Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Fidan; Depremzedeler baş tacımız Malatya’da kardeş şehrimizdir

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Diyarbakır OSB Başkanı Mustafa Fidan “Tüm depremzede kardeşlerimiz baş tacımızdır; Malatya’da kardeş şehrimizdir.”dedi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Başkan Fidan;Depremzedeler baş tacımız Malatya’da kardeş şehrimizdir…

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan'dan yüreklere kazınacak örnek davranış.

6 Şubatta Merkez Üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde meydana gelen 7.7 şiddetindeki depremin etkileri ticari ve sosyal hayatta derin izler bıraktı.

DEPREMİN İLK ANINDAN İTİBAREN…:

Depremin acısı Milletin yüreğini yaktı ve komşu kardeş şehirlerden yardım eli uzandı. Depremin ilk saatlerinde birçok gıda ve giyecek yardımını Malatya’ya acilen yetiştiren Diyarbakır Organize Sanayi Başkan ve Yönetimi depremzede hemşerilerimize adeta baba ocağı samimiyetiyle kucak açtı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan,   Depremde işyerleri hasar gören sanayicilere tahsis edilmek üzere yapılması planlanan 14 Adet İşlik Projesini hayata geçireceğini söyledi.

OSB BAŞKANI MUSTAFA FİDAN…:

OSB Başkanı Mustafa Fidan açıklamasında; “Biliyorsunuz bölgemizde bir deprem yaşadık. İnşallah Allah bir daha böyle bir felaket göstermez. Bizim şu 14 adet bin metrekare alanda yapmış olduğumuz yerlerde yaklaşık bin ile 1500 kişi arasında istihdam sağlayacağız. Hızlı bir şekilde yapmamızdaki sebeplerden bir tanesi Sanayi Bakanlığı ve Kalkınma ajansı ile ortak olarak yapıyoruz. 

Daha önce merdiven altı dediğimiz alanlarda çalışan üreticiyi çıkarıp  daha büyük, daha geniş, daha güzel yerlerde üretim yapmalarını sağlamak istiyoruz. Bununla ilgili daha işe başlamadan talepler başladı.

MALATYALI DEPREMZEDE…:

En önemlisi geçen gün Malatya’dan bir depremzede kardeşimiz geldi.  Şu an ortada olmayan bir yerden kiralık bir yer almak istiyor.

Projemizin bit kaç ay içerisinde  tamamlanmasını öngörüyoruz,  lakin bu süreçte kalkınmaya ve üretmeye motive olmuş bu depremzede kardeşimizin süreci bekleyerek motivasyonunu düşmemesi adına yine yönetimimize ait olan dükkânlarımızdan imkan yaratarak kendilerine tahsis ettik .

Biliyoruz ki her sevinç paylaşıldıkça her yük beraber sırtlanınca mana kazanır.

11 ilimizle beraber tüm ülkemizin tek yürek olduğu bu felakette gerek şahsim gerek temsil etmiş olduğum makam adına bugün Malatyalı kardeşlerimize elimizden geleni yapıp , alanlarını oluşturduk.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI…:

Felaketten etkilenen ülke ekonomimize üreterek katkıda bulunmak isteyen her depremzede yatıtımcının bereketi ile bilinen Diyarbakır topraklarındaki bir kardeşi de benim ve yönetimine nail olduğum Organize Sanayi Bölge yönetimidir.

Bu topraklar için ayakta kalma üretebilme fikir ve becerisine gücüne sahip olan her kardeşimize klavuz olmaktan kıvanç duyarız.

Biz deprem yaralarını sardık. Daha da sarmaya devam ediyoruz.  17 bin çalışan sayımız vardı. Bu sayı şu anda 19 binlere doğru gidiyor.

Kademeli olarak artış yapıyoruz.

YENİ AŞ İŞ KAPILARI…:

İşsiz kalan tüm depremzede kardeşlerimiz için OSB içerisindeki tüm işverenlerimize çağrıda bulunduk,

Bu doğrultuda depremzede olan birçok kişinin istihdam edilmesinde yüce gönüllülük ile samimiyetle elini taşın altına koyup istihdam yaratan tüm işletmelerimize tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.”

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı genç iş insanı Mustafa Fidan ve yönetiminin depremin ilk anından itibaren Malatyalıların ve diğer depremzedelerin yanında yer almadı birlik ve beraberliği bir defa daha gözler önüne serdi.

Malatyalılardan ise genç başkan Mustafa Fidan ve Yönetim Kurulu üyelerine Malatya’dan teşekkürler var.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖLMEZTOPRAK MÜJDEYİ VERDİ: BÖLGESEL KALKINMA
Sıradaki Haber Ölmeztoprak müjdeyi verdi: “Bölgesel kalkınma hamlesi programı hayata geçirilecek”