018
Müslümanın çeşitleri, dervişlerin entelleri, cenneti size bıraktım sabilerin sevgisi, yeter bana
24 Nisan 2018
15 Temmuz 2016 dan sonra en çok Malatya'ya hasret kaldım...
15 Nisan 2018
Kul hakkına önem verdiğimiz bir hayatımızın olması dileğiyle
18 Mart 2018
Zafer Hakk’ındır…
09 Aralık 2017
Peki siz kimin köpeğisiniz?
09 Aralık 2017
DUA'LARIN GÜCÜ
09 Aralık 2017
Sabrımızı zorlarsanız, yine karşınızda sabır…
Haber Yazılımı