Süleyman Solmazgül Bu konu artık bizim Kızılelma’mızdır…
Yazı Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 18:57
 
Bu konu artık bizim Kızılelma’mızdır…
Süleyman Solmazgül
sgl
 
 

Kıbrıslı Türkler yıllardır uluslararası toplum nezdinde görmezlikten gelinen bir Halk! Halbuki ortak egemen eşitliği henüz 16 Ağustos 1960 tarihinde milletlerarası antlaşmalarla kabul edilmiş, BM tarafından onaylanmış ve kazanılmıştır!

Böylesi ciddi ve ölümcül bir salgın sırasında bile Kıbrıslı Türkleri yok sayan bir uluslararası sisteme tepki vermek istiyoruz. Öneri olarak da Dünya Sağlık Örgütü’nün anayasasında yer alan ortak üye olma statüsüne Kıbrıslı Türkleri kabul etmesini talep ediyoruz. BM üyesi olan, öneri yapma hakkı bulunan ve uluslararası alanda etki kurma kapasitesi olan ülkelerin ve insanlarının bu en temel yaşam ve sağlık hakkının Kıbrıslı Türklere verilmesi hususunda Kıbrıslı Türkleri desteklemesini talep ediyoruz. Konunun takibinin yapılması ve sonuçlandırılması dileğimizdir.

Bununla birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin meşakkatli tanınma mücadelesinde bir Türk Milliyetçisi olarak vermiş olduğum destekten dolayı Uluslararası lobilerin rahatsızlığı büyük elçilikler düzeyinde dillendirilmeye başlandı.

Bu konunun öncülerinden olan Prof. Dr. Mehmet Hasgüler beyin açıklamalarına da şahitlik yaptığımız şu süreç bizlere gösteriyorki yürüdüğümüz yol kutlu ve hak yoludur. Son nefer kalana kadar mücadeleye devam edeceğimizden bu malum çevreler emin olsunlar.

Bu konu artık bizim Kızılelma’mızdır. Dönersek bu yoldan Gök Girsin Kızıl Çıksın.

 
Etiketler: Bu, konu, artık, bizim, Kızılelma’mızdır…,
Yorumlar
Haber Yazılımı