Burhan Lüleci Malatya O.S.B. de bir hayal daha gerçek oldu…
Yazı Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 17:00
 
Malatya O.S.B. de bir hayal daha gerçek oldu…
Burhan Lüleci
burhanluleci@hotmail.com
 
 

Elhamdulillah…

Malatya için hayal olan, gerçek oluyor …Yıllarca özlemle beklenen di…Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfencki’nin…Gayreti…

1. ve 2. O.S.B. temelleri atıldığı o yıllar, Bu icraatların gerçekleşmiyeceği ve bir hayal olduğu kanaatleri hakimdi.

1. ve 2. O.S.B. deki hayelle rgerçek oldu ve 3. O.S.B. de kuruldu. Evet, hayaldi hayeller gerçek oldu. Bu gün O.S.B. yaklaşık 200-250 Sanayici işadamı Yatırım yaparak, % 70 Oranında, 30.000-40.000 kişi çalışanıyla , sektörel zenginliğe sahip (Gıda-Tekstil-Makina-İnşaat) sektörleri başta olmak üzere, faaliyet göstermekte olup Malatya'mıza, bölgemize, ülkemizin kalkınması ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için katkı sağlamaktadır. Elhamdulillah.

Çağımız, nitelikli elaman ve teknik elaman transferine doğru giderken, futbolcu tranferleri gibi,

tarih, 12 Ocak 2018 yine bir hayelimiz daha gerçek oldu, sanayiciler olarak acil eylem planımızda yer alan ,Üniversite-O.S.B. işbirliği projesinin en önemli icraatı gerçekleşiyor.

2nci O.S.B.si Meslek Yüksek Okulunun, temeli hayaldi, hayal edilen ortamda, siyasi otoritenin, brokrasinin, yerel yöneticilerin, S.T.K. ve sanayicilerin katılımlarıyla, birlik , beraberlik içerisinde zenginliklerimizin ortak değerlerini koruyarak temelini attık. Elhemdulillah.

O.S.B. nin ve sanayicimizin en önemli ihtiyacı olan ARA ELEMAN(özür diliyorum ?). “ARA”NAN ELEMAN ve nitelikli teknik elaman ihtiyacını karşilıyacak olan bu okullar en büyük hayelimizdi evet hayellerimiz gerçek oldu.

Bu projeye önem vererek öncelikli ön sıraya alarak değer katan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sn.Bülent TÜFENKÇİ, İnönü Üniversitesi Rekttörümüz Sn Prof.Dr.Ahmet KIZILAY, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sn Hasan ERKOÇ, 2. OSİAD ve Bölge Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkesi kutluyor.

Cenab-ı Hak ,yar ve yardımcımız olsun,

Saygılarımla, 

 
Etiketler: Malatya, O.S.B., de, bir, hayal, daha, gerçek, oldu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı