Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Çınar; Esnaflarımız Türkiye Yüzyılının Anahtarıdır

Ali Aladağ…:Malatya olay…:
Yeşilyurt Belediye başkanı Mehmet Çınar, Yakınca galericiler sitesinde esnaflarla buluşup önemli açıklamalar yaptı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başkan Çınar; Esnaflarımız Türkiye Yüzyılının Anahtarıdır

Yakınca Galericiler Sitesini ziyaret ederek esnafların taleplerini dinleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Ülkemizin içinde bulunduğu tüm sıkıntılı süreçlerde en başta gönüllülük esasıyla elinden gelenin en iyisini yapan esnaflarımızın özellikle 6 Şubat depremlerinden sonra ki fedakârlığını ve özverisini takdirle karşılıyoruz. Esnaflarımızı Türkiye Yüzyılının anahtarı olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt İlçesinin ‘yatırım, üretim ve istihdam’ alanlarındaki güçlü ve etkin kimliğinin korunması ve muhafaza edilmesi amacıyla esnafların taleplerinin yerine getirilmesine ayrıcalık gösteren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Galericiler Sitesi Derneği Başkanı Arif Ede'nin ev sahipliğinde Yakınca Galericiler Sitesindeki esnaflarla bir araya geldi.

"“Esnaflarımız

Esnaflara verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunan Malatya Galericiler Sitesi Derneği Başkanı Arif Ede, “ Mehmet Çınar Başkanımız bize her zaman bir telefon kadar yakın oldu, ne zaman arasak talepte bulunsak çözüme kavuşturmak için elinden geleni yaptı. Bizleri her zaman dikkate alıp esnaflarımıza ve sitemize her türlü katkıyı sağlamıştır. “Marifet İltifata Tabidir” diye güzel bir sözümüz vardır, Başkanımızın hizmetlerini bizler görüyoruz. Bu zorlu dönemi de el birliğiyle inşallah aşacağız.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise pandemi süreci, ‘asrın felaketi’ büyük depremler ile dünyada yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen büyük bir özveriyle ticaretini sürdüren esnafların özverili davranışını takdirle karşıladıklarını söyledi.

"“Esnaflarımız

Başkan Çınar, esnafları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlayan Türkiye Yüzyılının anahtarı olarak gördüklerini ifade ederken, “Bizleri güzel bir ortamda misafir eden Malatya Galericiler Sitesi Derneği Başkanımıza ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Son yıllarda dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi süreci, doğal afetler ve ekonomik sıkıntılardan en fazla etkilenen esnaflarımızın ‘Ahi Evran’ anlayışıyla hareket edip, her türlü sıkıntıya rağmen ticaretini sürdürme çabasını takdirle karşılıyoruz. Bizler esnaflarımızı şehrin en önemli dinamikleri olarak görüyoruz. Esnaflarımızın rahat ve huzurlu ortamda işini sürdürmesi kentin ve bölgenin ekonomik hayatının hareketliliği açısından büyük önem taşıyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak ilçemizin yatırım, istihdam ve iş üretme kapasitesini daha iyi bir seviyeye çıkarmak için üzerimize düşen ne varsa yerine getirdik, bundan sonrada aynı şekilde esnaflarımızın yanında olacağız. 6 Şubat’ta işyerleri yıkılan esnaflarımız için Emanet Çarşımızın arka kısmında geçici iş alanı oluşturduk, bununla birlikte muhtelif bölgelerimizdeki esnaflarımızın ilettiği talepleri çözüme kavuşturmak içinde ekiplerimizi seferber ettik. Tüm ticari işletmeler ve esnaflarımızın ayakta kalabilmesi adına hükümetimizin Türkiye genelinde almış olduğu kararlar mevcuttur, inşallah bu zor günleri birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden atlatacağız. Özellikle 6 Şubat depremlerinden sonra işyerlerini vatandaşlarımıza açan esnaflarımızın bu duyarlı ve hassas yaklaşımını takdir ediyoruz. Bizi güçlü kılan işte bu birlikteliğimizdir. Cenab-ı Allah bu birlikteliğimizi daim eylesin, güçlü kılsın inşallah. Biz de belediye olarak esnaflarımıza imkânlarımız ölçüsünde desteğimizi sürdüreceğiz. Nihayetinde esnafın mutluluğu, ekonominin canlılığı şehrin de mutluluğu demektir.

"“Esnaflarımız

Esnafımızın kalkınması demek ülke ekonomimizin ayakta durması demektir. Belediye olarak her zaman elimizden gelen destek ve katkıyı sunmaya hazırız. Tüm esnafımıza hâyırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Konuşmalardan sonra söz alan esnaflar taleplerini Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a ilettiler.

YEŞİLYURT’UN CADDE VE SOKAKLARI ‘TÜRKİYE YÜZYILI’ VİZYONUNA UYGUN YATIRIMLARLA BULUŞUYOR

“Cevatpaşa Mahallemizi Kaliteli Yol Ağıyla Donatıyoruz”

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Yeşilyurt’un mahallelerini ‘Türkiye Yüzyılı’ Vizyonuna uygun yatırımlarla buluşturup, ulaşım ağının konforunu her geçen gün daha iyi bir düzeye çıkartıyor.

Pandemi süreci ve ardından yaşanan depremlerden sonra tek katlı müstakil evlerin arttığı Cevatpaşa mahallesinin yolları da bu çalışmalar kapsamında baştan aşağıya yenilenerek güvenli, konforlu ve sağlıklı hale getiriliyor.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Tosun ile birlikte Cevatpaşa mahallesini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’u ‘Türkiye Yüzyılı’ Vizyonuna uygun yatırımlarla buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

"Açıklama

Cevatpaşa mahallesinde tek katlı müstakil evlerin artmasıyla birlikte artan yol taleplerini çözüme kavuşturduklarını dile getiren Başkan Çınar, “İlçemizin en hareketli mahallelerinden olan Cevatpaşa’nın yaşam şartlarını kaliteli hale getirmek için başlattığımız yatırımlarımıza devam ediyoruz.Son yıllarda yaşanan pandemi süreci ve depremlerden dolayı bu bölgemizde ki tek katlı evlerin sayısında ciddi bir artış oldu, şu anda kayıtlara göre 500’e yakın ev inşa ediliyor. Mahallemizde parselasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla vatandaşlarımız bu bölgeyi daha fazla tercih ediyorlar. Bölgede konut sayısı fazlalaşın da doğal olarak gerek mevcut yolların düzenlenmesi gerekse de yeni yolların açılması elzem oldu. Fen İşleri Müdürlüğümüz ekiplerimizin bölgede yaptığı teknik incelemelerin ardından aşırı kullanımdan dolayı yıpranan yolların bakımını ve tadilatları yapılırken, diğer taraftan sathi kaplama çalışmalarıyla bölgenin ulaşım ağını daha sağlıklı ve güzel hale getiriyorlar. Yapılan planlama neticesinde bu mahallemizde yaklaşık 15 km’lik yol alt yapısı baştan aşağıya yenilenmiş olacak ve buradaki ulaşım ağımızın kalitesi de artmış olacak.81 mahallemiz gibi Cevatpaşa mahallemizin gelişmesi, yaşam şartlarının daha modern hale gelmesi bizim için çok önemlidir. Şehir merkeziyle iç içe olan bu şirin mahallemiz ayrıca tren yoluyla da entegre olmuş durumda. Tren yoluyla ilgili devlet demiryolları nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde buraya alt geçit ya da üst geçitle ilgili hazırlık yapıldı, ihale ve yapım süreciyle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Tren yoluyla ilgili sorun giderildiği zaman bu mahallemizin daha fazla gelişmesinin önü açılmış olacak. Hemzemin geçidinin bertaraf edilmesiyle birlikte buradaki yol ağı daha güvenli ve sağlıklı bir görüntüye kavuşmuş olacak.

"Açıklama

Biz ne yapıyorsak hangi hizmeti yerine getiriyorsak vatandaşlarımızın daha kaliteli ve güzel alanlarda yaşaması için yapıyoruz. İlçemiz için, mahallelerimiz için hemşehrilerimiz için durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Cadde ve sokaklarımızı ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna uygun yatırımlarla buluşturup vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırmaktayız.” diye konuştu.

Mahallelerinde sathi kaplama yol çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Murat Dikenli ise, yapılan tüm yatırımlardan dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Asrın Felaketi…Kahramanmaraş depremleriyle
Sıradaki Haber Bugün 390 Gün Oldu, Kira Ve Taşınma Parası Almayan Vatandaşlar Var Tas Kayıp Mesele Büyük