Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AFAD Konteyner verdi; Ardından konteyner hakkımızı elimizden aldı…

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Buda oldu…Depremzedelere bir dokun bin ah işit…Malatya’da AFAD tarafından yapılan uygulamalar depremzedeleri çileden çıkartıyor…

Bu haberin fotoğrafı yok

AFAD Konteyner verdi;

Ardından konteyner hakkımızı elimizden aldı…

Depremzede İzzettin Çiçek bakın Malatya Olay Haber Gazetesine neler anlattı?

“6 Şubat Kahramanmaraş 7.7'lik Pazarcık merkezli depremde kiracı olarak oturmuş olduğumuz ev ağır hasar aldı. Eve bir daha giremedik. Ardından, yapılan kontrollerde (U8KRP) hasar kodu verilerek eve yıkım kararı verildi. Ve eve askı kodu asıldıktan sonra, evin yıkımı gerçekleştirildi. Çoluk çocuk dışarıda kaldık. Ben bu evde kiracıydım. Bir süre komşuların yanında ve yakınların çadırlarında kaldık. Yaz günü olduğundan çok etkilenmedik. Havalar soğumaya başlayınca AFAD'a başvurdum, herhangi bir taşınma, kira ve 10.000₺ nakit yardımından faydalanmadığımdan sadece bir konteyner talebinde bulundum. Benden istenen tüm evrakları temin ettim, nihayetinde muhtarlıktan belge istendi. Onu da aldım ve ibraz ettim.

"Açıklama

AFAD tarafından kırsalda listeye alındım ve Kırlangıç Mahallesi Kırlangıç Sokak No 37 Yeşilyurt Malatya adresime 1 adet konteyner verileceğini, konteyner'ın yerini hazırlamam söylendi. Ardından 2 ay geçmesine rağmen konteyner gelmediğinden AFAD'a tekrar gittim. Konteyner hakkımın iptal olduğunu, bulunduğum evin hafif hasarlı olduğu ve gidip evin içinde oturmam söylendi.

Ağır hasar verilip askı kodu belli olan evin yıkımına mı yanalım, ortada kaldığımıza mı yanalım, konteyner verilmemesine mi yanalım, şaşırdık kaldık.

"Açıklama

BU NASIL KURUM VE NASIL MUAMELE.?

Ağır hasar kodu verilen ve yıkılan bir evin hasarsız gösterilmesi ve olmayan eve nasıl girileceğini buradan soruyorum. Şahitli ispatlı yıkılan evin bu şekil değerlendirilmesi duyarsızlık değil mi?

BU NASIL YÖNETİM.?

Tek istediğimiz başımızı sokacak bir konteyner, öğrencilerimiz var, üşüyorlar ve yaklaşmakta olan kış gününü de göz önünde bulundurursak bizler adeta ortada kaldık.

Bu talebimizi başta Sayın valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanı'mıza iletiyoruz. Çok acil bir konteyner'a ihtiyacımız var, AFAD bunu yapamıyorsa kim yapacak?

"Açıklama

Son olarak Yeşilyurt Kaymakamlığı'na müracaat ettik. Orası da AFAD'a gönderdi. Ne yapacağız? Nereye gideceğiz? Şaşırdık. Burada gerekli kurumlara seslenmek istiyorum. Konteyner talebimizin yerine getirilmesini, acilen ihtiyacımızın olduğunu, havaların soğuması ile birlikte çocukların üşümemesi ve en azından kapalı ortamda ders çalışabilmeleri için yardımcı olunmasını istiyoruz..”.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Asrın Felaketi…Kahramanmaraş depremleriyle
Sıradaki Haber Bugün 390 Gün Oldu, Kira Ve Taşınma Parası Almayan Vatandaşlar Var Tas Kayıp Mesele Büyük