Yazı Detayı
18 Mart 2018 - Pazar 20:42
 
Zafer Hakk’ındır…
Metin Doğan
mdogan@
 
 

Zafer Hakk’ındır…
Türkiye'nin istiklâl ve istikbal mücadelesinde küresel eşkiyâların tertip ve tahrikine karşı T.C. devlet-i, REİS'İN işareti ve Sayın Devlet BAHÇELİ'nin destekleri ile MİLLİ ve YERLİ duruşun getirdiği bakış açısı ile küresel boyutta mücadeleye başlamıştır. 
Türkiye'nin istiklâl ve istikbal mücadelesi, Türk İSLAM coğrafyasının istiklâl ve istikbal mücadelesi hâline gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli'nin belirlediği yol haritası ilede Türkiye KAHRAMAN askerleriyle bu yolda yürümektedir. 
Dünya bizim bu duruşumuz etrafında yeniden şekillenecektir, NATO'da yeniden şekillenecektir, dünya dengeleride yeniden şekillenecektir. 
Türkiye ilk kez kendi senaryosunu oynamaktadır. Türkiye BİR ve BÜTÜN olmanın getirdiği güçle ÜMMET'in, istiklâl ve istikbal mücadelesinde kararlılıkla, millî ve yerli duruşla devam ediyor. Ve bu duruş zulme uğrayan dünya insanlarınında takdirini toplamaktadır. 
Türkiye VICDAN'ının sesini dinleyip ona göre girdiği her mücadelede galip gelecektir. 
Bugünkü AFRİN ZAFERİ 56'ncı günde geldi. Eğer Türkiye'nin sivil hassasiyeti olmasa 56 dakikada kazanılacak bir zaferdi. 
SEVGİ,MERHAMET ve VICDANLA kalın...
( Resimde bana plaket veren kişi Jandarma Genel komutanlığı TÜMGENERAL HALİS ZAFER KOÇ PAŞA. Kendisiyle 4-5 saat sohbet etme şansım oldu. Kendisini tanıdıkça karşısında küçüldükçe küçüldüm. 
Hangi zamanlar küçülüyorum?
1. Bir konunun profesörü ile o konu hakkında sohbet ederken onun üstün bilgisine gösterdiğim hörmet beni karşısında iki büklüm yapar. Zafer Paşa'yla hangi konuyu konuşsam o konunun ordinaryüs profesörüydü. Dinler tarihinden tutunda ırklar tarihine kadar, bilimsel çalışmalardan tutunda edebiyata kadar...
2. Çok Zeki ve Öngörülü insanlarla sohbet ederken haddim beni çok küçültür. Zafer Paşa çok çok çok Zeki biriydi.
3. Çok vatansever insanların karşısında küçülürüm. 
Askerde bir er bir generali rüyasında görse bile ödü kopar derler ya; 
Zafer Paşa'nın her bir askere öz oğlu gibi şefkatle davrandığını gördüm. Zafer PAŞA bu vatanı BABA bilip ona hayırlı oğulluk yaparken, bu VATANIN EVLATLARINA da BABALIK yapmaktadır. 
Sizin gibi komutanlar olduğu sürece bu vatanın sırtı yere gelmez Komutanım. 
Sizi tanıdığım için çok mutluyum Paşam. Sayenizde vatanseverlik şevkim arttı. 
Bu gün bu VATAN için ne yaptım sorusuna cevap bulmam için 15 temmuzda sonra bu güne kadar , dün 424. programımı yaptım. Siz ve sizin gibi vatansever insanları tanımak bu yolda bana tükenmeyen bir enerji veriyor. 
Allah; bu VATAN için sayınızı, şevkinizi ve ömrünüzü artırsın Sayın GENERALİM. )

 

 
Etiketler: Zafer, Hakk’ındır…,
Yorumlar
Haber Yazılımı