Yazı Detayı
03 Aralık 2014 - Çarşamba 12:49
 
"Öğretmenler Günü" Paneli Gerçekleştirildi.
Bilgin Akbal
bilginakbal@hotmail.com
 
 

DBMD - Dünya Basın Mensupları Derneğinin ev sahipliğinde, BESAM- Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin organizatörlüğünde 'Öğretmenler Günü ' paneli geniş bir katılımla gerçekleşti.

DBMD - Dünya Basın Mensupları Derneğinin ev sahipliğinde, BESAM- Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezinin organizatörlüğünde 'Öğretmenler Günü ' paneli geniş bir katılımla gerçekleşti.

25 Kasım 2014 Salı Günü Hurry Inn Hotel de gerçekleşen panele DBMD Genel Başkanı Gazeteci Muzaffer Tunç, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı, BESAM Başkanı Eğitimci Yazar Mehmet Nuri Kaynar, BESAM Başkan Yardımcısı Umut Kaya, BESAM Yönetim Kurulu Üyeleri Alperen Öztürk, Nuran Arabacı, Murat Can, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri ve Artvinliler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Altuner , Arnavutköy Belediyesi Kültür Müdürü ve Eğitimci Yazar Nedim Taktak , İslam Dünyası Kadın Platformu Başkanı ve Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi Filiz Çelik Şahin , DBMD Yönetim Kurulu Üyesi Taner Akkuş , DBMD Genel Başkanı Yardımcısı Eğitimci Cahit Timur,DBMD Denetleme Kurul Başkanı Gazeteci Bilgin Akbal,DBMD Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Şehriban Arslan, Eğitimci Dilara Polat,Yasemin Şanlı,Handan Gündüz,İlknur Kaynar,Okul Müdürleri Sami Öz, Mehmet Akdoğan,Serdar Tunca, Dünyak Genel Başkanı Dr. Kemal Aydın'ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum kuruluşu yöneticileri , Okul Müdürleri, öğretmenlerden oluşan yoğun bir katılımcı katıldı.

Program DBMD Genel Başkanı Muzaffer Tunç'un açılış konuşması ile başladı. Sayın Tunç konuşmasında toplumda en önemli kesimin öğretmenler olduğuna çünkü her meslek sahibini yetiştirenlerin onlar olduğunu vurgulayarak ; "Bizler eğitimi , öğretmeni çok önemsiyoruz… Bir toplumun öğretmeni kültürlü, bilgili, mutlu olursa bu toplumun tamamına yayılır, onun için öğretmenlerimiz kültürlü, bilgili, mutlu olmalı ki toplum güzelleşsin, gelişsin. Bu program gibi programlarımız gelecekte de yapmayı düşünüyoruz. Ben katılımlarından dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Programın hazırlanmasında emek veren başta DBMD Eğitimden sorumlu Genel Başkan yardımcımız BESAM Başkanı Mehmet Nuri Kaynar olmak üzere, paneli yönetecek olan Eğitimci Cahit Timur'a Panelde konuşarak bizlere değerli bilgiler aktaracak panelistlerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı akşamlar diliyorum." şeklinde konuştu.

Gecede söz alan Siyasetçi, Ekonomist Ahmet Özal, babaannesinin öğretmen olduğunu yani rahmetli babası Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın bir öğretmen çocuğu olduğunu söyledi. Eğitim meselesinin her meselenin üstünde bir konu ve öğretmenliğin önemli bir meslek olduğunu, düşündüğünü, bütçe de “Eğitim Fonu” adı altında da yeni bir fon sistemi kurularak eğitim yatırım ve planlamalarının bu fondan karşılanması gerekliliğini söyleyerek dünyanın değişik ülkelerinden bu uygulamaya yönelik örnekler anlattı.

Panel, Eğitimci Cahit Timur moderatörlüğünde gerçekleşti. Panelde sırasıyla Arnavutköy Belediyesi Kültür Müdürü ve Eğitimci Yazar Nedim Taktak, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşaviri ve Artvinliler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Altuner, Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı, Spor A.Ş. Eski Genel Müdürü Ayhan Bölükbaşı, İslam Dünyası Kadın Platformu Başkanı ve Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi Filiz Çelik Şahin, BESAM Başkanı Eğitimci Yazar Mehmet Nuri Kaynar konuşma yaptılar.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda, toplantı öncesi ve sonrası misafirlere ikramlar yapıldı. Yudumlanan çay ve kahve eşliğinde sohbetler edildi.

 
Etiketler: "Öğretmenler, Günü", Paneli, Gerçekleştirildi
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Akhisarspor
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
5
Medipol Başakşehir
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Göztepe
0
0
0
0
0
0
9
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
10
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
11
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
12
Bursaspor
0
0
0
0
0
0
13
BŞB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
14
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
15
Atiker Konyaspor
0
0
0
0
0
0
16
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
17
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv